يکشنبه ۴ فروردين ۱۳۹۸ - 24 Mar 2019
 
۰
۲

فهرست کالاهای مشمول ارز ۴۲۰۰تومانی اعلام شد

سه شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۳۸
فهرست کالاهای مشمول دریافت ارز دولتی به استناد مصوبه روز چهارشنبه هفته گذشته هیأت وزیران از سوی معاون اول رئیس جمهور ابلاغ شد.
فهرست کالاهای مشمول ارز ۴۲۰۰تومانی اعلام شد
به گزارش جهان نيوز، اسحاق جهانگیری به استناد مصوبه روز چهارشنبه هیأت وزیران فهرست کالاهای مشمول ارز دولتی با نرخ ۴۲۰۰ تومان را به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ کرد.

بر اساس مصوبه هیأت وزیران، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران مجاز است نسبت به تامین ارز کالاهای فهرست گروه یک (شامل کالاهای اساسی، ضروری، دارو و ملزومات و تجهیزات پزشکی اعلامی از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت به نرخ رسمی ارز اقدام کند.

بر اساس این مصوبه، وزارت صنعت، معدن و تجارت موظف شد با همکاری وزارتخانه های جهاد کشاورزی و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نسبت به بازنگری و به روزرسانی فهرست کالاهای مذکور و اعلام آن به بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران اقدام کند.

همچنین وزارتخانه های صنعت، معدن و تجارت، جهاد کشاورزی و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی موظف شدند کنترل و نظارت لازم را به منظور حصول اطمینان از توزیع کالاهای اساسی، ضروری، دارو و ملزومات و تجهیزات پزشکی وارد شده بر اساس فهرست پیوست که تایید شده به مهر دفتر هیات دولت است، بر مبنای نرخ رسمی از زمان ورود کالا تا عرضه آن در شبکه خُرده فروشی (مراحل تامین، پخش، توزیع و رسیدن به دست مصرف کننده) به عمل آورند.منبع: مهر
کد مطلب: 632564
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


محمد
Iran, Islamic Republic of
پس مواد اوليه كارخانجات كجاي كار است؟؟
اگر مواد اوليه كارخانجات در ليست اول گنجانده نشود بايد منتظر افزايش قيمت ها در بازار باشيم. آنوقت حقوق كارگران و كارمندان و بازنشستگان و مستمري بگيران فقط كفايت يك هفته زندگي خواهد بود....
Iran, Islamic Republic of
مثل برجام پیوست نداره؟ اقلامی که فقط آقازاده ها می تونن وارد کنند؟ مجوز واردات لباس دختر وزیر چی؟ قطعا پیوست و استثنا داره اصلا نمیشه