چهارشنبه ۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ - 24 Apr 2019
 
۰
پس از چندین روز بازجویی

رژیم صهیونیستی خبرنگار پرس تی وی را آزاد کرد

سه شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۴۴
ریچارد سودان، خبرنگار شبکه پرس تی وی که همراه کشتی لغو محاصره غزه توسط نیروی دریایی رژیم صهیونیستی دستگیر شده بود، پس از چندین روز بازجویی آزاد شد.
رژیم صهیونیستی خبرنگار پرس تی وی را آزاد کرد
به گزارش جهان نيوز به نقل از ایسنا، نیروی دریایی رژیم صهیونیستی، کشتی موسوم به «آزادی غزه» را که با خود مواد غذایی و دارو برای مردم محاصره شده غزه می‌برد، در حدود ۶۰ مایلی سواحل غزه توقیف و به بندر اسدود منتقل کرده و افراد کشتی را مورد بازجویی قرار داده بود.

ریچارد سودان خبرنگار پرس تی وی به همراه یان دیف، تصویربردار "هیسپان تی وی" در لندن و یک گروه رسانه‌ای از شبکه‌های دیگر نیز در این کشتی حضور داشتند.

زاهر بیراوی رئیس کمیته بین‌المللی شکستن محاصره نوار غزه پس از توقیف این کشتی در نامه‌ای از جرمی هانت وزیر خارجه انگلیس خواسته بود که برای محافظت از کشتی در برابر حمله رژیم اسرائیل وارد عمل شود.

به گفته سودان، خبرنگار پرس تی وی، پس از دستگیری و مصادره کردن موبایل شخصی و ماهواره‌ای وی، دوربین و کامپیوتر او را شکسته و به او تحویل دادند.

پس از بازجویی از یان دیف، تصویربردار هیسپان تی وی، او را دیپورت کرده و به لندن فرستادند. پس از چندین روز بازجویی، امروز کنسولگری بریتانیا در اسرائیل اعلام کرده که ریچارد سودان نیز آزاد و به لندن دیپورت می‌شود.

حرکت کشتی‌های آزادی به سمت نوار غزه، حرکتی نمادین است تا دنیا را متوجه محاصره ۱۲ ساله این منطقه کنند. خبرنگاران شبکه‌های برون مرزی صداوسیما نیز همواره با این کشتی‌ها همراه بوده و جریان سفر  آنها را به طور مستمر برای مخاطبان خود گزارش می‌کنند. این در حالی است که  رژیم صهیونیستی تاکنون به این کشتی‌ها اجازه نداده در ساحل غزه لنگر بیندازند.
 
کد مطلب: 632537
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *