چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸ - 22 May 2019
 
۰

ثواب زیارت امام رضا (ع) در روز ۲۳ ذی القعده

دوشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۹
کارشناس مذهبی با بیان اینکه ۲۳ ذی القعده روز زیارت امام رضا (ع) است و به روایتی روز شهادت این امام بزرگوار است، گفت: در حرم باید مراقب رفتار و نگاهمان باشیم و بعد از زیارت نیز رفتار خود را حفظ کنیم.
ثواب زیارت امام رضا (ع) در روز ۲۳ ذی القعده
به گزارش جهان نيوز، حجت الاسلام محمد مهدی ماندگاری گفت: ۲۳ ذی القعده روز زیارت امام رضا (ع) است و به روایتی روز شهادت این امام بزرگوار است. زیارت امام رضا (ع) مصداق آیه‌های «اشهد انک تشهد مقامی و تسمع کلامی و ترد سلامی»، «احیاء ولکن لا تشعرون» و «أَحیاءٌ عِندَ رَبِّهِم یُرزَقونَ» است؛ لذا هر جای عالم هستیم روز ۲۳ ذی القعده که روز زیارتی مخصوص امام هشتم است به زیارتش برویم. 

وی افزود: اگر در حرم حضور پیدا کردیم ابتدا طهارت کنید، طهارتی که با توبه امکان پذیر است. زائری که بداند که امام رضا (ع) واسطه رضایت خدا و خلقش و واسطه همه هدایت‌ها و مغفرت هاست، معرفتش کامل می‌شود. خوشا به حال آن‌هایی که هنگام ورود به حرم این امام بزرگوار اذن دخول می‌خواهند و آن جا را خانه‌ای از خانه‌های رسول خدا می‌دانند.

حجت الاسلام ماندگاری عنوان داشت: زائران در حرم باید مراقب افکار خود باشند و نسبت به این امام معصوم سوءضن پیدا نکنند که چرا جوابگوی دعا‌های ما نیست، زیرا او به همه توجه می‌کند. 

وی با اشاره به اینکه ادب در گفتار در جوار ضریح حفظ شود و زیارت نامه مخصوص امام رضا خوانده شود، اضافه کرد: در حرم باید مراقب رفتار و نگاهمان باشیم و بعد از زیارت نیز رفتار خود را حفظ کنیم. اگر بعد از هر نماز یک سلام به امام رضا (ع) بفرستیم ارتباطمان با آن حضرت حفظ می‌شود. همچنین خادمان حرم جدا از داخل حرم خادمین مردم در بیرون از حرم نیز بمانند. این‌ها زیارت بامعرفت و کامل است و هر کسی زیارت کامل کند امام هشتم سه جا به دیدارش می‌آید.
 
علاقه مندان می توانند برای مطالعه دیدگاه ها و آگاهی از جلسات استاد ماندگاری به اینجا مراجعه کنند.

منبع:خبرگزاری دانشجو
کد مطلب: 632108
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *