يکشنبه ۳ شهريور ۱۳۹۸ - 25 Aug 2019
 
۰
۲

واکنش وزیر کشور به پیشنهاد مذاکره مجدد ترامپ

سه شنبه ۹ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۵۳
وزیر کشور در واکنش به سخنان اخیر رئیس جمهور آمریکا مبنی بر انجام مذاکره بدون پیش شرط با ایران گفت: آمریکا قابل اعتماد نیست، وقتی این کشور با قلدری و به صورت یک طرفه از برجام خارج می شود چه طور می توانما اعتماد کرد. از طرفی می گویند به ایران فشار آورده شود تا ایران تعهدات جدیدی را بپذیرد و از طرف دیگر این صحبت از مذاکره بدون پیش شرط می کنند.
واکنش وزیر کشور به پیشنهاد مذاکره مجدد ترامپ
به گزارش جهان نيوز، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور امروز سه شنبه 9 مردادماه در همایش معاونان سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری های سراسر کشور که در محل این وزارتخانه برگزار شد در واکنش به سخنان اخیر رئیس جمهور آمریکا مبنی بر انجام مذاکره بدون پیش شرط با ایران گفت: آمریکا قابل اعتماد نیست، وقتی این کشور با قلدری و به صورت یک طرفه از برجام خارج می شود چه طور می توانما اعتماد کرد. از طرفی می گویند به ایران فشار آورده شود تا ایران تعهدات جدیدی را بپذیرد و از طرف دیگر این صحبت از مذاکره بدون پیش شرط می کنند.

وزیر کشور امید، اعتماد، نشاط و کارآمدی را چهار ویژگی مهم در یک جامعه پویا عنوان کرد و افزود: دشمن در سه سطح با جمهوری اسلامی ایران در حال مقابله است، سطح اول تهدیدات نظامی سطح دوم تحریم‌های اقتصادی و سطح سوم ایجاد تنش ها و نارضایتی اجتماعی است که از نظر ما سطح سوم یعنی ایجاد تنش‌های اجتماعی هدف اول دشمن است.

وی ادامه داد: در حوزه نظامی دشمن قدرت مواجهه با جمهوری اسلامی ایران را ندارد و در حوزه اقتصادی نیز درست است که می تواند با اعمال تحریم‌های به ایران فشار بیاورند اما ما 40 سال است که با این مسئله روبرو هستیم و می‌دانند که با این اقدامات نمی‌توانند به اهداف اصلی خود برسند اما این دو اقدام می‌تواند زمینه‌ساز ایجاد تنش و نارضایتی اجتماعی در کشور شود بنابراین باید با ایجاد امید و نشاط و تقویت رضایتمندی مردم جلوی این نقشه دشمن را بگیریم

رحمانی فضلی با بیان اینکه باید امید مردم را تقویت کنیم افزود: یکی از  راه‌ها افزایش امید این است که رضایتمندی مردم در مراجعه به ادارات را افزایش دهیم و اینکار جز وقت گذاشتن مردم و گفتگو در جهت اقناع سازی آنها امکان پذیر نیست.

وی با بیان اینکه نباید با اقدامات خود مردم را ناامید کنیم بر لزوم بهره گیری مدیران از ظرفیت های صداوسیما و فضای مجازی برای بیان موفقیت ها و تاثیر مثبت اقدامات تاکید کرد و افزود: صدا و سیما تنها از 20 درصد ظرفیت خود استفاده می کند که باید به آنها کمک کنیم تا از ظرفیت بالقوه خود برای ایجاد نشاط و امید و انگیزه بیشتر استفاده کنند.

وزیر کشور با بیان اینکه هیچ یک از تجمعاتی که تا کنون شاهد آن بوده ایم از سوی گروهک های معاند و یا مخالفان سازماندهی نشده بودند تاکید کرد: نباید مسائل صنفی به سرعت تبدیل مسائل امنیتی شود و باید جلوی آن را بگیریم و  مسائل صنفی و اقشار  و طبقات طبقات مختلف نیز باید در حد همان اصناف پیگیری و حل شود.

رحمانی فضلی کار بیشتر در ایجاد نشاط را به معاونان سیاسی استانداری ها مورد تاکید قرار و گفت: کارآمدی از ویژگی های مهم مدیران در عرصه های مختلف است، کارآمدی یعنی اجرای درست کارها پس نباید در اجرای برنامه ها با کسی تعارف داشته باشیم در اجرای پروژه‌ها باید مشارکت مردم را افزایش دهیم و آنها را پای کار بیاوریم.

وی با اشاره به مصوبه مجلس مبنی بر عدم بکارگیری بازنشستگان در عرصه های مدیرتی گفت: دولت و وزارت کشور همواره از جوانگرایی در عرصه های مدیریت استقبال و حمایت کرده و می کند و ما با نفس تغییر مخالف نیستیم بر همین اساس طبق این مصوبه حدود 15 تن از استانداران تغییر خواهند کرد که به معاون سیاسی وزارت کشور ماموریت داده شده تا نیروها و افراد باتجربه از مجموعه وزارت کشور با اولویت معاونان فعلی استانداران جهت تصدی گری پس استاندار معرفی کنند.

وزیر کشور با تاکید بر خود انتقادی مسئولان  از عملکردشان تصریح کرد: این سوال را از خود بپرسیم که آیا در طول یک روز تمام تلاش خود را که منجر به رضایتمندی مردم شود انجام می دهیم یا خیر؟، روزانه 5 میلیون نفر مراجعه کننده به ادارات داریم باید ببینیم از این تعداد چند نفر راضی برمی گردند و چند نفر ناراضی لذا باید میزان رضایتمندی مردم از ادارات را افزایش دهیم و در همین راستا استانداران، معاون سیاسی و فرمانداران باید از تشریفات خود در سفرها و مراسمات مختلف پرهیز کنند.

رحمانی فضلی بر ضرورت استفاده از مشاوران مجرب در حوزه های مختلف و برقراری تعامل و بهرمندی ازهمفکری با صاحب نظران و اساتید دانشگاه ها تاکید کرد و افزود: مدیران باید با شناخت از جایگاه خود قدرت تحلیل و برنامه ریزی و هماهنگی امور برای خدمت به مردم را داشته باشند، و از ابتدای دولت یازدهم تاکنون بیش از 175 اختیار در دولت تصویب و به استانداران تفویض شده است. استانداران و معاونان سیاسی باید از اختیارات خود و سایر دستگاه‌ها آگاه بوده و از آن در جهت تسریع در پیشبرد امور استفاده کنند.

منبع: فارس

 
کد مطلب: 630841
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
به قول دکتر حسن روحانی ...مذاکره با آمریکا دیوانگی است...
Iran, Islamic Republic of
مسخره بازی هم حدی دارد دارید همه مردم را بازی میدید.