شنبه ۲۱ تير ۱۳۹۹ - 11 Jul 2020
 
۰

تغییر مجازات مجرمان مواد مخدر زندانی

يکشنبه ۷ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۳۳
کد مطلب: 630207
معاون مقابله با عرضه و امور بین الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور، از کشف ۲۸۰ تن مواد مخدر در ۴ ماهه نخست سال جاری در کشور خبر داد.
تغییر مجازات مجرمان مواد مخدر زندانی
به گزارش جهان نيوز به نقل از ایسنا، اسدالله هادی نژاد در جلسه کمیته مقابله شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر مازندران، اظهار کرد: در جلسات متعددی که با مقام معظم رهبری (مدظله العالی)  در خصوص آسیبهای اجتماعی برگزار شد، ایشان به غفلت دستگاه‌های متولی طی سال‌های گذشته اشاره و بر لزوم جبران غقب ماندگی های این حوزه تاکید داشتند.

وی افزود: مقام معظم رهبری لازمه جبران این عقب ماندگی را، پرداختن به اقدامی جهادی، فوق العاده و انقلابی از سوی دستگاه های مرتبط دانستند و خواستار تحقق اقداماتی با این سه شاخصه شدند.معاون مقابله با عرضه و امور بین الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور، تصریح کرد: ما در جهت تحقق فرامین رهبری با موضوع برخورد با  آسیبهای اجتماعی در جامعه  آنچه که مطالب مهم و فوری بود را به همه دستگاهها فرستادیم.

هادی نژاد اضافه کرد: ابلاغ این فرامین با این هدف که همه دستگاههای استانی هم با اقدامات جهادی، فوق العاده و انقلابی در مسیر کاهش آسیبهای اجتماعی ناشی از مواد مخدر در جامعه  قدم بردارند، صورت گرفته است.

وی، با بیان اینکه یکی از مهمترین اقدامات در حوزه مقابله و مبارزه با مواد مخدر اصلاح برخی قوانین در این حوزه است، بیان کرد: پیش نویس اصلاح قانون در رابطه با مقابله و پیشگیری مواد مخدر آماده و به مجلس ارسال شد که هدف گیری اصلی آن بر چرخه درآمدی قاچاقچیان است ضمن اینکه در پیش‌نویس اصلاحیه مقابله با مواد مخدر مجازات  مجرمان مواد مخدر که در زندان به سر می برند، نیز تغییرخواهد کرد.

معاون مقابله با عرضه و امور بین الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور، در ادامه با تاکید بر اینکه تا رسیدن قانون اصلاحیه با قوانین فعلی هم می توانیم اقدامات موثری انجام بدهیم، گفت: یکی از برنامه‌های مهم و جدی ستاد مبارزه با مواد مخدرکشور،  کنترل مواد مخدر و اعتیاد و جدیت در امر مقابله با این افیون خانمانسوز است.

هادی نژاد با اشاره به افزایش میزان کشت و تولید مواد مخدر در افعانستان به ۱۰هزار تن، گفت: با این حجم از تولید و ارسال پر درآمد آن از طریق ایران به کشورهای اروپایی،  بایستی همه دستگاه‌های مقابله‌ای با تمام توان و جدیت پای کار بیایند.

وی، افزود: بر این اساس، هدف گذاری ابتدای سال برای دستگاه‌های مقابله‌ای، هدف گذاری ۳۰درصد افزایش کشفیات مبنا شده که به همه دستگاه ها ابلاغ شده است.

معاون مقابله با عرضه و امور بین الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور، با اشاره به افزایش میزان کشفیات در استان‌های گیلان، قزوین، خراسان شمالی، و گلستان، گفت: در ۴ ماهه نخست سال جاری نسبت به سال ۹۶ حدود ۶.۵ درصد کشفیات دستگاه های مقابله ای افزایش داشت و میزان آن ۲۸۰ تن بوده که ۹۰ درصد این کشفیات توسط پلیس صورت گرفته است.

به گزارش روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر،  هادی نژاد، در ادامه متذکر شد: در حال حاضر با هدف گذاری ۳۰ درصد افزایش، فاصله داریم که باید همه دستگاه‌ها با جدیت برای رسیدن به این هدف‌گذاری اقدام کنند.

معاون مقابله با عرضه و امور بین الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور، با تاکید دوباره بر جدیت دستگاه‌های مقابله‌ای استان در امر مبارزه و کشفیات، درباره جاسازی‌های مهم مواد مخدر  توسط قاچاقچیان مطالبی را متذکر شد و گفت: عمدتا محموله‌های سنگین مواد در تانکر سوخت و  گاز جاسازی می‌شود که قابل دسترس و کشف آسان نیست و لازم است نیروهای مقابله‌ای برای کشف این نوع جاسازیهای خاص که برای حمل در نظر گرفته می‌شود، دقت بیشتری به خرج بدهند.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *