پنجشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۹ - 28 Jan 2021
 
۰
وزیر بهداشت عنوان کرد

تشدید نظارت بر بازار داروی کشور طی ماه‌های آینده

پنجشنبه ۴ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۲۸
کد مطلب: 629595
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تمام تلاش ما باید این باشد که مردم در حوزه دارو احساس درد و رنج نکنند و مطمئن باشید در این زمینه کوتاهی نخواهیم کرد.
تشدید نظارت بر بازار داروی کشور طی ماه‌های آینده
به گزارش جهان نيوز به نقل از ایسنا، سیدحسن هاشمی در حاشیه بهره‌برداری از طرح توسعه بیمارستان شهداء لردگان در جمع خبرنگاران استان، اظهار کرد: دشمنان علاقه‌مند به در اختیار داشتن افکار عمومی هستند و قصد دارند در حوزه دارو و تجهیزات نگرانی ایجاد کنند که باید همیشه بدترین حالت ممکن را در نظر گرفت به خصوص حوزه‌هایی که با جان مردم سر و کار دارد.

وی افزود: خوشبختانه این مسیر توسط معاون اول رییس جمهور، رییس بانک مرکزی و رییس مدیریت و برنامه‌ریزی و ستاد دنبال می‌شود که امید است زمان را از دست ندهیم و تصمیمی که باید سه ماه دیگر گرفته شود را امروز بگیریم.هاشمی ادامه داد: تمام تلاش ما باید این باشد که مردم در حوزه دارو احساس درد و رنج نکنند و مطمئن باشید در این زمینه کوتاهی نخواهیم کرد.

وی با اشاره به اینکه باید واقع‌بینانه پیش رویم، تصریح کرد: امسال تورم متفاوت است و حقوق و دستمزد تغییر یافته است، به طوری که هر ساله درصدی برای افزایش دارو اضافه می‌شود امسال دولت قبل از موضوع ارز و سکه پنج درصد به خدمات درمانی و پزشکی افزوده که شورای عالی بیمه تصمیم گرفت 5 درصد به دارو، تجهیزات و لوازم آزمایشگاهی اختصاص دهد.

قاضی‌زاده هاشمی بیان کرد: بنابراین به طور متوسط ۹ درصد به قیمت داروها افزوده خواهد شد که نظارت‌ انجام می‌شود و به این معناست که برخی داروها به طور میانگین ۹ درصد افزایش قیمت داشته‌اند و برخی هم ممکن است هیچ‌گونه افزایش قیمتی نداشته باشند.

وی با اشاره به اینکه در حوزه دارو از سوی ما و مردم نظارت‌ها انجام می‌شود، تصریح کرد: جاهایی که ما کوتاهی می‌کنیم مردم خود می‌توانند نظارت کنند که تخلف ممکن است از سوی داروخانه باشد و می‌توانند قیمت‌ها را در سایت کنترل کنند و یا با تلفن همراه می‌توانند قیمت‌ها را کنترل کنند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خاطرنشان کرد: حوزه دارو نیاز روزمره مردم است و واجب‌تر از نان و غذا به شمار می‌رود. بنابراین تمام افراد باید مراقبت کنند و تخلفات و مغایرت‌ها در قیمت‌ها را از طریق شماره ۱۹۰ اطلاع دهند تا از این مسیر کنترل انجام می‌شود قطعا در ماه‌های آینده کنترل‌ها در این زمینه شدیدتر خواهد شد.
 
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *