چهارشنبه ۶ مرداد ۱۴۰۰ - 28 Jul 2021
 
۰

حکم ۴۰ سال حبس برای بمب ساز طالبان در انگلیس

شنبه ۳۰ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۳۶
کد مطلب: 628298
یک مرد ۲۸ ساله به حداقل ۴۰ سال حبس به جرم ساختن بمب دست ساز برای طالبان و برنامه‌ریزی برای حمله با سلاح سرد در پارلمان لندن محکوم شد.
حکم ۴۰ سال حبس برای بمب ساز طالبان در انگلیس
به گزارش جهان نيوز به نقل از ایسنا، خالد علی، از جنوب لندن توسط نیروهای پلیس در خیابان در نزدیکی پارلمان در آوریل ۲۰۱۷ بازداشت شد.

این فرد در دادگاه به اتهام تلاش برای انجام اقدامات تروریستی در انگلیس گناهکار شناخته شد.براساس حکم صادره از دادگاه خالد علی دست‌کم به ۴۰ سال زندان به اتهام ساخت بمب‌های دست‌ساز برای طالبان در افغانستان در سال ۲۰۱۲ و همچنین ۲۵ سال حبس برای برنامه‌ریزی برای کشتار مردم در انگلیس محکوم شد.

دادستان این پرونده در جلسه دادگاه اعلام کرد که خالد علی که در اواخر سال ۲۰۱۶ از افغانستان به انگلیس آمده است به دنبال برنامه ریزی برای انجام حمله تروریستی مرگبار در قلب دموکراسی این کشور بود.

یکی از مقامات پلیس انگلیس اعلام کرد که این فرد بسیار خطرناک است. او از کمپ آموزشی در افغانستان با هدف هشدار غیرنظامیان به انگلیس آمده است.در این جلسه دادگاه علی نیز مشارکت در ساخت بمب‌های دست‌ساز در افغانستان اعتراف کرد.
 
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *