پنجشنبه ۱ فروردين ۱۳۹۸ - 21 Mar 2019
 
۴
۴۹
حرکت پرشتاب به سمت کانون توجه و حواشی؛

علاقه شدید جهرمی به بازی پینگ پونگ سیاسی/ نمره وزیر دهه شصتی تا اینجا چند است؟

پنجشنبه ۲۸ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۳۰
وزیر جوان روحانی تا به امروز با توجه به اقداماتی که انجام داده منتقدان و مشوقان زیادی دارد.
علاقه شدید جهرمی به بازی پینگ پونگ سیاسی/ نمره وزیر دهه شصتی تا اینجا چند است؟
گروه سیاسی جهان نيوز: محمد جواد آذری جهرمی، وزیر دهه شصتی دولت یکی از وزرای دولت روحانی است که فعالیتش همواره با توجه به سن و سالش و هم اینکه در حوزه ارتباطات مشغول به کار است مورد توجه رسانه ها و زیر ذره بین افکارعمومی بوده است.

این وزیر جوان در همان ابتدا که نامش برای پست وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مطرح شد منتقدان زیادی داشت. اغلب منتقدان وی اصلاح طلبان بودند. اما بالاخره توانست با مساعدت نمایندگان به این وزارتخانه راه یابد.

در ادامه برخی از وعده ها و همچنین علمکرد وزیر جوان روحانی را مورد بازبینی قرار می دهیم.

تبلیغات تلفن همراه و قول جهرمی
جهرمی از ابتدا حضوری فعال در شبکه توئیتر داشت و توانست ارتباط خوبی از طریق این شبکه با افکارعمومی برقرار کند.

به دنبال اعتراض مشترکان تلفن همراه از دریافت پیامکهای ناخواسته تبلیغاتی و ارزش افزوده، وزیر ارتباطات در شبکه اجتماعی توئیتر به این اعتراضات پاسخ داد.

این درحالی است که شورای عالی فضای مجازی در سال ۹۳ با تصویب آیین نامه «ساماندهی پیامکهای انبوه تبلیغاتی و ارزش افزوده»، ۳ نهاد وزارت ارتباطات، وزارت ارشاد و مرکز ملی فضای مجازی را متولی این موضوع قرار داد، اما با وجود اقدامات صورت گرفته دراین باره، همچنان پیامکهای تبلیغاتی و ارزش افزوده ناخواسته معضلی برای مشترکان موبایل محسوب می شود.

مشکلاتی از قبیل پیامک های آزاردهنده و تلاش ناکام مشترکان برای لغو آنها، کارا نبودن پیامکهای اطلاع رسانی در پی درخواست لغو پیامکهای ناخواسته، هزینه های اضافی برای مشترکان از پیامک های ناخواسته تبلیغاتی و ارزش افزوده، دریافت پیامک تبلیغاتی از شماره های شخصی و نیز دریافت پیامکهایی که از نظر فرهنگی مغایر با فرهنگ کشور است از جمله دلایلی است که نشان می دهد این مصوبه به صورت کامل و موفق اجرا نشده است.

جهرمی از ابتدا قول داد به این موضوع رسیدگی کند و یکی از راه های مقابله با این معضل شفاف سازی و قول برای طراحی سامانه ای جهت شکایت و رسیدگی این موارد بود. اما هنوز هم مردم با مشکلات متعددی در این زمینه روبرو هستند و حتی شاهد آن هستند که از شماره های عادی هم برای آنها تبلیغات ارسال می شود. مردم از این موضوع شکایت دارند که چگونه اطلاعات تلفن همراه آنان در اختیار افرادی که تبلیغات ارسال می کنند قرار می گیرد و چرا با وجود حذف و بستن پیامک های تبلیغاتی بازهم شاهد مزاحمت های چندین باره و دریافت تبلیغات های کلافه کننده هستند؟

برخورد خاص آقای وزیر با پیام رسان های داخلی
موضوع انحصار پیام رسان تلگرام در کشورمان که فضای پیام رسانی موبایلی را در اختیار گرفته بود، یکی از معضلاتی بود که مسئولان برای شکستن این فضا اقدام به فیلتر کردن این پیام رسان کردند. اولین کسانی هم که از تلگرام خارج شده و بیان کردند که دیگر از این پیام رسان استفاده نمی کنند، دولتمردانی از جمله «اسحاق جهانگیری» معاون اول دولت روحانی بودند.

مسئله در مورد پیام رسانان داخلی این بود که آیا این پیام رسان ها که تعدادشان هم کم نیست قابلیت ممکن برای راه اندازی کار کاربران را دارند یا خیر. این مسئله با توجه به امکانات محدود این پیام رسان ها که امکان رقابت با تلگرام را برای آنان را سخت می کرد، سبب شد تا بحث هایی میان وزیر ارتباطات و همچنین مدیر یکی از پیام رسانان داخلی در گیرد.

با وجود اختلال هایی که در پیام رسان سروش انجام شد، سید میثم سید صالحی، مدیر این پیام رسان  بخشی از این مشکل، فنی و بخشی دیگر را بر اثر کم لطفی اپراتورهای همراه یا اختصاص نیافتن زیرساخت‌های مهم از سوی مسئولان دانست. اما وزیر ارتباطات در گفتگو با پیک بامدادی رادیو ایران گفت که همکاری‌های لازم با پیام‌رسان سروش و دیگر پیام‌رسان‌های داخلی انجام شده است.

در همین رابطه، سید میثم سید صالحی در صفحه توییتر خود نوشت: از شفاف‌سازی آقای @azarijahromi در پیک بامدادی متشکرم. مشکل فعلی پهنای باند نیست. اختصاص فضا در LCT و مرکز امام، اختصاص نود CDN در اپراتورها، حذف ترجیح ترافیک بین‌الملل، سرویس رایانش و ذخیره ابری و نیز اختصاص کانال مستقیم پیامک، موارد زیرساختی حیاتی است که در اختیار سروش نیست.

وزیر ارتباطات در مورد شائبه قطع خدمات زیرساختی به پیام رسان بومی سروش توضیح داد و گفت: این پیام رسان به جای حل فنی مشکل، موضوع را به عملیات روانی کشانده است.

جهرمی با اشاره به اخباری که از سوی پیام رسان بومی سروش مبنی بر عدم همکاری وزارت ارتباطات در ارائه زیرساختها منتشر شده است، گفت: اگر مشکلی وجود دارد باید منطقاً با استدلال و استناد به زیرمجموعه های وزارت ارتباطات منتقل شود. هم اکنون ۴ پیام رسان دیگر به خوبی کار می کنند و تنها یک پیام رسان که ادعایی داشته و امروز به ادعایش نرسیده، شروع به پروپاگاندا کردن می کند و انداختن مسئولیت گردن دیگران منطقی نیست.

اتهام دور زدن پیام رسانان داخلی
حدود یک ماه قبل بود که حسن بیکی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از قول وزیر اطلاعات اعلام کرد که تلگرام طلایی متعلق به جمهوری اسلامی ایران است. همچنین گفته شده که این پیام رسان هم اکنون ۲۵ میلیون عضو فعال دارد و به صورت قانونی در حال فعالیت است.

این موضوع مورد انتقاد بسیاری قرار گرفت وعبدالصمدخرم آبادی، دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجزمانه در کانال شخصی خود در سروش نوشت: «با توجه به سوالات متعددی که خبرنگاران محترم در مورد ماهیت دو نرم افزار "هاتگرام" و "تلگرام طلایی" مطرح کرده اند مطالب ذیل جهت آگاهی اعلام می‌گردد.هاتگرام و طلاگرام پیام رسان نیستند. آن‌ها در واقع دو فیلتر شکن داخلی با مدیریت واحد هستند که بطور غیر قانونی و بر خلاف دستور قضایی با امکانات وزارت ارتباطات دسترسی کاربران ایرانی را به شبکه اجتماعی فیلتر شده "تلگرام" فراهم می‌کنند.بنظر می‌رسد یکی از عللی که مدیر تلگرام به فیلتر آن در ایران اعتراض نکرد، این است که برخی از مسئولان فضای مجازی کشور اجازه دادند هاتگرام و طلاگرام فیلتر تلگرام را دور بزنند و مانع از مهاجرت ۷۰ درصد کاربران ایرانی به پیام رسان‌های داخلی شوند و از این طریق برای تلگرام زمان خریده اند.»

این مسئله وقتی جنجالی تر شد که سردار محمدحسین جلالی، رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشورگفت متأسفانه کمترین حمایتی از شبکه‌های داخلی نشده و سرورهای تلگرام، در اختیار هاتگرام و طلاگرام قرار گرفته است؛ در صورتی که می‌توانستند آنها را به پیام‌رسان‌های داخلی بدهند.

وی در پاسخ به این سؤال که دقیقاً دولت چه کمک‌هایی می‌تواند انجام دهد که می‌گویید انجام نداده است، اظهار داشت: اول از همه یک سری حمایت های زیرساختی است که برای تقویت زیرساخت ها باید در اختیار این شبکه ها قرار می دادند که ندادند. در حال حاضر شما با مراجعه به طبقه نهم ساختمان دیتاسنتر مرکز امام خمینی(ره) می توانید ببینید سرورهایی که برای تلگرام بوده، در اختیار هاتگرام و طلاگرام قرار گرفته است، در صورتی که می توانستند آنها را به سروش بدهند اما ندادند. دوم آنکه قرار بود به شبکه های بومی یک سری کمک های مالی شود، البته آنکه شبکه های داخلی گفته اند ما کمک مالی نمی خواهیم چون ما خود قادریم از اسپانسر داخلی استفاده کنیم و فقط می خواهیم سیاست ها مشخص شود، اما وقتی پشت شبکه های داخلی به این شکل خالی می شود اسپانسرها هم کنار می روند. شبکه های داخلی مشکل مالی نداشتند بلکه نیازمند حمایت معنوی بودند و اینکه به عنوان شبکه ملی آنها را ببینند.

آذری جهرمی در واکنش به این صحبت ها از خبرنگاران خواست تا برای بازدید از این ساختمان در محل حاضر شوند. پس از بازدید مشخص شد که هیچ سروری در این مکان حضور ندارد. سازمان پدافند غیرعامل هم در بیانیه‌ای به این اقدام وزیر ارتباطات پاسخ داد.

سازمان پدافند غیرعامل در پاسخ به جهرمی اعلام کرد که حسب تصویت مراجع قضایی هرگونه فعالیت تلگرام در کشور غیرقانونی است و همه دستگاه‌ها باید فعالیت در بستر نسخه‌های رسمی و غیر رسمی این نرم افزار را متوقف کنند. همچنین گفته شده که آذری جهرمی به جای دعوت خبرنگاران بهتر بود کارشناسان فنی، قضایی و امنیتی را دعوت می‌کرد.

در آخر اعلام شده که سازمان پدافند غیرعامل کشور بر خلاف برخی دستگاه‌ها در صیانت از منافع ملی و رعایت قانون با کسی رو دربایستی ندارد و از برگزاری شو‌های رسانه‌ای تخریبی نمی‌هراسد.

در ادامه آذری جهرمی در پاسخ به این بیانیه اعلام کرد که وقتی کسی کار تبلیغاتی انجام می‌دهد باید جواب وی را با کار تبلیغاتی داد. اینکه با جزئیات گفته شده در طبقه نهم یکی از ساختمان‌های وزارت ارتباطات چنین تجهیزاتی وجود دارد، مخاطب نهایی تصور می‌کند که حتما صحت دارد و آن را باور می‌کند.

آذری جهرمی ادامه داد که آنها به جای اینکه بگویند اقدام وزارت ارتباطات تبلیغاتی بوده، باید پاسخ دهند که چرا آنها پیش از این اقدام، چنین ادعایی مطرح کرده‌اند.

وزیر ارتباطات در ادامه گفت: اگر کارشناسان می‌خواهند آنها را هم به وزارت ارتباطات دعوت می‌کنیم.

مجادله پینگ پونگی وزیر جوان با مسئولان سازمان پدافند غیرعامل درباره سرور دهی به طلاگرام درحالی بود که پیشتر نیز درباره دزدیده شدن ابرهای باران زای کشور نیز مواردی عنوان شده بود که به همین طریق مجادله گونه مباحثی در فضای رسانه ای و عمومی کشور مطرح شد.

جدال شریعتمداری و جهرمی بر سر ارز بگیران
پس از اینکه جهرمی در اقدامی واکنشی به التهابات بازار تلفن همراه اسامی برخی از شرکت هایی که ارز گرفته بودند تا تلفن همراه وارد و قیمت بازار موبایل را تنظیم کنند، افشا کرد، این موضوع به عنوان مطالبه‌ای در دیگر دستگاه ها هم مطرح شد. محمد شریعتمداری، وزیر صنعت معدن تجارت در واکنش به این مطالبه گفت: « بانک مرکزی اسامی افرادی که ارز ۴۲۰۰ تومانی را به آنها داده شده است را در اختیار دارد؛ بنابراین ما به عنوان وزارت صنعت نمی توانیم که ثبت سفارش شدگان را افشا کنیم، چراکه در این صورت به جنگ بخش خصوصی رفته ایم. این در حالی است که لیست اعلامی از سوی وزیر ارتباطات نیز اسامی افرادی بود که تخصیص ارز داشتند و تامین ارز آنها صورت نگرفته بود، ما نمی خواهیم به جنگ اقتصاد کشور برویم و اقتصاد را به هم بریزیم، بنابراین با استفاده از نیروی عقل خدادادی، تصمیماتی خواهیم گرفت که به صلاح اقتصاد باشد.»

وزیر ارتباطات در واکنش به این سخنان در توییترش نوشت: «با "ایمان قلبی" که بر پایه "عقل خدادادی" است، می‌گویم: فساد، موریانه و عامل بی‌ثباتی اقتصاد کشور است. بخش خصوصی پاک‌دست از انتشار لیست ارز بگیران حمایت کرده و خواهد کرد. باید به جنگ اقتصاد رانتی رفت.»

این کش و قوس ها ادامه یافت و در انتها وزیر صنعت طی نامه ای به رئیس جمهور بیان کرد که «متخلفان را به دستگاه قضایی معرفی می‌کنیم.»
 
با این اوصاف وزیر ارتباطات دولت روحانی وزارت پر جدالی تا به اینجا داشته است. برخی چون علیرضا زاکانی مطرح می کنند که آذری جهرمی به سبب اینکه وظایفش درباره کمک رسانی به پیام رسانان داخلی و صیانت از قانونمداری، ایران دوستی و منافع مردم را از یاد برده است رفوزه شده‌اند. از سوی دیگر برخی نیز نسبت به جدال‌های مجازی وزیر جوان گلایه دارند.

جهرمی در حوزه معرفی ارز بگیران و مخلان بازار گوشی تلفن همراه اقدام مناسبی در جهت شفاف سازی انجام داد، هر چند که برخی بیان می کنند که وزارت ارتباطات اقدامی واکنشی انجام داد و بایستی بر ارزی که داده بود نظارت می کرد تا نتیجه لازم در بازار گرفته می شد و افشاگری لیست ارز بگیران بیشتر شانه خالی کردن از وظیفه اصلی این وزارتخانه برای تنظیم بازار بوده است. وزیر جوان روحانی اینک با انتقادات و تمجیدهایی در خصوص نحوه مدیریت اش در این وزارتخانه روبروست و باید دید در ادامه چه اقداماتی انجام می دهد.
کد مطلب: 627983
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
تنها ویژگی آذری جهرمی این است که از بقیه جوان تر است...
Iran, Islamic Republic of
مثبت زدم ولی دوست دارم فقط این نباشد. البته این نبوده ولی امیدی ها و اصلاح طلبان و دولتی ها نمی گذارند خودش باشد.
Germany
از یک اطلاعاتی چه انتظاری میتوان داشت
Iran, Islamic Republic of
اقاو یا خانم عزیز
من اطلاعاتی نیستم ولی مگر با اطلاعات رژیم صهیونیستی طرفیم که اینطور قضاوت می کنید . نگفتم اینها مقدسند اینها هم از ادم های خودما هستند و علیرغم ضعف ها و کاستی ها کمک حال امنیت کشورند . ممکن است به عملکرد وزارت اطلاعات مانند تمامی وزارتخانه ها انتقاد شود برخی از انها وارد هم هستند ولی اینکه بگوییم از یک اطلاعاتی فلان و بهمان اصلا رعایت انصاف و عدالت را نکرده ایم . انسان مرکب از احساس و عقل است . احساس هیجانی و یابه عبارتی احساسات تند گاهی مفید هستند ولی اگر اجازه دهیم که بر مصلحت وقوه قضاوت ما - بدلیل کاستی های اجتماعی موجود - اثربگذارند این احساسات مضرهستند.
حتما حرف من در شما تولید عکس العمل خواهد کرد لیکن برروی حرف این برادرکوچکتان تعمق کنید . من قطعا دوست شما هستم و دوستدارو هموطن شما که منافع ملی ما هردویکی است .
United States
بحث تخصص مطرح است و تجربه.هیچ کاری که در خدمت همه مردم باشد ایراد نیست.
محمد
اگه اطلاعات و سپاه نبود الان منو تو در حال مقابله با جهادالنکاح بودیم برادر...
France
اتفاقا اطلاعات خیلی خوبه
سرباز گمنام
سلام من یه اطلاعاتی هستم با کمال افتخار یه سرباز کوچک برای دفاع از امنیت کشور خاک پای همه ملت ایران خاک پای بچه بسیجی ها و پاسداران واقعی و مدافعین حرم- بچه لوطی هاو جوان ها و نوجون های پر شور کشورم که شاید یه جاهایی اون جور که ما می خوایم عمل نکنن اما با عشق پیاده رو اربعین هستند.پر شور و با حرارت و پر انگیزه اند. حاضرن جونشون رو برا کشور بی هیچ منتی بدهند...
Iran, Islamic Republic of
او از بقیه دولت جدا نیست
مامور است جنگ روانی به راه بیندازد
تا رانت و فساد و رکود مدتی فراموش شود
او هم بجای پاسخگویی بشود گزینه ۱۴۰۰
البته خدایی هم هست...
سرور
Iran, Islamic Republic of
...
سرور
Iran, Islamic Republic of
اینجا هم توهینی در کار نبود.چرا سانسور کردید؟
آیا وزرای روحانی غیر از منویات وی و بدون هماهنگی با او عمل می کنند؟
آیا کم کاری نهادهای نظارتی در این موارد کاملا مشخص نیست؟
Iran, Islamic Republic of
ژن برتر هم نیست
سیاهکلی
Iran, Islamic Republic of
متاسفانه دعوت ازخبرنگاران برای بازدید سازمان ارتباطات و....واثبات نبود هاتلگرام و.....کاربسیار خامی بود که توسط اقای جهرمی انجام شد واقعا انتظار نداشتم چنین کار عجیبی انجام بده وازچند نو خبرنگار بی تخصص درزمینه مخابران و.......دعوت کنه وجالب اینکه جایی رو نشون بده که اصلا چیزی درآنجا نیست وهیچ خبرنگاری هم چون تخصص نداشتن متوجه نشدن که اصل شبکه ها درجایی دیگر هست .....واقعا خام کار کرد.
هادی
Iran, Islamic Republic of
برای شما که نمیخاید باور کنید هر جا رو که نشون میداد یک بهونه داشتید....
وقتی نیست کجا رو نشون بده؟
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
طبقه نهم؟!
شمردن طبقات متفاوت است .همکف را اول حساب کنند یا نه ...
بهتر بود طبقات 8و9و10 را در معرض دید قرار میدادند...
احتمالا" روتر سرور ها طبقات نهم بوده است... اینا نیاز به متخصص به همراه خبرنگاران است .
شفاف سازی خوب است اما درست و به شکل دقیق...
Netherlands
اگر وزرا به جای کل کل کردن با همدیگر کار کنند مملکت مشکل نخواهد داشت
Iran, Islamic Republic of
خواهد شد و مثبت
مهرداد
Iran, Islamic Republic of
کارم شده هر روز شارژ بخرم. انقدر که تو روز روشن با تبلیغات های مختلف از آدم دزدی می کنن و شارژ می خورن. من که حلال نمی کنم. حرومشون حرومشون
نمره 20
Iran, Islamic Republic of
خخخخخخخ
Iran, Islamic Republic of
عالیه
Iran, Islamic Republic of
سایت محترم جهان نیوز
با پوزش از مطول شدن پیام
درمورد پیامک های تبلیغاتی علیرغم اینکه کلیه دستورالعمل ها برای حذف انها را انجام داده ام و تا دوماه قبل دریافت انها روند نزولی داشت از دوماه قبل بشدت افزایش پیدا کرده بگونه ای که حتی نرم افزار اسپم گوشی را نیز فعال کرده ام ولی هیچ فایده ای ندارد . تبلیغاتی نظیر " محصولات ویژه اقایان !!! " و یا "کولر گازی .... "را حتی علیرغم تذکر مستقیم به شماره هایی که تبلیغ می شوند داده ام و هیچ فایده ای نداشت . به راحتی به ریش ما می خندند و ضمن تعرض به حقوق شهروندی ما کارخود را می کنند . روند هم نشان می دهد که عزمی برای رفع انها نیست علیرغم اینکه راه برای برخورد بسیار مشخص و امکانپذیر است . غیر از اینکه فکر کنم علت یا منافع مادی حاصله برای مخابرات و اپراتورها و یا بی توجهی به حقوق مردم از ناحیه نهادهای ذیربط و یا هردو باشد مطلب دیگری بذهن نرسد .بدبینانه ترش را هم میتوان فکر کرد که جای مطرح شدن ندارد .
اقای روحانی صحبت از منشور حقوق شهروندی می کند و زیر مجموعه ها بدیهی ترین کاری را که باید برای جلوگیری انجام دهند را انجام نمی دهند . نارضایتی تراشی و از دست رفتن مکرر اعتماد عمومی به صلاحیت و توانمندی نهادهای ذیربط جزو دست اوردهای تلخ این معضل است . ارتزاق با نان حرام یعنی شغل فرستندگان این پیام ها به مقاصد ناخواسته . اینها انقدر وقیح شده اند که گاهی پیام با این مضمون دریافت می کنم " ارسال پیام تبلیغاتی حتی به بلک لیست ها " و بعد تعرفه داده و می بینی ارسال به لیست ها بلک - یعنی همانهایی که تقاضای قطع پیامک را داشته اند - تعرفه بالاتری دارد .
فرض کنید ما خود راسا دست بکارشویم و با چند نفر برویم بساط فروشنده هایی که تبلیغات خود را به اینها می دهندرا با برخورد های مستقیم و قهری - که قطعا به جای باریک می کشد - جمع کنیم . نیروی انتظامی و قوه قضاییه نخواهند گفت که کشور قانون دارد و باید اطلاع رسانی می کردید ؟؟؟ ایا اطلاع رسانی نمی کنیم ؟؟ پس چرا این بساط را وزارتخانه و نیروهای انتظامی ذیربط جمع نمی کنند ؟ کم مشکل داریم که این را هم به جمع انها اضافه کردید ؟ در طول روز برایم کلی پیام می اید و اعصابمان را خورد کرده اند خصوصا احساس القا شده مبنی بر بی ثباتی و بی قانونی را نمی توان هضم کرد
با تشکر .
رضا
Iran, Islamic Republic of
ببينم جهان نيوز ! شما چرا هميشه طرف سردارها و نظامى ها رو مى گيريد ؟! آيا وجداناً بخاطر اين نيست كه خود زاكانى و سرورى نظامى هستند ؟!
خواهشاً نه سانسور كن و نه تحريف ، فقط جواب بده.
Iran, Islamic Republic of
کجای این متن دفاع از نظامی ها بود. اتفاقا حرفها هر دو طرف را نقل کرده. بعد کی گفته زاکانی نظامیه؟
Iran, Islamic Republic of
پس طرف کی رو بگیر ه ،حتما اونی که هی می گفت حقوقدانم نه سرهنگ،حالا معلوم شده صدرحمت به سردار و سرهنگ،داره با پنبه سر میبره
Iran, Islamic Republic of
کسی که در دستگاه حسن است مثل خود حسن است،شاید دارن آ ماده می کنند برای 1400،مواظب باشید
Iran, Islamic Republic of
جالبه!! به جای اینکه از سردار جلالی بازخواست بشه که چرا حرف غیر واقع زدی؛به وزیر مخابرات حمله میشه که چرا جواب تهمت جلالی رو دادی؟!!!
United States
در مجموع خوب کار میکنه و دلسوز هست، یه خورده باهاش راه بیاید و همدلانه مسائل رو ببرید جلو تا مشکلات حل بشه. با دعوا به جایی نمیرسید
bahman
Iran, Islamic Republic of
درود بر شرف همچین وزیر جوان و شجاعی.من معتقدم که این وزیر جوان نمیخواد باج بده به دولت سایه.الان میخوان خرابش کنند.دمت گرم بجنگ با این کثافت های زمانه و خون خواران مردم بدبخت ایران،شما باید ایران رو از لوث این از خدا بی خبران و ارازل پاک کنی من تا پای جان پشت شمام.جانم فدای ایران
Iran, Islamic Republic of
دولت سایه کدوم صیغه اییه ؟ دولت در افتابتو دریاب
زارعی
Iran, Islamic Republic of
جهرمی سابقه حتی یک روز کار اجرایی را و مدیریتی را ندارد و انتخاب ایشان نوعی جفا به کشور بود و ای بحال نمایندگان ما که با سوت و کف و صرفا بعلت اینکه جوان است احساساتی به ایشان رای دادند . اگر اینطور است باید از ناصر الدين شاه و احمد شاه قاجار که پستانک در دهان داشتند و پادشاه شدند نیز یادی کرد
Iran, Islamic Republic of
امثال شما هستند که مدام بهانه بی تجربه گی جوانها رو میکنید و اجازه میدید پیرمردهای باتجربه و خسته بازنشسته نشن.
مگه اول انقلاب همین پیرمردهای دولتمرد چند سالشون بود؟
رهبر عزیزمون موقع انتخابات ریاست جمهوری دهه 60 چند سال سابقه کار اجرایی داشتن؟
اینقدر جوانها رو بی تجربه جلوه ندید...
محمد
Iran, Islamic Republic of
این وزیر بسیار جوان تسلط بسیار زیادی به عملیات روانی و کنترل افکار عمومی دارد
هیچ اتفاق خاصی در زمان ایشان نیفتاده است
ایشان هم یک توییتر باز حرفه ای است
تخصص ایشان هم هیچ ارتباطی به وزارت ICT ندارد
لطفا احساسات رو کنار بگذارید و از روی فکر نظر بدهید
این فرد بسیار جوان و بی تجربه و بدون سابقه کاری مرتبط و کافی در زمینه مخابرات و فن اوری اطلاعات است
با ایجاد حاشیه و مطرح کردن خود صرفا به دنبال جلب افکار عمومی است
مهندس مخابرات
اتفاقا دوره اقای جهرمی تا این زمان یکی از دوره های موفق در حوزه زیر ساخت و مخبرات بوده هر چند انتقاداتی به ایشان نیز طبیعتا وارد است. اما این عملیات روانی و افکار عمومی و این چرت و پرت ها زاییده فکر امثال شماست....
محمد
Iran, Islamic Republic of
بذار مهر حکم وزارتش خشک بشه بعد بیا در جهت پاچه خواری این مطالب بی سر و ته رو بنویس
چه اتفاقی در این یک سال افتاده است؟
به جژ چند توئئیت از طرف این وزیر چه اتفاق دیگری افتاده است؟
در مورد مخاطب چه فرضی کرده ای؟
آمدن افراد بی تجربه و خام برای عده ای نان و آب دارد
و صد البته برای فظ وضع موجود باید طرفداری هم بکنند
Iran, Islamic Republic of
اینا همش توسط ستاد حفظ حسن در ریاست جمهوری برنامه ریزی میشه...
Iran, Islamic Republic of
احسنت
Iran, Islamic Republic of
بازدید خبرنگاران از اتاق سوئیفت رو فراموش نکردیم؛ این بازدید هم یک شویی بود مثل اتاق سوئیفت
United States
این دعواها صوری برا اینکه مردم رو از اصل موضوع منحرف کنند
Iran, Islamic Republic of
احسنت بر این وزیر جوان و شجاع و خوب
نمره= ۲۰
France
...
Iran, Islamic Republic of
آشنایی که نمره بیست دادن فکر کنم تا حالا تو عمرشان بیست نگرفته اند. تصوری درباره بیست ندارند. عملکرد ضعیفی داشته فقط عملیات روانی بلده
Iran, Islamic Republic of
رای مثبت به نظر بالا دادم از این جهت که قطعا نمره ایشان 20 نیست . ضعف در حوزه تلگرام و عدم کنترل و رفع معضل پیامک های تبلیغاتی دومورد مستقیمی هستند که به انها شدیدا انتقاد دارم . در مابقی موارد نمی دانم انشالله که خوب کار میکند .
Iran, Islamic Republic of
...این شخص شنود بود، لذا به دلیل این تخصصش شد وزیر ارتباطات!
Iran, Islamic Republic of
پس بره شنودش رو انجام بده؛
یوسف
Iran, Islamic Republic of
انصافا نمرش بیسته
Sweden
نگران نیستیم چون توسط شورای نگهبان احراز صلاحیت نخواهید شد. از شما با سابقه تر، با تجربه نمایندگی مجلس و وزیر بودن، در انتخابات اخیر صلاحیت شان جهت انتخاب ریاست جمهوری اخیر محرز نشد، شما تازه از راه رسیده که جای خود داری.
احمد
Iran, Islamic Republic of
سیستم دفاعی یکی به نعل یکی به میخ!