چهارشنبه ۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ - 24 Apr 2019
 
۰

تئاتری‌ها چشم انتظار تکمیل بازسازی تئاتر شهر

چهارشنبه ۲۷ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۴۲
مدیر مجموعه تئاتر شهر در دیدار با سرپرست دفتر طرح های عمرانی وزارت ارشاد، بر ضرورت تکمیل و آغاز دوباره عملیات بازسازی این مجموعه تاکید کرد.
تئاتری‌ها چشم انتظار تکمیل بازسازی تئاتر شهر
به گزارش جهان نيوز، سعید اسدی مدیرمجموعه تئاترشهر روز سه شنبه بیست و ششم تیرماه سال 97، در دیدار با مسعود معمار سرپرست دفتر طرح های عمرانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن بر شمردن اولویت های ترمیم و بهسازی این مجموعه بر ضرورت و تسریع در آغاز دوباره عملیات بازسازی تاکید کرد.

سعید اسدی در این دیدار ضمن قدردانی از فعالیت های انجام گرفته طی دوره های گذشته پیرامون بازسازی مجموعه تئاتر شهر تصریح کرد: من مدت کوتاهی است که به عنوان مدیر در مجموعه تئاتر شهر حضور پیدا کردم اما می دانم بازسازی این مجموعه یکی از مطالباتی است که طی سال های اخیر توسط مدیران این مجموعه مورد توجه قرار گرفته است. بنابراین ضرورت دارد تا هرچه زودتر نسبت به آغاز دوباره عملیات بازسازی و تکمیل مواردی که از قبل توسط پیمانکار و مجریان بازسازی تعهد داده شده، اقدامات لازم صورت گیرد.

وی ادامه داد: مجموعه تئاتر شهر در ماه های آینده علاوه بر میزبانی گروه های نمایشی مختلف در قالب اجرای عمومی، میزبان اصلی رویداد مهمی چون جشنواره بین المللی تئاتر عروسکی و سپس جشنواره بین المللی تئاتر فجر است که دربرگیرنده فعالیت های بسیار فشرده ای برای کارکنان این مجموعه است. از این رو لازم است به منظور رفاه و امنیت کامل تماشاگران، هنرمندان و کارکنان این مجموعه اولویت های ما در عملیات بازسازی تئاتر شهر مورد بررسی دوباره قرار گرفته و کارها هرچه سریع تر آغاز شود.

مدیرمجموعه تئاترشهر ضمن قدردانی از تلاش های دفتر طرح های عمرانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در ماه های گذشته برای بازسازی این مجموعه گفت: در مشاهده میدانی که همراه با سایر همکارانم از تئاتر شهر داشتیم، به این نتیجه رسیدیم که برخی از موارد نیازمند تغییر و تحولاتی است که ضرورت دارد، درباره این اولویت ها هرچه زودتر اقدامات لازم صورت گیرد.

اسدی درباره اولویت ها در تکمیل بازسازی مجموعه تئاترشهر اظهار کرد: تسریع در حوزه بهسازی و تکمیل موارد مرتبط با تجهیزات فنی، خدمات ایمنی و سرویس های خدماتی، تکمیل سیستم اطفای حریق، اصلاح معماری سازه تئاتر شهر در محوطه داخلی و خارجی، تکمیل سالن‌های انتظار تماشاگر تالار قشقایی و پلاتو اجرا، بازسازی و بهسازی رختکن ها و اتاق گریم تالار چهارسو، تکمیل تزئینات داخلی راهروهای مجموعه، اجرا و مهندسی آکوستیک راهروهای منتهی به تالارهای مختلف مجموعه، بازسازی و بهسازی فضای اداری، تکمیل و بهسازی فضای معماری بیرونی متعلق به مجموعه تئاتر شهر از جمله اولویت هایی است که ضرورت دارد در حوزه بهره برداری مورد توجه قرار گیرد.

مسعود معمار سرپرست دفتر طرح های عمرانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در این دیدار ضمن ارائه گزارشی از روند بازسازی مجموعه تئاتر شهر در دوره های گذشته، بر ضرورت آغاز دوباره عملیات بازسازی مجموعه تئاترشهر تاکید کرد و وعده داد: به زودی اولویت های مد نظر مدیریت فعلی مجموعه تئاترشهر با فراهم شدن اعتبارات لازم و مذاکرات پیش رو با پیمانکاران و مجریان بازسازی، شکل اجرایی پیدا می کند. البته در این مورد، زمان بندی معینی صورت گرفته که به زودی جزئیات آن اعلام خواهد شد.

لازم به ذکر است؛ ترمیم پوسیدگی های موجود در پشت بام تئاترشهر، مذاکره با یک شرکت دانش بنیان مرتبط با دانشگاه صنعتی شریف، راه‌اندازی ماشینری دیجیتال تالار اصلی، تجهیز صندلی های تالار اصلی بعد از تکمیل ماشینری، بازسازی و بهسازی تالار چهارسو در حوزه های مختلف فنی از جمله مواردی بود که سرپرست دفتر طرح های عمرانی وزارت ارشاد در قالب فاز بعدی بازسازی مجموعه تئاتر شهر به آن اشاره کرد.

منبع:باشگاه خبرنگاران
کد مطلب: 627897
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *