پنجشنبه ۱ فروردين ۱۳۹۸ - 21 Mar 2019
 
۰
حکیم:

دولت اکثریت ملی راه حل واقعی مشکلات است

سه شنبه ۲۶ تير ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۵۹
رئیس ائتلاف ملی شیعیان عراق در نشست رهبران گروه‌های سیاسی، تشکیل دولت اکثریت ملی را "راه حل واقعی" مشکلات دانست.
دولت اکثریت ملی راه حل واقعی مشکلات است
به گزارش جهان نيوز به نقل از تسنیم ، سید عمار حکیم رئیس ائتلاف ملی شیعیان عراق طی سخنانی در نشست رهبران گروه‌های سیاسی عراق که شب گذشته برگزار شد، بر ضرورت تسریع در تشکیل دولت اکثریت ملی که راه حل واقعی مشکلات عراق به شمار می‌رود، تاکید کرد.

وی افزود: از مهمترین ویژگی‌های دولت اکثریت ملی، ارائه خدمات به مردم است که خواسته اصلی در تظاهرات‌های اخیر بود.حکیم بر ضرورت برآورده کردن خواسته‌های مشروع معترضان و تحقق آن در سریع‌ترین زمان ممکن تاکید کرد.وی به عناصر فرصت‌طلب درباره حمله به اموال مردم هشدار داد.

تحلیلگر سیاسی: هدف از تظاهرات‌ها، پیچیده کردن تشکیل دولت آینده است
"مناف الموسوی" تحلیگلر سیاسی عراقی هدف از تظاهرات‌های اخیر را پیچیده کردن تشکیل ائتلاف‌های سیاسی برای تشکیل دولت آینده دانست.

وی افزود: کشور در حال حاضر وارد خلأ قانونی شده است و خواسته‌های مردم مشروع است، اما ما مخالف سوء استفاده از تظاهرات‌ها برای فشار به منظور پیچیده کردن ائتلاف‌های جاری برای تشکیل دولت هستیم.این تحلیلگر مسائل سیاسی، مشکلات خدمات رسانی در عراق را مشکلی قدیمی دانست.

الموسوی گفت: تجربه قبلی در دولتی که بر اساس سهم‌خواهی تشکیل شد، شکست خود را ثابت کرد و امروز تمایلی برای اینکه برخی جزو معارضان سیاسی باشند وجود ندارد، بلکه همه مشارکت در دولت را ‌می‌خواهند.

استان‌های جنوبی عراق از جمله بصره طی روزهای اخیر شاهد تظاهرات معترضان به وضع خدماتی و بیکاری بوده است، آنها خواستار فراهم شدن خدمات و فرصت‌های شغلی برای بیکاران هستند. دولت عراق وعده داده است تمام تلاش‌های خود را برای حل مشکلات مردم به کار خواهد گرفت.
 
 
 
کد مطلب: 627454
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *