شنبه ۳۰ تير ۱۳۹۷ - 21 Jul 2018
 
۰
رییس سازمان بهزیستی کشور در نشستی خبری توضیح داد

معتادان متجاهر به کهریزک نمی‌روند

شنبه ۲۳ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۵۱
رئیس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به پذیرش ٧١ هزارو ۶٠٠ معتاد در مراکز ماده ١۵ و ١۶ گفت: اظهارت اخیر قوه قضاییه درباره انتقال معتادان به بازداشتگاه کهریزک، مربوط به خرده فروشان بوده‌، این در حالیست که سازمان بهزیستی تنها مسئول صدور مجوز برای مراکز نگهداری از معتادان است.
معتادان متجاهر به کهریزک نمی‌روند
به گزارش جهان نيوز به نقل از ایسنا، انوشیروان محسنی بندپی در نشست این سازمان به مناسبت هفته بهزیستی افزود: ظرفیت مراکز استان‌ها برای پذیرش معتادان متجاهر تا حتی ۶ ماه فراهم است و کمبود جا نداریم.وی افزود: بر خی نگاه‌ها به لحاظ علمی و تخصصی قابل قبول نیست و باید از نگاه اردوگاهی خودداری کرد.

بندپی با بیان اینکه برنامه سال ٩٧ در مورد معتادان اشتغال و توانمندسازی آنهاست اظهار کرد: با همکاری ستاد مبارزه با مواد مخدر در ١١ استان دنبال پیگیری وضعیت اسکان و اشتغال ٣ هزار معتاد هستیم، البته برای غربالگری جای کمی داریم و پیشنهاد استفاده از بازداشتگاه کهریزک، در صورت تشخیص ضوابط و شاخص‌ها، به عنوان مرکز غربالگری بهزیستی مناسب است.

انتقال بیش از یکهزار نوزاد معتاد متولد شده به  بهزیستی 
کمتر از ۱ درصد کودکانی که به عنوان فرزندخوانده واگذار شده‌اند، به بهزیستی عودت داده می‌شوند 
بندپی از انتقال ١٠٣٠ نوزاد متولد شده به بهزیستی به دلیل اعتیاد مادر از سوی وزارت بهداشت خبر داد و گفت: نیمی از این کودکان بعد از درمان مادر به خانواده وی منتقل شده‌اند و برای سایر آنها نیز به دنبال اطمینان از درمان مادر آنها هستیم.

وی با تاکید بر اینکه بهزیستی تلاش می کند تا مرکز نگهداری کودکان به خانواده واقعی شبیه شوند تصریح کرد: بررسیها نشان می‌دهد واگذاری کودکان به شکل «امین موقت» نسبت به نگهداری کودکان در مراکز بهزیستی بهتر است.

رییس سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه کمتر از ١ درصد کودکان واگذار شده به خانواده‌ها بازگشت داده می شوند، گفت: حدود ۵٠ هزار کودک ٢ قلو به بالا تحت پوشش بهزیستی هستند و با دریافت شیرخشک از وزارت بهداشت به افراد تحت پوشش شیر خشک رایگان داده می‌شود. همچین به این خانواده ها کمک های موردی نیز تعلق می‌گیرد.

پیشنهاد پرداخت حق پرستاری به خانواده‌های دارای بیش از ۳ فرزند
بندپی با اشاره به سیاست‌های اخیر جمعیتی کشور افرود: پیشنهاد سازمان بهزیستی به مجلس و نهادهای دیگر پرداخت حق پرستاری به خانوادههای دارای  ٣ فرزند به بالا است.
 
کد مطلب: 626807
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *