شنبه ۳۰ تير ۱۳۹۷ - 21 Jul 2018
 
۰

گوشه‌ای از زندگی نامه شهید محمدجعفرنژاد

شنبه ۲۳ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۲۸
گوشه‌ای از زندگی نامه شهید محمدجعفرنژاد یکی از شهدای هشت سال دفاع مقدس را در اینجا بخوانید.
گوشه‌ای از زندگی نامه شهید محمدجعفرنژاد
به گزارش جهان نيوز، حماسه دفاع مقدس روز به روز بالنده‌تر شد و جوانان ما چونان کوهی استوار در برابر تهاجم دشمن ایستادند. مقدس‌ترین و با ارزش‌ترین استقامت، دفاع از عقیده است و بدون شک دوران هشت ساله جنگ تحمیلی عراق علیه ایران از افتخارات بزرگ و بی‌نظیر ایران اسلامی است. شهادت زندگانی جاودانه یافتن است؛ اوج و عروج تعالی است.

شهادت تکامل ایمان و نهایت خلوص قلب‌هاست. شهادت مردن تحمیلی نیست بلکه انتخاب آزادانه و آگاهانه و خلوت عاشق و معشوق است.

شما می‌توانید در ادامه شرح کوتاه زندگی شهید محمدجعفرنژاد یکی از شهدای دوران دفاع مقدس را بخوانید:

شهید محمدجعفرنژاد در سال ۱۳۳۲ متولد شد. پدرش کارگری ساده وکم درآمد و دارای سه فرزند بود.
شهید در هفت سالگی در دبستان نقیبی خوی تحصیلات ابتدایی را شروع و تا کلاس ششم ابتدایی درس خواند و سپس به علت عدم بضاعت پدر، ترک تحصیل کرد. برای حفظ و حراست زندگی خانواده اش که تحت تکفل خود داشت به کارگری پرداخت و در ۱۸ سالگی به تهران رفت و در ژاندارمری استخدام شد.

شهید دوره آموزش نظام را در پادگان نوده در مدت ۱۶ ماه به پایان رسانید و سپس با اخذ درجه گروهبان سومی به ناحیه ژاندرمری خوزستان اعزام شد و در گروهان موسیان، پاسگاه سمیده که جز و پاسگاه‌های مرزی ایران و عراق میباشد، به مدت سه سال انجام وظیفه نمود و در سال ۵۴ در همان پاسگاه واقع در نوار مرزی جنوب با مزدوران عراقی درگیر شد و با داشتن جراحات بیشتر در بیمارستان دزفول بستری و بعد از التیام جراحات دوباره در پاسگاه عین خوش به خدمت و حراست از مرزبوم کشور پرداخت.

در سال ۵۶ از خوزستان به ناحیه ژاندارمری تبریز، پادگان مشکین شهر منتقل و در سال ۵۹ جهت ماموریت به مناطق کردستان رفت. در اواخر شهریور ماه سال ۵۹ داوطلب به خوزستان رفت و در جنگ تحمیلی شرکت کرد و درهنگ سوسنگرد، گروهان بستان با بعثی‌های عراقی جنگید و پس از چند روزبرای رساندن مهمات عازم اهواز شد تا به همسنگران خود مهمات برساند، در موقع مراجعت ما بین سوسنگرد و بستان در باران گلوله‌های توپ و خمپاره بعثیان کامیون حامل مهمات هدف گلوله قرار گرفت و منفجر شد و شهید محمد جعفر محمد نژاد همراه با هفت نفر از همرزمان خود در تاریخ ۵۹/۰۹/۱۹ به شهادت رسید.

منبع:باشگاه خبرنگاران
کد مطلب: 626801
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *