سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ - 19 Feb 2019
 
۰
۲

انتقاد عارف از مدیریت ارزی دولت روحانی

جمعه ۲۲ تير ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۳۷
رئیس شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح طلبان گفت: از بعضی دولتمردان تعجب می‌کنم که از تجربیات موفق دولت اصلاحات در زمینه مدیریت ارزی استفاده نمی‌کنند.
انتقاد عارف از مدیریت ارزی دولت روحانی
به گزارش جهان نيوز، محمدرضا عارف رئیس شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان  به منظور افتتاح دفتر بنیاد امید ایرانیان در استان گیلان، در روزهای گذشته به رشت سفر کرده بود.

عارف در این سفر در جمع اعضای شورای بنیاد امید ایرانیان گیلان حضور پیدا کرد و طی سخنانی با اشاره به روند شکل گیری بنیاد امید ایرانیان مهمترین دلیل توقف افتتاح دفاتر استانی بنیاد امید را هم زمان شدن با ایام انتخابات دانست که تلقی فعالیت سیاسی صورت نگیرد.

وی بر ضرورت استفاده از تجربه دوران اصلاحات بویژه در ساماندهی امور اقتصادی کشور تاکید کرد و با یاددآوری تشکیل ستاد اقتصادی کشور در دوران اصلاحات ،گفت: در این ستاد نخبگان اقتصادی کشور از همه جریانات سیاسی حضور داشتند و خروجی موفقی از آن ستاد مورد استفاده قرار گرفت. حتی در تدوین برنامه سوم توسعه کشور تفاهم خوبی بین دو جریان چپ و راست وجود داشت و به نظر می‌رسد این الگو می‌تواند در مقطع فعلی بسیار راهگشا باشد.

رئیس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی انسجام و وحدت بین مردم و حکومت و بین مسئولان با یکدیگر برای برون رفت از وضعیت فعلی را ضروری دانست و با بیان اینکه نخبگان اصلاحات این ظرفیت را دارند که تجربیات خود را در اختیار نهادهای تصمیم گیر قرار بدهند،گفت: همه به یاد دارند که دولت اصلاحات در چه شرایطی روی کار آمد در شرایطی که خیلی ها منتظر حمله به کشور ما بودند.

عارف تصریح کرد: در ماه‌های ابتدایی دولت اصلاحات ذخیره گندم کشور تک رقمی شد و مشکلات زیادی در آن مقطع زمان دولت با آن رو به رو بود. شرایط فعلی که در آن به سر می‌بریم برای اولین بار نیست که با آن مواجه می‌شویم. شرایط بدتر هم تجربه‌اش را داشتیم اما با حفظ وحدت و همراهی همه ارکان حاکمیت با هم و همکاری مردم می‌توانیم از این شرایط عبور کنیم.

وی با انتقاد از نداشتن برنامه‌ای مدون برای برون رفت از وضعیت فعلی کشور، خاطرنشان کرد: ما نگران شعارهای تند و تیز که در زمان انتخابات مطرح می‌شود نیستیم، بلکه نگران عمل کردن به این شعارها هستیم.

عارف با بیان اینکه نمی‌توانیم ناامید باشیم و ناامیدی در قاموس اصلاحات نیست، تصریح کرد: از بعضی دولتمردان که در زمان اصلاحات هم مسئولیت داشتند تعجب می‌کنم که از تجربیات موفق دولت اصلاحات در زمینه مدیریت ارزی استفاده نمی‌کنند و تجربیات شکست خورده را تکرار می‌کنند.

رئیس بنیاد امید ایرانیان با بیان اینکه تا رسیدن به وضعیت مطلوب فاصله داریم، بر ضرورت کادرسازی و توامندسازی زنان و جوانان در بنیاد امید ایرانیان شعبه گیلان تاکید کرد.
منبع:تسنیم
کد مطلب: 626616
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
حضور ایشان در مجلس تاکنون چه فایده ای داشته . چرا وزرایی که از جنح خودشان هستند استیضاح نمی کنند . افتتاح دفتر امید ایرانیان چه خدمتی به کشور خواهد کرد . صدها از این دفاتر ایجاد شود فقط به خاطر جمع اوری رای در انتخابات می باشد ایا مشکل مردم این است. مردم از تبعیض و فساد در دولتمردان ، عدم شفافیت ، عدم پاسخگویی به مردم ، عدم رسیدگی به امور مردم ، بیکاری ، گرانی ، عدم برخورد قاطع با چپاول گران بیت المال ، عدم تحقق شعارها در زمان انتخابات ، گره زدن تمام مسائل کشور به برجام، عدم توجه به توانایی های داخل کشور ،عدم وحدت در بین مسئولین ، پاس دادن مشکلات مردم به یکدیگر ، بی تحرکی و وام دار بودن نمایندگان وکیل الدوله مجلس ، طولانی شدن پرونده های فاسدین در دستگاه قضایی ، بودن قاضی و عوامل اجرایی در دستگاه قضا ، دست داشتن نزدیکان مسئولین در مفاسد اقتصادی و............. مردم خوب میفهمند وصبوری می کنند . کشور با حرف درست نمی شود مردان بی ادعا و عمل گرا می خواهد مانند شهید چمران ، شهید صیاد و.......
وقتی عارف را می بینم یاد رحم اجاره ای می افتم.
Iran, Islamic Republic of
این جوری که معلومه؛ مستاجر دیگر باب میل موجر رفتار نمی کند.