سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ - 19 Feb 2019
 
۰
۲

طرح افزایش تعداد نمایندگان مجلس مسکوت ماند

جمعه ۲۲ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۲۳
عضو هیئت رئیسه کمیسیون شوراهای مجلس گفته است که طرح افزایش نمایندگان به دلیل اینکه بارمالی داشته و دولت آن را نپذیرفته فعلاً مسکوت مانده است.
به گزارش جهان نيوز، سهراب گیلانی عضو هئیت رئیسه کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با تسنیم، درباره  طرح افزایش 40 نماینده به تعداد نمایندگان فعلی مجلس، اظهار داشت:  به دلیل اینکه این بار طرح بار مالی داشت و دولت تاکنون این موضوع را نپذیرفته است این طرح در حال حاضر مسکوت مانده است.

وی با بیان اینکه کلیات این طرح در کمیسیون شوراها تصویب شده است، ادامه داد:برای حل مشکل این طرح تاکنون یک جلسه نیز با وزیر کشور داشته‌ایم و جلسه ای نیز در روزهای آینده با دولت در این زمینه خواهیم داشت.

نماینده مردم شوشتر در مجلس با بیان اینکه این طرح مسکوت مانده تا جمع بندی نهایی پس از جلسه با دولت درباره این طرح داشته باشیم، افزود: احتمالاً دولت در زمینه افزایش تعداد نمایندگان لایحه‌ای به مجلس ارائه کند.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس با بیان اینکه درباره افزایش تعداد نمایندگان نظرات مختلفی وجود دارد، گفت: یکی از بحث‌های که اینباره وجود دارد بارمالی است و این بحث موافقان و مخالفانی نیز در مجلس دارد.

 در اصل 64 قانون اساسی آمده است:" عده نمایندگان مجلس شورای اسلامی دویست و هفتاد نفر است و از تاریخ همه پرسی سال 1368 پس از هر ده سال با در نظر گرفتن عوامل انسانی ، سیاسی ، جغرافیایی و نظایر آن حداکثر بیست نفر نماینده می‌تواند اضافه شود . محدوده حوزه‌های انتخابیه و تعدا نمایندگان را قانون معین می‌کند "
کد مطلب: 626589
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


حامد
Iran, Islamic Republic of
جان من تعداد نمایندگان رو کمتر کنید. هر نماینده در ماه 100 میلیون از بیت المال خرجش می شه. یعنی به اندازه صد تا امثال من
حسین
Iran, Islamic Republic of
باسلام .به نظرم همین تعداد نمایندگان زیادند .فقط پنج نماینده لازم است بقیه را بفرستید بروند خانه .فکرکنید چه بودجه ای زیاد میاد