شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۷ - 16 Feb 2019
 
۰
۳

علم الهدی: توسعه حجاب حرکتی فرهنگی است

پنجشنبه ۲۱ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۲۳
توسعه حجاب حرکتی فکری و فرهنگی است که با تحلیل، فکر، قلم و بیان صورت می‌گیرد.
علم الهدی: توسعه حجاب حرکتی فرهنگی است
به گزارش جهان نيوز، امام جمعه مشهد گفت: توسعه حجاب حرکتی فکری و فرهنگی است که با تحلیل، فکر، قلم و بیان صورت می‌گیرد.

آیت الله سید احمد علم الهدی ظهر پنجشنبه سخنرانی پایانی راهپیمایی عفاف و حجاب که به منظور بزرگداشت شهدای قیام مسجد گوهرشاد برگزار شد اظهار کرد: ما در فرهنگ سازی جامعه نمی‌خواهیم به زور متوسل شویم، اما آنچه که در نظام وجود دارد، مقابله با بد حجابی به عنوان عامل بر از بین برنده امنیت عفاف در جامعه است.

وی افزود: قصد نداریم با حجاب اجباری مردم را وادار به داشتن حجاب کنیم بلکه می‌خواهیم به واسطه مقابله و مبارزه با آن با فساد و منکر بجنگیم. توسعه حجاب حرکتی فکری و فرهنگی است که با تحلیل، فکر، قلم و بیان صورت می‌گیرد. ما باید فرد بی حجاب را با استدلال به حجاب ترغیب کنیم، اما اگر افراد با بی حجابی خود، خواسته یا نا خواسته به یکی از عوامل دشمن مبدل شود، باید با آن مبارزه کرد.

عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: اینکه امروز مردم با مشکلات اقتصادی مواجه هستند و وضعیت معیشتی مناسبی ندارند دلیل بر این نیست که در مسائل فرهنگی نظیر حجاب مردم را رها کنیم چراکه بی حجابی در جامعه اگر از دزدی و بسیاری از گناهان دیگر بدتر نباشد کمتر نیست. بی حجابی و توسعه حجاب دو مسئله متفاوت هستند و مسائل نباید با هم اشتباه شوند.

علم الهدی با تقدیر از برگزاری راهپیمایی امروز به عنوان احیاگر میراث حضرت فاطمه (س) ابراز کرد: پس از گذشت ۸۰ سال از واقعه مسجد گوهرشاد و به شهادت رسیدن ۴ هزار نفر، شما خواهران امروز آرمان ارزشمند این شهیدان که صیانت از حجاب و عفاف بود را زنده کردید و پرچمشان را باری دیگر به پا داشتید.

وی گفت: مسئله حجاب به عنوان یک ارزش قرآنی و یک واجب دینی مورد توجه همه است، اما آنچه که امروز باید تبیین شود، حرکت نابه کارانه و جریان استعماری رضاخانی است. پس از جنگ جهانی سوم ابر قدرت ها، مدرنیزاسیون را به عنوان خط مشی خود برای تسلط بر کشور‌های جهان سوم انتخاب کرد و به این نتیجه رسیدند که برای اجرا آن راهی جز براندازی هویت فرهنگی جوامع ندارند و با دست نشاندن افرادی، چون رضا خان تلاش کردند که هویت ایرانی را از بین ببرند.

امام جمعه مشهد ادامه داد: دشمن برای تحقق هدف خود باید بر روی موثرترین ارزش‌هایی که هویت یک ملت را تثبیت می‌کرد، اثر گذاری می‌کرد و لباس یک ملت که همواره نشان دهنده هویت آن بود، بهترین انتخاب بود. کشف حجاب توسط رضاخان به منظور براندازی هویت ایرانی و اسلامی صورت گرفت. او در تمام دوران سلطنت خود جز خیانت، ظلم، ستم و نوکری برای غربی‌ها هیچ کار دیگری انجام نداد.

وی تاکید کرد: احداث راه آهن توسط رضا خان برای حمل و نقل تسلیحات انگلیس‌ها وروس‌ها بود، حتی ایجاد دانشگاه نیز به منظور جدایی علوم تجربی از دین بود و گرنه ما قبل از وجود دانشگاه دانشمندان بسیار بزرگی داشتیم که همه از حوزه‌های علمیه برخواسته بودند.

علم الهدی با تاکید بر مسئله حجاب به عنوان تعیین کننده هویت یک ملت افزود: چادر، صرف نظر از اینکه یک پوشش عظیم اسلامی و تامین کننده حجاب است، هویت ایرانی و اسلامی مردم ما است و این هویت ایرانی و اسلامی با هم گره خورده است.

منبع:مهر
کد مطلب: 626537
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
قصد نداریم با حجاب اجباری مردم را وادار به داشتن حجاب کنیم بلکه می‌خواهیم به واسطه مقابله و مبارزه با آن با فساد و منکر بجنگیم. توسعه حجاب حرکتی فکری و فرهنگی است که با تحلیل، فکر، قلم و بیان صورت می‌گیرد. ما باید فرد بی حجاب را با استدلال به حجاب ترغیب کنیم، اما اگر افراد با بی حجابی خود، خواسته یا نا خواسته به یکی از عوامل دشمن مبدل شود، باید با آن مبارزه کرد. میشه این متن را ترجمه کنید!!!!!حجاب در اسلام اجباری نیست .
نیما
Iran, Islamic Republic of
حجاب با حرف وناز کشیدن ممکن نیست مگر مردم بدون جرم مالیات می پردازند یا کمربند ایمنی میبندند همین فرهنگی فرهنگی کردن جامعه را به این وضعیت کشاند
Iran, Islamic Republic of
بی یا بد حجابی گناهی آشکار و مستمر است. یعنی از وقتی از خانه بیرون می آید تا وقتی که بر می گردد دارد گناه می کند. ممکن است در ابتدا گناه صغیره و کوچک باشد ولی به خاطر تکرار و اصرار به آن گناه کبیره می شود و آخرش آتش است و در همین دنیا هم انواع بدبختی ها. حالا وضع اقتصادی بد باشد یا نباشد. مدیر حقوق نجومی می گیرد یا نمی گیرد و هر بهانه دیگری، هر کدام سرجایش.