شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۷ - 16 Feb 2019
 
۰
۱۲

عباس امیرانتظام بر اثر ایست قلبی مُرد

پنجشنبه ۲۱ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۱۹
عباس امیرانتظام سخنگوی دولت موقت که در دوران مسئولیت خود صدمات و خسارت های فراوانی به نظام جمهوری اسلامی و مردم ایران وارد کرد، صبح امروز بر اثر ایست قلبی درگذشت.
عباس امیرانتظام بر اثر ایست قلبی مُرد
به گزارش جهان نيوز، عباس امیر انتظام سخنگوی دولت موقت مهدی بازرگان بر اثر ایست قلبی درگذشت.

وی مسئولیت‌هایی چون معاون نخست‌وزیر و سخنگوی دولت موقت مهدی بازرگان را برعهده داشته و برای مدتی نیز سفیر ایران در استکهلم بوده، با تمایلات غرب‌گرایانه خود صدمات و خسارت‌های فراوانی به نظام جمهوری اسلامی و مردم ایران وارد کرده است.

ارتباط سری وی با سفارت آمریکا و سازمان سیا، نفوذ در نهادهای فرهنگی ایران و همسویی با منافع آمریکا، سخنرانی‌هایی در راستای مقاصد غربی، در اختیار قرار دادن اطلاعات حساس و سری کشور به آمریکا، مخالفت با گروه‌های مذهبی، مخالفت با ولایت فقیه، تلاش برای انحلال مجلس خبرگان قانون اساسی و ... گزاره‌هایی است که می‌توان شواهد فراوانی برای هر یک از آن‌ها در تاریخ یافت.

براساس مشاهده نامه‌ها و بخش‌های مختلف اسناد لانه جاسوسی که مربوط به عباس امیرانتظام است، به وضوح می‌توان دریافت که امیرانتظام به راحتی مسائل داخلی نظام را به مسئولان سفارت آمریکا منتقل می‌کرد و در هر مسئله از وی سوالی پرسیده می‌شد، به راحتی به آنها پاسخ داده و اطلاعات سیاسی، نظامی و امنیتی را در اختیار جاسوسان و کارداران سفارت آمریکا قرار می‌داد.

در جایی از این اسناد انتظام از وضعیت داخلی ایران اطلاعات مهمی را به سفارت آمریکا می‌دهد که بخشی از این اطلاعات در شرایط بحرانی ایران به شرح زیر است؛ «انتظام اقرار کرده که حکومت مشکلات داخلی دارد... او گفت بررسی قراردادهای آمریکا تا دو هفته دیگر تمام خواهد شد. اشاره کرد که نیروی هوایی عملاً قطعات یدکی هلیکوپتر ندارد. تعویض‌ها مشکل هستند چون در آمریکا اشکالاتی هست. او از هشت میلیون دلار قطعات یدکی دولت ایران که در تگزاس مانده یاد کرد...»
کلیه مأمورین سیا دارای یک اسم رمز و یک شماره رمز بودند که در اسناد برای سری ماندن عناوین آنها از این اسم یا شماره رمز استفاده می‌شد. به طور مثال اسم رمز جرج کیو، یکی از مأموران سیا که برای ملاقات با امیرانتظام به تهران و استکهلم مسافرت کرده بود آدلیسک بود. ارتباط امیرانتظام با سازمان‌های جاسوسی و سفارت آمریکا نیز به حدی بوده است که برای وی اسم رمز قرار داده بودند. براساس اسناد لانه جاسوسی، ۱ SDPLOD/س. د. آهسته رو-۱ اسم رمز عباس امیرانتظام بود. امیر انتظام همچنین از اوائل دهه ۱۳۴۰ با سیا و مامور سابقه‌دار آن سازمان، جرج کیو (آدلسیک) ارتباط داشته است.

منبع:مهر
کد مطلب: 626535
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
و خداوند بهترین قاضی است . . .
Iran, Islamic Republic of
قبلش قضاوت کرده
نمی خاد منتظر بمونی

قانون و حکم خدا روشن
تخطیها هم همین طور
Iran, Islamic Republic of
دلت خنک شد نوشتی مُرد؟؟ یکی از عقده ای ترین خبرگزاری ها این جهان نیوزه.
Iran, Islamic Republic of
از بین رفتن دشمنان بخصوص از نوع داخلیش که ضربه و ضررش بیشتر بوده ، البته حادثه خوبیست
خدا کند همه دشمنان ملت مسلمان به سزایشان برسند
United States
یک شعر از سعدی برای تیترت انتخاب کردم
"ای دوست بر جنازه دشمن چو بگذری
شادی مکن که بر تو همین ماجرا رود"
خداوند همه گذشتگان را بیامرزد. احتمالا من و تو آنقدر بی ارزشیم که حتی تیتر مشابه با تیتر بالا هم برایمان انتخاب نخواهد شد.
گرچه در جریان وقایع بعد از انقلاب تمام اخبار را دنبال می کردم راجع به ایشان هیچ نظر مثبت یا منفی نداشتم زیرا در زمان اتهام هایی دستگیر شد که فقط روز قیامت خداوند حقیقت آنها را آشکار خواهد کرد.
Iran, Islamic Republic of
حالا مثلا هر چی سعدی افاضه کرده درسته؟!
...
Iran, Islamic Republic of
چون احتمال داشت معنی قرآن کریم درک نشود(کل نفس ذائقة الموت) شعر سعدی که در حقیقت ترجمه شاعرانه آیه مبارکه است ، ذکر شد.
هرچه قرآن فرموده درست است دوست گرامی.
ای دوست بر جنازه دشمن چو بگذری
شادی مکن که بر تو همان ماجرا رود
Iran, Islamic Republic of
شعر سعدی ترجمه آیه قرآنه؟!
عجبا!
نه معنی و گستره شعر را می دانی
و نه از عدم تطابقش با آیه
Iran, Islamic Republic of
[جناب عالی مرحوم بدیع الزمان فروزانفر تشریف دارید حضرت علامه؟
...
Iran, Islamic Republic of
اگر تیتری غیر از این می نوشتید جای تعجب بود. واقعا که ...
Canada
خداوند رحمتش كنه
بعد از مصاحبه دهباشى با اين فردنظرم كاملا نسبت به ايشان تغيير كرد.