سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ - 19 Feb 2019
 
۰

فشار واشنگتن بر بغداد برای انحلال حشدالشعبی

سه شنبه ۱۹ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۵
جنبش عصائب اهل الحق عراق از فشارهای آمریکا بر بغداد به منظور انحلال الحشد الشعبی و عزل معاون آن خبر داد.
فشار واشنگتن بر بغداد برای انحلال حشدالشعبی
به گزارش جهان نيوز، جنبش عصائب اهل الحق به ریاست «قیس الخزعلی» از فشارهای آمریکا علیهدولت عراق به منظور انحلال هیأت الحشد الشعبی و عزل «ابومهدی المهندس» معاونت این هیأت از پستش خبر داد.«لیث العذاری» از رهبران این جنبش در گفت‌وگو با «بغداد الیوم» اظهار داشت: فشارهایی از سوی آمریکا علیه دولت عراق اعمال می‌شود تا ابومهدی المهندس را از پستش برکنار و الحشد الشعبی را منحل کند.

وی افزود: اما الحشد الشعبی با قانون تشکیل شد و نماینده اراده ملت عراق است و نمی‌توان قانون یا اراده مردم را نادیده گرفت و از آن عبور کرد. این هیأت دارای قانون است و هیچ کس نمی‌تواند این قانون را بشکند مگر با قانون.

العذاری این فشارها را دخالت آمریکا در امور عراق توصیف کرد و گفت که این اقدام بیانگر میزان تاثیر منفی واشنگتن بر روند سیاسی در عراق است.

این رهبر عصائب الحق تاکید کرد که الحشد الشعبی یک سرویس امنیتی زیر نظر دولت عراق است و هرگونه تعدی به آن به معنای تعدی به دولت عراق است.

وی با تاکید بر ضرورت حفظ پیروزی‌های صورت گرفته به دست رهبران الحشد و شخص المهندس تصریح کرد: هدف اصلی این فشارها شخص ابومهدی المهندس است اما عزل وی، نادیده گرفتن شایستگی‌ها و خیانت به خونها و فداکارهای صورت گرفته در مسیر پاکسازی عراق از تروریسم و تسلیم فشارهای آمریکایی شدن است.

منبع: فارس 
کد مطلب: 626057
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *