کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

اعتراف ران جانسون به بی‌اثر بودن تحریم‌هاعلیه روسیه

17 تير 1397 ساعت 15:16

یک سناتور آمریکایی بعد از بازگشت از سفر به روسیه اعتراف کرد که تحریم‌های اقتصادی اعمال شده علیه مسکو فایده‌ای نداشته و باید مورد تجدیدنظر قرار بگیرند.


به گزارش جهان نیوز به نقل از تسنیم ، "ران جانسون" رئیس کمیته امنیت ملی و امور دولتی مجلس سنای کنگره آمریکا در مصاحبه‌ای اعلام کرد که تحریم‌های اقتصادی  که ایالات متحده علیه روسیه اعمال کرده کارساز نیستند.جانسون در ترکیب هیئت نمایندگان پارلمانی آمریکا بود که هفته گذشته برای نخستین بار بعد از سال 2014، به سن‌پترزبورگ و مسکو سفر داشت.

این سناتور آمریکایی در باره احساس خود از سفر به روسیه، گفت: «اصلا به نظر نمی‌رسد که تحریم‌ها تاثیر اقتصادی واقعی بر روسیه گذاشته باشند. شما این تحریم‌ها را اعمال کرده و سپس هیچکس تلاش نمی‌کند تا به تجزیه و تحلیل آنها بپردازد که آیا اصلا این تحریم‌ها کارساز هستند یا نه. تنها در صورت اعمال فشار بیشتر، تحریم‌ها علیه روسیه کارساز خواهند بود.»
جانسون همچنین به طور واضح اعلام کرد که خواستار لغو کامل تحریم‌ها علیه مسکو نیست و تنها لزوم تجدید نظر و دقت بیشتر در انتخاب آن‌ها را مورد نظر دارد، تا به واشنگتن این امکان را بدهند که تحریم‌ها نه بر مردم روسیه، بلکه مقامات مسکو فشار وارد کنند.

وی افزود: «به نظر منتنها تحریم‌های هدفمند علیه الیگارش‌ها و اعضای دولت روسیه می‌توانند به آنها تلنگر زده و بهترین شانس برای تأثیرگذاری و تغییر برخوردهای آنها باشند.»

وی در عین حال با یادآوری اینکه اکنون پس از سفر به روسیه، تلاش می‌شود تا راهی برای برقراری اعتماد بین دو کشور پیدا شود، گفت: «روسیه مایل است تا نفوذ خود در برخی از عرصه ها را مانند زمان اتحاد جماهیر شوروی احیا کند و اگر ما نمی خواهیم که چنین اتفاقی بیفتد، باید قاطعانه با این مسئله برخورد کنیم. البته این به منزله آن نیست که دو کشور دشمن یکدیگر باشند.»

ران جانسون درباره تحریم‌های (CAATSA)علیه روسیه در رابطه با مداخله این کشور در انتخابات ریاست جمهوری اسلامی 2016 آمریکا توضیح داد، ما با این تصور که این بزرگترین تهدید برای دموکراسی است، در واقع از کاه، کوه ساختیم. در حالیکه باید ارزیابی صادقانه‌ای از آنچه رخ داده داشته باشیم و بررسی کنیم که این تحریم ها تاثیر مثبت یا منفی داشتند.

 


کد مطلب: 625792

آدرس مطلب: http://www.jahannews.com/news/625792/اعتراف-ران-جانسون-بی-اثر-بودن-تحریم-هاعلیه-روسیه

جهان نيوز
  http://www.jahannews.com