شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۷ - 16 Feb 2019
 
۶
۲۶
نامه بسیج دانشجویی ۷ دانشگاه بزرگ تهران خطاب به صالحی:

«انرژی اتمی» برای اجرای دستور رهبری اهتمام ندارد

شنبه ۱۶ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۵۲
بسیج دانشجویی ۷ دانشگاه بزرگ تهران در نامه‌ای خطاب به علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی نوشتند: ظاهرا اهتمامی برای اجرای این دستور در سازمان وجود ندارد و بیان برخی اقدامات صرفا جنبه تبلیغاتی و نمایشی دارد.
«انرژی اتمی» برای اجرای دستور رهبری اهتمام ندارد
به گزارش جهان نيوز، بسیج دانشجویی ۷ دانشگاه بزرگ تهران در نامه‌ای خطاب به علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی نوشتند: بررسی فعالیت‌های سازمان بعد از دستور رهبری، نشان از آن دارد که ظاهرا اهتمامی برای اجرای این دستور در سازمان وجود ندارد و بیان برخی اقدامات صرفا جنبه تبلیغاتی و نمایشی دارد. متن این نامه به شرح زیر است: 
 
جناب آقای دکتر صالحی
ریاست محترم سازمان انرژی اتمی

سلام علیکم

مستحضر هستید پیرو دستور قاطعانه و حکیمانه رهبر معظم انقلاب مبنی بر آماده‌سازی همه امکانات لازم برای غنی سازی ۱۹۰ هزار سو در چهارچوب برجام، سازمان انرژی اتمی اقداماتی را ترتیب داده که از جانب حضرتعالی و سخنگوی محترم سازمان بیان گردیده است. 

قطعا بر کسی، چون شما که در عرصه دیپلماسی نیز فعالیت دارید، پوشیده نیست که اجرای دستور مقام معظم رهبری در شرایط پیچیده‌ای که اکنون مذاکرات در حال جریان است، حتما در پیشبرد مذاکرات به نفع جمهوری اسلامی ایران راهگشاست.

بررسی فعالیت‌های سازمان بعد از دستور رهبری، که از سوی حضرتعالی اعلام گردیده، نشان از آن دارد که ظاهرا اهتمامی برای اجرای این دستور در سازمان وجود ندارد و بیان برخی اقدامات در تاریخ ۱۵ و ۱۶ خردادماه صرفا جنبه تبلیغاتی و نمایشی دارد. ایجاد زیرساخت تامین برق سایت نظنز، آماده‌سازی کارخانه مونتاژ سانتریفیوژ و ساخت واحد اختلاط از اصلی‌ترین فعالیت‌هایی بود که از سوی حضرتعالی به عنوان اقدامات سازمان در راستای اجرای دستور رهبری بیان گردید. 

موارد اعلام شده ابهامات فراوانی را برای بسیاری از متخصصین و کارشناسان ایجاد کرده است. به طور دقیق‌تر، منظور سازمان از ایجاد زیرساخت تامین برق برای سایت نظنز چیست؟ کارخانه مونتاژ سانتریفیوژ که به گفته خود حضرتعالی در سال ۹۳ برای ساخت آن اقدام شده، چرا آماده‌سازی آن در برهه کنونی به عنوان فعالیت سازمان بعد از فرمان رهبری اعلام گردیده است؟ یا سالن اختلاط که تاثیر مهمی بر فرآیند غنی‌سازی ندارد و در فروردین سال جاری نیز بهره‌برداری شده، چگونه به عنوان برنامه سازمان در راستای اجرای دستور رهبری بیان شده است؟!

جنابعالی خود می‌دانید فرمان رهبری مبنی بر مهیا نمودن شرایط برای غنی سازی ۱۹۰ هزار سو، به عنوان پشتوانه‌ای برای تیم مذاکره کننده است که بتوانند عزتمندانه در مقابل استعمارگران اروپایی که اکنون اهرم فشار آمریکا بر ایران هستند، ایستادگی کنند؛ اما در این بین سازمان انرژی اتمی چگونه در صدد است تا با اقدامات نمایشی، کشور و مذاکره‌کنندگان را در برهه کنونی یاری کند؟ رفتار‌هایی که نه تنها تاثیر خارجی ندارند و تغییری در رفتار اروپایی‌ها ایجاد نکرده، بلکه مصرف داخلی نیز ندارد!

جناب آقای دکتر صالحی! اگر سازمان متبوع شما اهتمامی جدی برای فراهم کردن مقدمات غنی سازی ۱۹۰ هزار سو را دارد، صراحتا بیان بفرمائید چه برنامه‌هایی را تاکنون برای اجرای فرمان رهبری انجام داده‌اید؟ برای ایجاد ۱۹۰ هزار سو چه تعداد از هر کدام از سانتریفیوژ‌ها (IR۱، IR۲m، IR۴، IR۶ و IR۸) و بر اساس کدام زمان‌بندی مشخصی قرار است تا غنی سازی ۱۹۰ هزار سوی ایران را انجام دهند؟ در همین راستا هنوز برآورد کامل و مشخصی از میزان ظرفیت معدنی اورانیوم کشور در دست نیست، سازمان انرژی اتمی برای اکتشاف و توسعه ظرفیت استخراج اورانیوم چه اقدامی را در دستور کار داشته و در آینده در نظر دارد؟

حضرتعالی بهتر از همگان می‌دانید که صنعت هسته‌ای از آن سو "صنعت" نام دارد که ایجاد، توسعه و بهره‌برداری از آن ارتباط تنگانگی با بسیاری از حوزه‌های مهندسی دارد. روز‌های پر رونق نطنز و فردو محل رفت و آمد کارشناسان و متخصصان این حوزه‌ها بود که حلقه‌های تامین کننده زنجیره تجهیزات مرتبط با غنی‌سازی به شمار می‌رفتند. حال که قرار است مقدمات اجرای دستور رهبری در چهارچوب برجام مهیا شود، سازمان چه اقدامی برای همکاری دوباره با این متخصصین و ایجاد مجدد شبکه تامین تجهیزات مرتبط با غنی سازی به خصوص تجهیزات مکانیکی و برقی ماشین‌های سانتریفیوژ و روتور‌ها انجام داده است؟ برای برخی از تجهیزاتی که هنوز ساخت آن بومی نشده، در چند سال اخیر که محدودیت‌های هسته‌ای اعمال شده بود، اقدامی صورت گرفته است؟ برنامه آینده سازمان در این مورد چیست؟

نیروی انسانی ماهر و متخصص سازمان که نقشی کلیدی در راه‌اندازی فرآیند غنی‌سازی هسته‌ای ایفا کردند، اما به واسطه محدودیت‌های برنامه هسته‌ای در برجام اخراج شدند، سرمایه اصلی سازمان در پیشبرد و تحقق فرمان رهبری و پس از آن برنامه‌های توسعه غنی‌سازی کشور هستند. برنامه سازمان بعد از دستور رهبری برای بکارگیری این نیرو‌ها چیست؟ برجام تنها محدودیت‌هایی را در حوزه غنی‌سازی اورانیوم ایجاد کرده است، اما کاربرد‌های دیگر صلح آمیز انرژی هسته‌ای در حوزه‌های کشاورزی، پزشکی، طراحی و ساخت پیشران‌های اتمی و ... محدودیتی ایجاد نشده و با این وجود، فعالیت در این حوز‌ها محدود و متوقف شده است. حال سازمان فارغ از اقدامات نمایشی چه دستاورد‌هایی در حوزه‌های فوق فراهم آورده و برنامه سازمان بعد از اجرای فرمان رهبری در حوزه‍‌های ذکر شده، چیست؟

حضرتعالی نیک می‌دانید هم اکنون که کشور در شرایط مهم و تاریخی به سر می‌برد وحدت و همدلی یاد شده از سوی مسئولین، تنها زمانی میسر خواهد شد که همگان و به ویژه مسئولین در مسیر مبارزه با استعماگران و مستکبران جهانی، تمام همت خود را به کار گیرند و در این صورت است که عموم ملت از مسئولین خود در این مسیر قاطعانه حمایت خواهند کرد.

صرف رفتار‌های تبلیغاتی و نمایشی بلافاصله بعد از بیانات رهبری از سوی شما و سازمان متبوع‌تان هم حیثیت کشور را در عرصه جهانی خدشه‌دار می‌کند و هم دستاورد‌های حقیقی جوانان و شهدای هسته‌ای کشور را متزلزل می‌نماید. از طرفی پشتوانه کشور را در عبور از شرایط کنونی تضعیف می‌کند. در پایان لازم به ذکر است پاسخ به ابهامات ذکر شده می‌تواند افکار عمومی و به خصوص کارشناسان و متخصصان حوزه‌های مربوطه را در مسیر تحقق فرمان رهبری اقناع کند، و مردم خود نیز بهترین قضاوت‌ها را پیرامون عملکرد شما خواهند کرد.

ومن الله توفیق
بسیج دانشجویی دانشگاه‌های:
تهران
صنعتی شریف
علم و صنعت
صنعتی امیرکبیر
خواجه نصیر الدین طوسی
امام صادق (ع)
شهید بهشتی
کد مطلب: 625493
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


عمار
Iran, Islamic Republic of
دوستان دانشجو حضرت آقا به همه بصیرت ورزان انقلابی آتش به اختیار دادند.
امین
Iran, Islamic Republic of
بله واقعا ،کندی حرکت پیشرفت در برخی زمینه های کشور به خاطر نبود روحیه ی انقلابی گری وچهره هایی ظاهر الصلاح است که در واقع هیچ سنخیتی با انقلاب و اسلام ندارد.وباطنی کاملا متفاوت دارند.
Iran, Islamic Republic of
اقای صالحی از خدا بترسید مگر حضرت اقا دستور قاطع ندادند؟؟؟؟
چرا این همه کوتاهی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
سردار
Iran, Islamic Republic of
انرژی هسته ای هم همانند سایر بخشهای کشور نیازمند مدیر انقلابی جهادگر است.
Iran, Islamic Republic of
اشتباهی منفی زدم
Iran, Islamic Republic of
به عمد دستورات رهبری رو اجرا نمی کنند
دانا
Iran, Islamic Republic of
برای من چند تا سوال پیش اومده که آن شاء الله مسئولین کشور جواب می دن ؟
اول اینکه قبل سفر اخیر رئیس جمهوری ماجرای نامه رئیس جمهوری به شورای نگهبان در مورد fatf پیش اومد.
دوم اینکه در سفر رئیس جمهوری که با ارائه بسته پیشنهادی همراه بود ماجرای سفیر ایران پیش اومد.
سوم اینکه در جریان مذاکرات انگلیس غائب بود.
چهارم اینکه آب سنگین ایران به انگلیس واگذار شد.
پنجم اینکه باز مذاکرات و مفاد بسته پیشنهادی محرمانه اعلام شد.
ششم به طور خیلی شیک خبرگزاری های خارجی در مورد مذاکرات ساکت شدن و اما سوالات جدید :
اول: وقتی بسته پیشنهاد شد چرا رئیس جمهور پیگیر fatf شدن ؟دوم چرا اروپا رئیس جمهور را با حربه اروپا کشاندن و ماجرای سفیر رو کلید زدن ؟ سوم چرا انگلیس بعد آمریکا غیبت کرده و چرا ما باید به جای امتیاز گرفتن امتیاز بدیم اونم به انگلیس ؟ و سوال آخر چرا درست بعد گفتن تنگه هرمز و صادرات نفت یهو 180 درجه می چرخیدم و انرژی هسته ای رو به انگلیس واگذار می کنیم جواب ساده است از اول هم قرار همین بوده زمینه سازی داخلی و شلوغی و فشار خارجی برای همین بود بعد آمریکا باید به انگلیس کولی بدیم
United Arab Emirates
باهاتون موافقم روحانی همون روحانیه عوض نشده
Iran, Islamic Republic of
اجرای فرامین رهبری الزامی است و با خاطیان از طرف مردم قاطعانه برخورد خواهد شد.
United Kingdom
صالحی ...
باید برود.
Iran, Islamic Republic of
جرا در اوایل انقلاب وزیر خارجه حکومت قبلی بجرم امضا انرژی اتمی و با این دلیل که ما چون نفت داریم انرژی اتمی نمیخواهیم اعدام شد؟
م. ناظر
Iran, Islamic Republic of
قال سعدی رحمةالله علیه:
هر که گریزد ز خراجات "راه"
جورکش غول "مدیران" شود
از مرحوم سعدی برای دستکاری در بیت معززشان عذرخواهی میکنم.
Iran, Islamic Republic of
احسنت ، بسیار تشکر از انجمن اسلامی دانشجویان ، انشاء ا... بنا به فرموده امام خامنه ای همه نخبگان متعهد همگام با دانشجویان هوشیار و انقلابی باید آتش به اختیار داشته و از مسئولین بی کفایت و یا منافق سئوال کنند . متاسفانه آدم های نفوذی در دستگاه دولتی در جهت خواست آمریکا و غرب حرکت کرده و ضربه های شدیدی به پیشرفت کشور وارد کرده اند ، لذا باید با هوشیاری و پی گیری این نفوذی های خائن شناسایی و به مجازات برسانند .
تنها مدیریت جهادی وجوان وانقلابی کارگشاست وبا این حرکتهای لاک پشتی ومدیریت پیر وفرتوت وبی انگیزه که بعضا منفعلانه و ذلیلانه چشم بسوی غرب دارد واز توان داخلی اگاهانه یا از سر نااگاهی غفلت میکند انتظاری بیش از این نباید داشت . طبق فرمان رهبری موضوع حساس بوده ومصداق کامل اتش به اختیار است
Iran, Islamic Republic of
احسنت پير... و داراي اقا زاد هاي فراوان
Iran, Islamic Republic of
در این ۵سال هیچکدام از بخشهای دولت گوششان بدهکار فرامین رهبری نبود
Iran, Islamic Republic of
دست اورد اين اقا چي چيه؟
Iran, Islamic Republic of
با كدوم پول
پول آب خوزستان و اصفهان و يزد و كرمان؟!
پول برق ايران؟!
پول يارانه مردم؟!
Iran, Islamic Republic of
بخاطر نقشه راه roadmap هایی که با آژانس بسته اند دستشون بسته است دیدم که میگم!
یزدی زاده
Iran, Islamic Republic of
افرادرو نبایست فقط از روی ظاهرعبادات و حرفهاشون قضاوت کردبلکه بایست رفتار اونها قضاوت بشه .
ضمنا در این دولت؛‌ این نقش بازی کردنها زیاده ؛ افراد رو ببینید چقدر در اطاعت عملی از ولایت فقیه پایدار و محکمند.
Iran, Islamic Republic of
....
یزدی زاده
Iran, Islamic Republic of
آقای صالحی شما و دولت را به کلام الهی در سوره مائده حواله میدهم:
«ای اهل ایمان، یهود و نصاری را به دوستی مگیرید، آنان بعضی دوستدار بعضی دیگرند، و هر که از شما مؤمنان با آن‌ها دوستی کند به حقیقت از آن‌ها خواهد بود همانا خدا ستمکاران را هدایت نخواهد نمود.(۵۱)
گروهی منافق را که دل‌هاشان ناپاکست خواهی دید که در (راه دوستی) ایشان می‏شتابند و می‏گویند: ما از آن می‏ترسیم که(در گردش روزگار) مبادا آسیبی از آن‌ها به ما رسد. باشد که خدا فتحی پیش آورد و یا امری دیگر از طرف خود، تا منافقان از آن‌چه (به نفاق)در دل نهان کردند سخت پشیمان شوند. (۵۲)
و اهل ایمان گویند: آیا اینان هستند که با جدیت و مبالغه بسیار به خدا سوگند یاد می‏کردند که ما از شما هستیم؟! اعمالشان باطل گردید و سخت زیانکار شدند. (۵۳)
Iran, Islamic Republic of
بر طبق بیانیه اتحادیه اروپا، مسئولیت مدرن سازی راکتور اراک به انگلیس! واگذار شده است.
تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل
United Arab Emirates
جات تو قلب راکتور اراک باشه انشاالله
مسعود دیپلمات
Iran, Islamic Republic of
از اوضاع و احوالات سالهای اخیر چنین برمیآید که اطلاعات ارائه شده به مقام معظم رهبری چندان دقیق نبوده و واقعیت و احیانا حقیقت را منعکس نمیکنند. ...
یک دوست
Iran, Islamic Republic of
حتما چیزی دیگه برامون نمونده که اینها بخواهند ادامه بدند!؟ وقتی با اون وضع سانتریفیوژها را جمع کردند، توی قلب راکتور بتون ریختند، اورانیوم غنی سازی شده را تحویل دادند، دیگه چیزی دارند که ادامه بدند!؟