شنبه ۲۱ تير ۱۳۹۹ - 11 Jul 2020
 
۰
۱

قطعی برق از فردا اطلاع‌ رسانی می‌شود

چهارشنبه ۱۳ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۴۵
کد مطلب: 624902
معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر با تاکید براینکه هیچ برنامه دراز مدتی برای قطعی برق در کشور نداریم، گفت: هرگونه قطعی برق از طریق شرکت های توزیع به مردم اطلاع رسانی خواهد شد.
قطعی برق از فردا اطلاع‌ رسانی می‌شود
به گزارش جهان نيوز به نقل از وزارت نیرو، محمودرضا حقی فام، معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر درباره قطعی های احتمالی برق در روزهای آتی اظهار داشت: شرکت مدیریت شبکه برق ایران قرار شد با توجه به درجه حرارت مناطق مختلف و وضعیت مصرف برق کشور، مصرف کل را برای روز بعد پیش بینی کند. این پیش بینی بر اساس مناطق کشور انجام می شود و اگر شبکه برق ایران احساس کرد که تولید و محدودیت های انتقال و توزیع  و امثالهم برای آن مناطق پاسخگو نیست، محدودیت‌ها را به شرکت برق های منطقه ای اعلام کرده و مشخص می‌شود هر کدام از مناطق چقدر در این محدودیت سهم دارند.

حقی فام ادامه داد: برای انجام این موضوع، دیسپاچینگ برق منطقه‌ای با شرکت توزیع هماهنگ خواهند شد و این محدودیت ها بین شرکت‌های توزیع تقسیم و آنها نیز بین مناطق داخل شهرها تقسیم می کنند و بر این اساس هر محدودیتی حتما از قبل اطلاع رسانی لازم به مردم خواهد شد. ما هیچ برنامه محدودیت دراز مدت برای کشور نداریم و ممکن است در طول هفته یکی دو روز بخاطر افزایش درجه حرارت این محدودیت‌ها اعمال شود.

وی با اشاره به اینکه به مناطق کشور جدول احتمالی داده شده است، عنوان کرد: اگر مردم در آن مناطق توانستند مدیریت مصرف انجام دهند، آن محدودیت لغو و ممکن است در آن منطقه هیچ خاموشی نداشته باشیم.

این مقام مسوول با اشاره به اینکه استان خوزستان توانسته است مصرف خود را ۵۰۰ مگاوات نسبت به پارسال کاهش دهد و حوزه خوزستان هیچگونه خاموشی نخواهد داشت، گفت: بدیهی است برق در استان و منطقه‌ای قطع می‌شود که مصرف خود را به اندازه محدودیت‌ها کاهش نداده باشند. طبق برآورد شرکت مدیریت شبکه برق ایران، جمع روزهای این محدودیت‌ها، حداکثر ۱۵ روز است و این ایام به هیچ وجه پیوسته نخواهد بود و بر اساس شرایط افزایش دما و مصرف این محدودیت ها اعمال می شود.

به گفته حقی فام، این طرح از پنج استان اصفهان، مشهد، همدان، البرز و کرمانشاه آغاز شده و از فردا در کل کشور اجرایی خواهد شد.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


نیما راسخ
Iran, Islamic Republic of
پس این رشته... سری دراز دارد...