شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ - 15 Aug 2020
 
۰

اذعان آمریکا به مبارزه پاکستان با قاچاق انسان

شنبه ۹ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۲۳
کد مطلب: 623724
در حالیکه دولت آمریکا باعث قرار گرفتن نام پاکستان در فهرست خاکستریFATF شد، هم زمان به مبارزه اسلام آباد با قاچاق انسان اعتراف کرد.
اذعان آمریکا به مبارزه پاکستان با قاچاق انسان
به گزارش جهان نيوز به نقل از تسنیم ، دولت واشنگتن که بیش از یک سال است از اتخاذ یک موضع واحد و مشخص در قبال پاکستان عاجز شده این بار در خصوص اعمال فشارهای بین المللی به پاکستان متناقض عمل کرد.

در این راستا از یک سو با اصرار دولت ترامپ طی روزهای اخیر نام پاکستان در فهرست خاکستری و نظارت ویژه FATF قرار گرفته و خسارت‌هایی در خصوص سرمایه گذاری‌های خارجی به اسلام آباد وارد شد.

از سوی دیگر وزارت خارجه آمریکا با اعتراف به مبارزه جدی پاکستان با قاچاق انسانی نام اسلام آباد را از فهرست کشورهای خاص خارج کرد.

در این گزارش آمده است : اقدامات اسلام آباد در راستای مبارزه با قاچاق انسانی قابل توجه و تاثیرگذار بوده  و از این رو نام پاکستان از لیست نظارت ویژه حذف می‌شود.

رسانه های پاکستانی نیز به اشاره به رفتار متناقض آمریکا به بیان تضاد میان رفتار دولت ترامپ پرداختند.طبق این گزارش پاکستان برای حفاظت از حقوق کودکان در هر یک از ایالت‌های رسمی خود 3سازمان مستقل و برای حفظات از حقوق زنان 2 سازمان راه اندازی کرده است.

از سوی دیگر وزارت کشور پاکستان برای جلوگیری از قاچاق انسان از سال 2015 تاکنون بیش از 20 پروژه بزرگ را به انجام رسانده است.

از زمان روی کار آمدن ترامپ تنش میان پاکستان و آمریکا به شدت افزایش یافته است و دولت آمریکا دائما رفتارهای متناقضی از خود نشان می‌دهد.
 
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *