شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۷ - 16 Feb 2019
 
۰
حسینی خبرداد:

برگزاری مسابقات قرآنی در قالب برنامه تلویزیونی

يکشنبه ۳ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۴۲
رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف از برگزاری مسابقات سراسری قرآن کریم در سال جاری به شیوه جدید خبر داد و گفت: مرحله مقدماتی نیز در یکی از شهر‌های قم یا تهران به صورت برنامه تلویزیونی و مرحله نهایی در اراک برگزار می‌شود.
برگزاری مسابقات قرآنی در قالب برنامه تلویزیونی
به گزارش جهان نيوز، حجت‎‌الاسلام سیدمصطفی حسینی؛ رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف در نشست ستاد حفظ قرآن سازمان اوقاف درباره برگزاری مسابقات سراسری قرآن کریم در سال جاری اظهار کرد: این مسابقات در سال جاری به شیوه جدید برگزار می‌شود؛ این شیوه به‌صورت آزمایشی در قالب طرح مشکات برگزار شده و نتایج قابل قبولی داشته است.

وی با اشاره به برگزاری مرحله نهایی مسابقات در قالب برنامه تلویزیونی، تصریح کرد: ستاد عالی هماهنگی مسابقات قرآن و مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه براساس پیشنهاد‌هایی که سال‌های گذشته درخصوص اصلاح روند مسابقات و تغییرات در برگزاری مسابقات ارائه شد، مطالعاتی را در دستور کار قرار دادند و جلسات کارشناسی مختلفی برگزار شد که این مطالعات و جلسات منتهی به طراحی روش جدیدی برای برگزاری مسابقات قرآنی در مرحله کشوری شد.

رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف افزود: برای اینکه این روش آزمایش شده و مورد تست قرار گیرد، در ایام نوروز سال ۹۷ با همکاری شبکه قرآن و معارف سیما، مسابقاتی تحت عنوان مسابقات مشکات طراحی شد تا قبل از اینکه بخواهد روش پیشنهادی در مرحله کشوری اجرایی شود به‌صورت آزمایشی این کار انجام شود و کارشناسان، اساتید و متسابقین کار را ببینند و نظرات خود را اعلام کنند.

حسینی ادامه داد: خوشبختانه این کار انجام و نظرات اخذ شد و در ماه‌های گذشته جلسات متعددی را کمیته‌های ستاد عالی مسابقات قرآن و شورای معین برگزار کردند و این شیوه مسابقات را به‌صورت دقیق مورد بررسی قرار دادند و ملاحظاتی در حوزه فنی و اجرایی برگزاری مسابقات لحاظ شد که قرار است اعمال شود و طبق مطالعات صورت گرفته امسال مرحله مقدماتی مسابقات کشوری براساس شیوه جدید و روشی که جامعه قرآنی بخشی از آن را در مسابقات مشکات ملاحظه کردند برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه مرحله نهایی مسابقات امسال در استان مرکزی هم با همین آیین‌نامه و شیوه جدید خواهد بود، گفت: شیوه جدید مسابقات امسال فقط در بخش مردان اجرایی می‌شود و خواهران طبق شیوه قبلی مسابقه خواهند داد.

رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف تاکید کرد: در روش جدید افرادی که در مرحله مقدماتی شرکت می‌کنند طبق قرعه‌کشی که انجام می‌گیرد فراخوان می‌شوند و در برنامه‌ای که ضبط می‌شود و با آیین‌نامه جدید داوری خواهد شد، شرکت می‌کنند.

حجت‎‌الاسلام سیدمصطفی حسینی یادآور شد: افرادی که از مرحله مقدماتی به مرحله فینال راه پیدا کنند در شهر اراک حضور خواهند یافت و مرحله مقدماتی نیز در یکی از شهر‌های قم یا تهران با توجه به دسترسی بهتر همه قرآن‌آموزان برگزار می‌شود که مکان نهایی به زودی اعلام خواهد شد.

منبع:خبرگزاری دانشجو
کد مطلب: 622115
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *