شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۷ - 16 Feb 2019
 
۰
۳۴
انتقاد رييس دولت اصلاحات از نامه درخواست مذاكره مستقيم با امريكا

خاتمی هم مخالف مذاکره با آمریکا شد

در مقابل تهديد ترامپ و نتانياهو، اين پيشنهاد نقض‌كرامت ايران‌است
يکشنبه ۳ تير ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۴۲
در شرايطي كه اين افراد با ادبيات كاملا خصمانه و موهن عليه كشور تهديد و توهين مي‌كنند، پيشنهاد كنار گذاشتن آداب ديپلماتيك و مذاكرات بي‌قيد و شرط با امريكا، نقض كرامت ايران است و اين‌گونه رفتارها نتيجه‌اي به سود منافع ملي در برنخواهد داشت.
خاتمی هم مخالف مذاکره با آمریکا شد
گروه سیاسی جهان نيوز: رييس دولت اصلاحات با اشاره به شرايط حساس كشور و تهديدات بين‌المللي گفت: همه دلسوزان و علاقه‌مندان به ايران، اكنون نگران هستند و رشد فزاينده تهديدات از سوي امريكا و رژيم صهيونيستي تنها عليه نظام جمهوري اسلامي نيست بلكه عليه ايران است و كساني كه مدعي دوست داشتن ايران هستند نبايد به نحوي در اين فضا عليه كشور عمل كنند.

به گزارش جهان نيوز، بر اساس گزارش رسانه های اصلاح طلب، خاتمی با اشاره به خط و نشان كشيدن ترامپ و نتانياهو عليه كشور گفت: در شرايطي كه اين افراد با ادبيات كاملا خصمانه و موهن عليه كشور تهديد و توهين مي‌كنند، پيشنهاد كنار گذاشتن آداب ديپلماتيك و مذاكرات بي‌قيد و شرط با امريكا، نقض كرامت ايران است و اين‌گونه رفتارها نتيجه‌اي به سود منافع ملي در برنخواهد داشت.

رييس دولت اصلاحات در ديدار با گروهي از اعضاي هيات‌مديره و دبيران انجمن انديشه و قلم، ضمن تقدير از فعاليت‌هاي فرهنگي و علمي اين سازمان مردم‌نهاد، نوع فعاليت‌هاي معطوف به مسائل علمي و فرهنگي در جامعه را بااهميت توصيف كرده و افزود: بارها به چهره‌هاي اصلاح‌طلب اين نكته تاكيد شده است كه كسب قدرت سياسي و حضور فعال در انتخابات، اگرچه اهميت دارد اما نبايد به موضوع و محور فعاليت‌هاي اصلاح‌طلبان تبديل شده و جامعه اصلاح‌طلبي را يك حركت معطوف به قدرت تلقي كند، بلكه روح اصلاح‌طلبي را بايد در ارتقاي فرهنگ و فهم جامعه و شهروندان ديد و اگر اين تحول رقم بخورد، به‌صورت طبيعي نتيجه خود را در هسته سخت سياست و قدرت سياسي مي‌گذارد اما اگر به اين حوزه كم‌توجهي شود، اصلاح‌طلبي پايگاه اصلي خود در جامعه را از دست خواهد داد و مورد تخريب قرار گرفته و به فرصت‌طلبي متهم مي‌شود.

رييس دولت اصلاحات، حركت‌هاي مردم ايران در ١١٢ سال سپري شده از انقلاب مشروطه را در راستاي ارتقاي حكمراني و به دست آوردن اهدافي چون عدالت، آزادي و استقلال دانسته و افزود: اگر مي‌بينيم بسياري از كشورهايي كه سال‌ها و دهه‌ها بعد از جامعه ايران حركت خود را آغاز كردند، امروز از برخي منظرها توسعه‌يافته‌ترند، به دليل عدم همگرايي و اجماع نخبگان در جهت پيشرفت و توسعه ايران بوده است و اختلافات موجب افتادن كشور به دام افراط و تفريط و انحراف از مسير اصلي توسعه و اصلاح شده است. خاتمي، فرهنگ گفت‌وگو و تقريب نخبگان را يكي از نياز مهم جامعه امروز دانسته و حمايت از حركت‌هايي كه در راستاي همگرايي نخبگان و ايجاد وفاق در كشور است را ضروري ارزيابي كرد.

وي سخنان رهبر معظم انقلاب در خطبه‌هاي نماز عيد سعيد فطر مبني لزوم اتحاد ملت را در اين راستا ارزيابي كرده و افزود: براي اتحاد ملت، تقريب و وفاق نخبگان ضروري است چراكه اختلاف و كشمكش ميان نخبگان به تفرقه در جامعه منجر مي‌شود.
 
انتقاد از نامه درخواست مذاكره مستقيم با امريكا
رييس دولت اصلاحات با اشاره به شرايط حساس كشور و تهديدات بين‌المللي گفت: همه دلسوزان و علاقه‌مندان به ايران، اكنون نگران هستند و رشد فزاينده تهديدات از سوي امريكا و رژيم صهيونيستي تنها عليه نظام جمهوري اسلامي نيست بلكه عليه ايران است و كساني كه مدعي دوست داشتن ايران هستند نبايد به نحوي در اين فضا عليه كشور عمل كنند. خاتمي با اشاره به خط و نشان كشيدن ترامپ و نتانياهو عليه كشور گفت: در شرايطي كه اين افراد با ادبيات كاملا خصمانه و موهن عليه كشور تهديد و توهين مي‌كنند، پيشنهاد كنار گذاشتن آداب ديپلماتيك و مذاكرات بي‌قيد و شرط با امريكا، نقض كرامت ايران است و اين‌گونه رفتارها نتيجه‌اي به سود منافع ملي در برنخواهد داشت.

وي مذاكرات با اروپا و ساير كشورهايي كه خود را از رفتارهاي هنجارشكنانه رييس‌جمهور امريكا تفكيك مي‌كنند، راهبرد صحيح نظام دانسته و افزود: بايد براي رويارويي با تهديدات خارجي، مشكلات داخلي كشور را حل يا دست‌كم مديريت و با صدايي واحد از منافع ايران دفاع كنيم.

وي، موضوع توسعه به خصوص توسعه اقتصادي را يكي از مسائل اصلي و اولويت‌دار كشور در شرايط فعلي دانسته و افزود: نبايد براي ايجاد اشتغال و رونق اقتصادي فقط به اميد دولت ماند، دولت اگرچه ضعف‌هايي در عملكرد خود دارد اما به تنهايي قادر به انجام اين امر بزرگ نيست و سازمان‌هاي مردم‌نهاد و جامعه مدني مي‌توانند با استفاده از ظرفيت‌ها و استعدادهاي فراوان جامعه در اين حوزه فعال شوند و دولت نيز از آنها حمايت كنند. در ابتداي اين ديدار، سميه عظيمي، مديرعامل و تعدادي از اعضاي انجمن انديشه و قلم، ضمن ارايه گزارشي از فعاليت‌هاي اين انجمن، ديدگاه‌هاي خود را مطرح كردند. اين ديدار با اقامه نماز جماعت به امامت سيدمحمد خاتمي به پايان رسيد.
کد مطلب: 622061
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


علی
Canada
حتی تمام متحدان آمریکا هم از مذاکره با تیم حاکمیتی ترامپ نا امید هستند چه برسد به حاکمان ایران ......
هاشمی
United States
خدا را شکر
هدف مقام معظم رهبری از نرمش قهرمانانه علیرغم میل قلبی همین بود که الان برای دیرباورترین افراد هم ماهیت آمریکا مشخص شد
مشخص شد که آنچه پیر و مراد ما در خشت خام می دید و می گفت اینها قابل اعتماد نیستند ، درست بوده
امروز دیگر بی اعتمادی به آمریکا به گفتمان غالب در فضای سیاسی کشور تبدیل شده
و این تنها فایده مذاکره با آمریکا و محصول نرمش قهرمانانه رهبر معظم بود
و الا برجام هیچ میوه ای و ثمری نداشت و این برای افراد آگاه و منتقدین از ابتدا مشخص بود
ولی گوش شنوائی در دولت و مجلس نبود
Iran, Islamic Republic of
کاش زود تر از اینها متوجه می شدن حلا که کلی ضرر به کشور وارد شده؟
Iran, Islamic Republic of
خاتمی هم اشتباه می کند.
عدم مذاکره با امریکا ادامه همان سیاستهای امریکاستیزی 40 سال گذشته است. منفعت عدم رابطه با امریکا به جیب چه کسانی می رود؟ چه کسانی در منطقه مخالف بهبود رابطه بین ایران و امریکا هستند؟ در منطقه عربستان و اسراییل از عدم رابطه سود می برند. جنگ طلبان امریکایی و فروشندگان تسلیحات در منطقه سود می برند. کدام منفعت در قطع رابطه بین ایران و امریکا در طول این چهل سال گذشته به ایران و مردم ایران رسید؟ بی اعتمادی بین ایران امریکا خود عامل مذاکره است. اگر اعتماد وجود داشت که رابطه برقرار می شد پس در بی اعتمادی باید مذاکره کرد تا اعتمادها را بدست اورد. ترامپ یک معامله گر است و براحتی می توان با ان به تعامل رسید. ترامپ یک فرصت است. شروع مذاکره با امریکا موقعیت بین المللی و جهانی ایران را به نفع ایران تغییر می دهد. آقایان اگر اعتقاد به پشتوانه مردم در این رابطه ندارند می توانند ارتباط با امریکا را به رفراندوم بگذارند و هر انچه نظر اکثریت مرد بود انجام دهید.
اصلاح طلب
Iran, Islamic Republic of
برو بابا با این نظرت! تو کی باشی که روی حرف خاتمی حرف میزنی!
United States
مرگ بر امریکا . امریکا جنایتکار . مردم از گرسنگی بمیرند . باز هم میگیم مرگ بر امریکا . ما که مشکل نداریم مردم هم بدرک . مرگ بر امریکا . مرگ بر امریکا . مرگ بر همه دنیا . مرگ بر مردم بدون واسطه و پارتی و رانتی . مرگ .... مرگ مرگ
سرور
Iran, Islamic Republic of
مرگ بر خودت نه مردم.خودت هم به درک نه مردم.
ترامپ خودش می گوید نره شما بفرما بدوش. منافع اقتصادی امریکا امروز در تحریم ایران است.این را می فهمی یا هنوز می خواهی ادامه بدهی!
بی سواد
United States
ببینید واقعا با کیا شدیم ۸۰ میلیون
واقعا نمی فهمد
که آیا مردم کشورهائی که مرگ بر آمریکا نمی گویند خوشبخت تر از ایرانیها هستند
مثلا مردم پاکستان بنگلادش بحرین آذربایجان و....
Iran, Islamic Republic of
شما که با پرچم آمریکا توی سایتها جولان میدی از چه کسی برای تفرقه بین هواداران نظام دستور میگیری؟
بی سواد
United States
عزیزم پرچم آمریکا تقصیر من نیست
مشکل از جهان نیوزه نه من خیلی از کامنت نویس ها همینطورند
ما هم مثل شما از داخل و بدون حتی هیچ فیلتر شکنی کامنت می نویسیم
Iran, Islamic Republic of
خاتمی و فتنه گران همان امیدهای کودک کش های جنایتکار و جعلی هستند.
عکس سالهای ممنوع التصویری
Iran, Islamic Republic of
خاتمی فکر نمی کرد این عکسی که چند سال قبل ازش گرفتن برای این روزا که ممنوع التصویره چقدر کاربرد خواهد داشت!
بصیر
Iran, Islamic Republic of
اینا تاکتیکشونه
اول یه عده نه چندان مطرح رو میندازه جلو تا بازخورد و عکس العمل جامعه رو ببینند
اگه جامعه روی خوش نشون داده بقیشون با برنامه ملحق می شن و کمپین راه میندازه و گرد و خاک می کنن تا مردم رو به سمت و سوی افکار خودشون سوق بدن!
اگه جامعه روی خوش نشون نداد عده ای از سرشناساشون که نامه زدن انکار می کنن و بعد هم اون افراد اصلی پشت پرده مثل همین آقای سید نورانی! محکوم می کنند!! تا فرصتی دیگه نقشه دیگه ای پیاده کنن
Iran, Islamic Republic of
این نحوه مذاکره و باج دادن دل هر دلسوزی را می سوزاند و ذلت آور است.
مجتبی
Iran, Islamic Republic of
سیاست بد جور بی پدر مادره !
تا دیروز بهش میگفتید سران فتنه ، امروز که در سمت سیاست شما حرف زده شده رییس دولت اصلاحات !
مردم رو همینجور یه لنگ در هوا نگهداشتید .
هی گفتید دلار حبابه ، من وقتی دلار ۶۰۰۰ تومن شد خواستم بخرم گفتم نه ! دولت اینو میگه نظام اونم میگه !
بیا ! الان شد ۸۴۰۰ ! پولم از بین رفت . فقط دروغ
seyed hosein
Iran, Islamic Republic of
خداییش هنر میخواد اینهمه تناقض توی 5 خط!
آخرش تو طرف خاتمی هستی یا ضد روحانی!؟!؟
ما میگفتیم اینها به دروغ میگن ما بلدیم بلدیم و شما گوش نکردید!
حالا از دلاری که گندشو در آوردن حرف میزنید!؟
شما بودید که میگفتید رئیسی میاد دلار میشه 7 تومن!
حالا روحانی دلارو کرده 10 تومن بازم از رو نمیرید و فکر میکنید با کی طرف هستید!!!
Iran, Islamic Republic of
نه بابا چقدر شور بوده که تمدن هم صداش در اومده
Iran, Islamic Republic of
مرحبا به آقای خاتمی که صداقت ومتانت خود را هیچ وقت با ریا کاری جا بجا نکرد
Iran, Islamic Republic of
اگر صداقت داشت که برجام را تو پاچه ملت نمی کرد
دم خروس بیرون زد..بالاخره ی روزی مردم از باطن اصلاح طلب و اصول گرا خبر دار میشوند..اون روز نزدیک است
سادتی
Iran, Islamic Republic of
اصلاح طلبهایی مثل خاتمی ثابت کردن دوستدلر لنقلاب نیستند واین حرفها را هم به احتمال قوی برای وارد شدن به عرصه حاکمیت میزنن والا اگر راست میگن فتنه 88 رو همین الان محکوم کنند واز مردم و رهبر معظم عذرخواهی کنن و خسارات جانی ومالی این فتنه رو بپردازن...
United States
آقا مجتبی عزیز
این نحو استدلال را دوستان دیگر هم قبلا زیاد داشته اند
لازم است توضیحی داده شود
شما با شخصی در موضوعی اختلاف دارید اگر یکی از کسانی که دائم از طرف مقابل دفاع می کرده بیاید و به او بگوید اینجا رو داری اشتباه می کنی و حق با تو نیست
خب این به نفع شماست و شما از این حرف اسقبال می کنید
این بدان معنی نیست که آن شخص که امروز حق را به شما داده در هر زمینه ای مورد تائید شماست
در مورد امام علی نیز خیلی وقتها به اعترافات معاویه و دیگر مخالفان امام استناد می شود و این یک رویه است
United States
خصوصاً در مذاکره با جورج سوروس!
Germany
جوج سیروس
Iran, Islamic Republic of
آمریکایی! دست از سر خوانندگان سایت جهان‌نیوز بردار اینجا همه تابع منطق و استدلالند و امثال تو با فریبکاریهایت نمیتولنی با تفرقه افکنی شیطنت کنی.
مرگ بر آمریکا
United States
بنده نه آمریکائی هستم نه تا به حال به جز سفر زیارتی عراق و عربستان به کشور دیگری رفته ام
نمی دانم چرا جهان نیوز برای کامنتهای بنده پرچم آمریکا را می زند
مرگ بر آمریکا و اسرائیل و آل سعود
Iran, Islamic Republic of
اشتباه مثبت دادم
Iran, Islamic Republic of
کسانی صحبت از اتحاد میکنند که با تکرار دروغ تقلب، مملکت را 8 ماه در آشوب نگه داشتند.
Iran, Islamic Republic of
دیده که بهترین راه راه راسته
Iran, Islamic Republic of
نون به نرخ روز خور..تو یکی دیگه حرف نزن گفتگوی تمدن ها..راستی از ویلات چه خبر
Iran, Islamic Republic of
احسنت بر آقای خاتمی عزیز
بیژن
Iran, Islamic Republic of
هزار راه نرفته!از دلواپسان تجربه و روشنگری!از واداده های منفعل غربگرا "صم بکم عمی فهم لا یرجعون"!
Iran, Islamic Republic of
وای مرده شور هم گریه می کنه
م. ناظر
Iran, Islamic Republic of
جناب ...
شما لطفا دستبوسی ایتالیا و جرج سوروس و دلارهای ابن‌بشکه صعودی! را رو به دیفال، هفتاد بار بنویس و پاک کن تا در مورد بقیه امورت دستورالعمل مجرب صادر کنم.