شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۷ - 16 Feb 2019
 
۰
۸

تحسین ضرغامی از حجاب بانوان ایرانی+عکس

يکشنبه ۳ تير ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۱۳
سید عزت‌الله ضرغامی با انتشار پستی در اینستاگرام خود، حجاب بانوان ایرانی را در ظهر داغ تابستان تحسین کرد.
تحسین ضرغامی از حجاب بانوان ایرانی+عکس
به گزارش جهان نيوز، سید عزت‌الله ضرغامی با انتشار پستی در صفحه اینستاگرام خود و با هشتگ #چراغ_قرمز، حجاب بانوان ایرانی را در ظهر گرم تابستان تحسین کرد.

عزت‌الله ضرغامی در پست خود نوشت: «#چراغ_قرمز! امروز، ساعت ۱۳ (دوم تیر)، چهارراه امیر اکرم، لحظه سبز شدن چراغ راهنمایی. حجاب خانم‌ها، در این هوای گرم، قابل تحسین است. خوشبختانه با عینک آفتابی کمتر موردشناسایی قرار می‌گیرم. این عینک که یکسالی گم شده بود، اخیراً پیدا شد و حسابی خوشحالم کرد. در پست قدیمی «عینک» به این موضوع پرداخته بودم. بعضی مواقع که مدت چراغ قرمز خیلی طولانی می‌شود، مردم دسته جمعی از چراغ قرمز رد می‌شوند و چون همگی در لذت این تخلف شریک‌اند، مشکلی پیش نمی‌آید! بارها در این گونه موارد خواسته‌ام با مردم همراه شوم و حالشو ببرم ولی به دلیل ترس از مسئولیت قبلی‌ام این کار را نکردم. ترس از اینکه اگر حتی یک نفر از من بپرسد که شما که رئیس رسانه ملی بودید چرا در روز روشن تخلف می‌کنید و از چراغ قرمز عبور می‌کنید، چه پاسخی بدهم.

اجمالاً ترس از افکار عمومی از جمله بازدارنده‌های مهمی است که می‌تواند مانع از تخلف در سطح جامعه شود. متاسفانه بسیاری از "بازدارنده های اجتماعی" را فراموش کرده و صرفاً دستگاه قضایی را مسئول برخورد با تخلفات کرده‌ایم.

پی نوشت: فضای مجازی ظرفیت بی‌بدیلی برای نظارت افکار عمومی بر عملکرد آحاد مردم و به ویژه مسئولین کشور فراهم کرده که آثار و برکات زیادی به همراه داشته است. متأسفانه به دلیل عدم نظارت مؤثر بر نحوه انتشار اخبار در این فضا، اخبار ناصحیح و کاملاً کذب نیز به شدت در حال تولید و انتشار است. برای حفظ دستاورد ارزشمند مورد اول باید مورد دوم با حساسیت و دقت بالائی مدیریت شود تا خدای ناکرده این ظرفیت ارزشمند اجتماعی به ضد خود تبدیل نشود.»

تحسین بانوان باحجاب ایرانی در ظهر گرم تابستان توسط ضرغامی+عکس

منبع:باشگاه خبرنگاران
کد مطلب: 622041
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


کیان آرا
Iran, Islamic Republic of
حجاب زنان ایرانی حقیقتا زیباست آن هم در فصول گرم سال که در حقیقت نوعی تحمل شکنجه است اما اجر معنوی فراوان دارد. امثال مسیح علی نژادها باید این صحنه های فاخر و صبر و تحمل زن ایرانی در برابر زجر گرما را ببینند و خجالت بکشند
باسمه تعالی
البته این حجاب ها از برخی بدحجابی ها بهتر است.
اما این ها حجاب نیست.
حجاب حداقلی یعنی این که فقط گردی صورت و دو دست از مچ به پایین آن هم بدون زینت و آرایش دیده شود.
زنان بالا این طوری بوده اند؟؟؟!!!!

ضمنا به نظر می رسد بهترنی بازدارنده ارتباط با خدا و ترس از نتایج اخروی اعمال ماست.
به جای این که از قضاوت مردم درباره خودمان بترسیم، از خدا بترسیم که همان تقواست. البته در حقیقت از نتایج بد رفتار بد خودمان.
اگر از قضاوت مردم بترسیم جایی که مردم نباشند کار اشتباه را مرتکب می شویم؛ اما خداترسی چون همیشه خدا با ماست کاربرد دارد.
جامعه این چنینی صرف نظر از آخرت، حتی دنیایش هم بهترین ارتباطات انسانی را خواهد داشت.
به امید چنان روزی در ایران اسلامی.
Iran, Islamic Republic of
البته ظاهرا عده ای هم داغی جهنم را بیش تر دوست دارند! بنده مرد هستم ولی لباس پوشیده تن می کنم. آستین کوتاه و لباس چسبان نمی پوشم و حتی با کت سرکار می روم و یکی از عللش این است که به خانم های محجبه که حجاب شرعی دارند و به خصوص فقط و فقط برای رضای خدا و باور به قیامت حجاب کامل دارند (چادر مشکی یا مانتو روسری گشاد و مانند آن) احترام بگذارم و اگر مرا دیدند احساس کنند که این مرد هم دارد تحمل می کند و ولنگ و باز بیرون نمی آید. شاید خدا قبول کند.
Iran, Islamic Republic of
اين ضرغام تا چند وقت ديگه كاره اي نشه از دست ميره
Iran, Islamic Republic of
بهترین ترس، ترس از خداست نه از افکار عمومی
Iran, Islamic Republic of
ببینید!
ما از صدا و سیمایی که امثال ضرغامی رئیسش بوده و هستند توقع حجاب و پوشش درست را داریم!
Iran, Islamic Republic of
سؤال [10029]‏‏ ‏ ‏ 5581‏

‏‏ ‏ ‏ بسمه تعالی‏

‏‏حدود حجاب اسلامی برای بانوان چیست؟ و برای این منظور پوشیدن لباس بلند‏‎ ‎‏آزاد و شلوار و روسری کفایت می کند؟ و اصولاً چه کیفیتی در لباس و پوشش زن در‏‎ ‎‏برابر افراد نامحرم باید رعایت شود؟‏

‏‏بسمه تعالی، واجب است تمام بدن زن به جز قرص صورت و دست ها تا‏‎ ‎‏مچ، از نامحرم پوشیده شود و لباس مذکور اگر مقدار واجب را بپوشاند‏‎ ‎‏مانع ندارد، ولی پوشیدن چادر بهتر است و از لباس هایی که توجه نامحرم‏‎ ‎‏را جلب کند، باید اجتناب شود.‏
استفتائات امام خمینی رضوان اللّٰه تعالی علیه جلد ۸ .
Iran, Islamic Republic of
همان طور که از ذیل پاسخ استفتاء بر می آید ، علاوه بر محدود پوشش ، بایستی نوع پوشش هم جذبه دار و جالب توجه نباشد