چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷ - 14 Nov 2018
 
۱

تقسیم سیستان و بلوچستان به صلاح نیست

شنبه ۲ تير ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۱۲
نماینده مردم ایرانشهر در مجلس گفت: در شرایط فعلی تقسیم سیستان و بلوچستان به چند استان به صلاح نیست و به همین دلیل اکثر نمایندگان استان مخالف این موضوع هستند.
تقسیم سیستان و بلوچستان به صلاح نیست
به گزارش جهان نيوز، محمدنعیم امینی‌فرد بعد از ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه سیستان و بلوچستان اظهار داشت: بحث تقسیم استان سیستان و بلوچستان که پهناورترین استان کشور محسوب می‌شود، به چند استان موضوعی است که هر چند سال یک بار سر زبان‌ها می‌افتد.

نماینده مردم ایرانشهر در مجلس شورای اسلامی داد: در شرایط فعلی تقسیم سیستان و بلوچستان به چند استان به صلاح نیست چرا که موجب می‌شود توانمندی‌های استان کاهش یابد و به همین دلیل اکثر نمایندگان استان مخالف این موضوع هستند.

وی خاطرنشان کرد: بهره‌گیری از ظرفیت منطقه آزاد چابهار و توانمندی‌های شهرستان ایرانشهر در منطقه بلوچستان در جنوب استان در کنار ایجاد و بهره‌گیری از ظرفیت منطقه آزاد در سیستان می‌تواند سیستم یکپارچه‌ای ایجاد کند که شکوفایی استان را در پی داشته باشد و بنابراین همه نمایندگان استان باید روی این مهم متمرکز شوند.

امینی‌فرد تصریح کرد: بدون شک بهره‌گیری از همه ظرفیت‌ها و توانمندی‌ها در منطقه سیستان و منطقه بلوچستان در کنار هم می‌تواند زمینه شکوفایی استان را فراهم کند و نظر ما بر این است که تقسیم استان سبب کاهش توانمندی‌های آن می‌شود.

نماینده مردم ایرانشهر در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: سیستان و بلوچستان به نوعی پایتخت وحدت ایران محسوب می‌شود و ما در این استان شاهدیم که پیوستگی قومی خاصی بین اقوام بلوچ و سیستانی وجود دارد که از جمله مزیت‌های نسبی استان است و تقسیم استان سبب کمرنگ شدن این مزیت می‌شود.

وی تاکید کرد: بدون شک خرد شدن واحدهای جغرافیایی با منافع ملی ما منافات دارد و باید حرکت به سمت همگرایی باشد، بنابراین به نظر می‌رسد طرح موضوعاتی همچون تقسیم استان سیستان و بلوچستان در حال حاضر به صلاح نیست.

امینی‌فرد با اشاره به پرونده اخیر تجاوز به عنف در ایرانشهر، اظهار داشت: پرونده تجاوز در ایرانشهر توسط مسئولان امر با جدیت در حال بررسی و پیگیری است و مردم باید هرگونه اطلاعاتی را که به تکمیل و حل پرونده کمک می‌کنند به سرعت به مقامات قضائی و نیروی انتظامی اطلاع دهند.

نماینده مردم ایرانشهر در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: موضوع حادثه اخیر ایرانشهر در برخی فراکسیون‌های مجلس مطرح شده و قرار است اعضای فراکسیون‌ها برای بررسی این پرونده و سایر معضلات اجتماعی به زودی به سیستان و بلوچستان سفر کنند.

منبع: تسنیم
کد مطلب: 621968
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *