سه شنبه ۴ تير ۱۳۹۸ - 25 Jun 2019
 
۰

«ماکرون» کشورهای اروپائیِ را به تحریم‌ تهدید کرد

شنبه ۲ تير ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۳۳
در آستانه نشست فردای سران اروپا در بروکسل درباره پناهجویان، «ماکرون» کشورهای اروپائیِ نافرمان را به تحریم‌اقتصادی تهدید کرد.
«ماکرون» کشورهای اروپائیِ را به تحریم‌ تهدید کرد
به گزارش جهان نيوز به نقل از اسپوتنیک، امانوئل ماکرون رئیس جمهوری فرانسه امروز شنبه و در آستانه نشست سران اروپا برای تصمیم گیری پیرامون مسأله مهاجرت در قاره سبز، در سخنانی تهدید کرد: کشورهای اروپائی که از پذیرش مهاجران خودداری کنند، در معرض تحریم های اقتصادی قرار خواهند گرفت.

رئیس جمهوری فرانسه پس از دیدار با «پترو سانچز» نخست وزیر جدید اسپانیا در این خصوص اعلام کرد: پاریس نمی تواند بپذیرد کشورهائی که از انسجام اتحادیه اروپا سود می برند وقتی که موضوع پناهجویان پیش می آید، تسلیم منافع داخلی کشورهای متبوع خود  شوند.

وی خطاب به کشورهای اروپائی مخالف در موضوع مهاجران تأکید کرد: در صورتی که کشوری بر خلاف انسجام این اتحادیه گام بردارد، می توان علیه آن از مکانیسم تحریم شامل محدودیت هائی در حوزه کمک های اروپا استفاده کرد.

گفتنی است نشست فردا یکشنبه اعضای اتحادیه اروپا قرار است به ابتکار آنگلا مرکل صدراعظم آلمان در بروکسل برگزار شود تا به بحران مهاجرت بپردازد.


رهبران ۴ کشور اروپای شرقی نشست اتحادیه اروپا را تحریم کردند
ویکتور اوربان نخست وزیر ملی گرای مجارستان که همراه با ۳ رهبر دست راستی دیگر اروپایی خود یعنی لهستان، جمهوری چک و اسلواکی گروه V۴ را تشکیل داده است، اعلام کرد که این ۴ کشور در نشست روز یکشنبه اتحادیه اروپا که به ابتکار آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان برگزار می‌شود شرکت نخواهند کرد.

سران این ۴ کشور می‌گویند آنگلا مرکل در تلاش است کشورهای اروپایی را برای پذیرش سهم بیشتری از پناهندگان راضی کند، سیاستی که مورد پذیرش این چهار کشور با دولت‌های دست راستی نیست.

این چهار کشور اروپای شرقی به شدت مخالف نظرات کشورهای اروپای غربی در خصوص پذیرش پناهجویان هستند.

این در حالیست که مرکل در هفته‌های اخیر خواهان سهم پذیری بیشتر کشورهای اروپایی در زمینه پذیرش پناهجویان شده است.

اوربان در این خصوص می‌گوید: «ما درک می‌کنیم که برخی از کشورها مشکلات سیاسی دارند اما این نمی‌تواند باعث شود که به صورت اضطراری و با شتاب بالا مهاجرین را در کشورهایمان بپذیریم. می‌دانیم که روز یکشنبه قرار است نشستی میان کشورهای اتحادیه برای موضوع مهاجرت برگزار شود، اما متاسفانه ما به همراه لهستان، چک و اسلواکی نمی‌توانیم در آن شرکت کنیم.»

همچنین ماتئوش موراویه‌تسکی نخست وزیر لهستان هم می‌گوید: « ما چهار کشور در موضوع مهاجران با یکدیگر هم صدا هستیم. ما اسنادی را که کمیسیون اروپا در مورد نشست روز یکشنبه ارسال کرد مطالعه کردیم، اما نتیجه گرفتیم که پیشنهادات کمیسیون را نمی‌توانیم درک کنیم و در نتیجه برای ما قابل پذیرش هم نیست.»

گفتنی است نشست روز یکشنبه اعضای اتحادیه اروپا قرار است به ابتکار آنگلا مرکل در بروکسل برگزار شود تا به بحران مهاجرت بپردازد.

منبع: مهر
کد مطلب: 621947
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *