شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ - 15 Aug 2020
 
۰

شهرداری تهران: دنبال ریشه‌کن کردن موش‌ها نیستیم

شنبه ۲ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۳۹
کد مطلب: 621881
مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر از تخمین جمعیت موش های تهران با انعقاد قرارداد با مراکز پژوهشی خبر داد.
شهرداری تهران: دنبال ریشه‌کن کردن موش‌ها نیستیم
به گزارش جهان نيوز به نقل از تسنیم، فرهاد افشار درباره مبارزه و کنترل جمعیت موش‌ها اظهار کرد: تجربیات در دنیا نشان داده است که هرگاه بشر به دنبال ریشه‌کنی گونه‌ای از جانوران بوده، با مسائل حادتری مواجه شده که حل آن مشکل نیاز به صرف انرژی و اعتبار بیشتری داشته است، بنابراین در شهرداری تهران به دنبال ریشه کن کردن موش‌ها نیستیم.

وی افزود: تاکنون پژوهشی در مورد جمعیت مشاهده شده صورت نگرفته است که در وهله اول به دنبال برآورد جمعیت موش‌های تهران هستیم.

مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر با بیان اینکه شرکت‌های متعددی در مناطق شهرداری تهران در حوزه طعمه گذاری، انسداد کلونی‌ها و... فعالیت می‌کنند، عنوان کرد: اثربخشی فعالیت‌های این شرکت‌ها باید سنجیده شود تا برای شدت و کیفیت عملکرد آینده برنامه ریزی کنیم.

بر اساس گزارش شهرنوشت، افشار در مورد تخمین جمعیت موش‌ها بیان کرد: روش‌های متعددی برای تخمین جمعیت موش‌ها وجود دارد. علم آمار با مشخص کردن یک نمونه و تعمیم آن به سطح شهر با روش‌های دست گیری و آزادسازی می‌تواند، جمعیت موش‌ها را تخمین بزند که در این راستا قراردادهایی با مجموعه‌های پژوهشی منعقد شده تا در یک بازه زمانی جمعیت موش های تهران را برآورده کنیم.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *