شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۷ - 16 Feb 2019
 
۰
۲

درخواست خانواده شهید حججی از رئیس صدا و سیما چه بود؟

سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۲۷
نویسنده سریال شهید حججی گفت: خانواده شهید حججی با ریاست صدا و سیما و معاونین سازمان تماس گرفته و به شدت با ساخت این اثر مخالفت کردند، در نتیجه مسئولان سازمان نیز ترجیح دادند سریال را کنار بگذارند و با موضوع هم سنگری‌های شهید حججی این مجموعه را تولید کنند.
درخواست خانواده شهید حججی از رئیس صدا و سیما چه بود؟
به گزارش جهان نيوز، رسول صانعی نویسنده و کارگردان تلویزیون و سینما درباره آخرین وضعیت سریال "شهید حججی" گفت: ما در ابتدا از خانواده شهید حججی اعم از پدر، مادر و همسر وی رضایت کامل را گرفته بودیم و سپس درباره ساخت این سریال اقدام کردیم اما خانواده شهید با ریاست صدا و سیما و معاونین سازمان تماس گرفته و به شدت با ساخت اثر مخالفت کردند، مسئولان سازمان نیز ترجیح دادند سریال را کنار بگذارند یا با موضوع هم سنگری‌های شهید حججی این سریال را تولید کنند.

کارگردان تلویزیون تصریح کرد: ناگفته نماند این حق اصلی خانواده بزرگوار این شهید حججی است که نخواهند این مجموعه ساخته نشود و برای من و همکارانم بسیار قابل احترام است.

وی ادامه داد: سریال شهید حججی نوشته و آماده شده بود و در مرحله پیش تولید قرار داشت. با وجود هماهنگی‌های بسیار زیاد صدا و سیما در جلسات متعدد و از طریق مقامات محلی، امام جمعه، استاندار و فرماندار که سعی در جلب رضایت از خانواده شهید حججی داشتیم اما به دلیل مخالفت‌های خانواده این شهید بزرگوار دیگر امیدی به سرانجام این سریال نیست.

وی در همین راستا افزود: سریال شهید حججی به احتمال زیاد به مسیر دیگری سوق پیدا می کند یعنی موضوع سریال به زندگی فرمانده شهید حججی یعنی حسین قمی خواهد پرداخت که فرمانده 2000 نفر نیروهای فاطمیون و حیدریون بود که بر اثر ترکش نارنجک مجروح شده و در راه بازگشت به پشت جبهه به شهادت می‌رسد.

صانعی با اشاره به اثر دیگر خود "خواهر طاهره" افزود: با توجه به این که شبکه پنج در قانون جدید خود تمرکزش را روی آثار کمدی گذاشته است سریال خواهر طاهره به سیما فیلم منتقل شد. منتظر هستم تا از سوی قائم مقام سیما فیلم جلسه‌ای گذاشته شود و در گفت و گویی در این باره به نتیجه برسیم. سریال "خواهر طاهره" با موضوع شخصیت مرضیه دباغ در حال نگارش است و تولید آن با توجه به متمرکز بودن و عملیاتی بودن سیما فیلم بعد از فصل پاییز کلید خواهد خورد.


صانعی درباره آخرین وضعیت سریال "کارگاه 48" خاطرنشان کرد: سازمان صدا و سیما حق انتخاب تهیه کننده برای سریال را در دست دارد و به دنبال تهیه کننده‌ای است که هم نفوذ داشته باشد و هم توان ارتباطی در تولید آسان را داشته باشد. سازمان صدا و سیما نیز در حال حاضر به دنبال گزینه‌ای با قدرتی مانند مرحوم آخوندی است تا کار را جلو برده و موفقیت آن را رقم بزند.

منبع:میزان
کد مطلب: 620882
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
که چی بشه !!!!!
فرض کن ساختن !!!
Iran, Islamic Republic of
ممکن است اینقدر عشق و عاشقی بهش چسبانده اند که خانواده از خیرش گذشته اند. البته ممکن است این باشد و ممکن است نباشدو چند وقت قبل جناب عزت الله مطهری نیز از مبارزانی که سال ها در زندان ها ی شاه شکنجه شده بودند فرمودند اگر این فیلم مرا بر اساس این فیلمنامه بسازید من آن را تکذیب می کنم که این شخص من نیستم چون این قدر عشق و عاشقی به دروغ واردش کرده بودند که ایشان قبول نکرد.