سه شنبه ۱۷ تير ۱۳۹۹ - 7 Jul 2020
 
۰

آینده روشنی پیش روی صنعت مرغداری نیست

سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۵
کد مطلب: 620839
رئیس انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با انتقاد از اوضاع نامساعد مرغداران اظهار کرد: با توجه به آنکه پشتیبانی امور دام به اندازه نیاز مرغداران نهاده در اختیار ندارد که بتواند آن را در اختیار تولیدکنندگان قرار دهد؛ بنابراین مرغداران به ناچار باید مابقی نیاز خود را از بازار آزاد تهیه کنند که این امر به سبب اختلاف فاحش قیمت به زیان مرغداران تمام می‌شود.
به گزارش جهان نيوز، محمد یوسفی نرخ هر کیلو ذرت تحویل به مرغدار در بازار آزاد را یک هزار و ۳۰۰ و کنجاله سویا را ۲ هزار و ۹۰۰ تومان اعلام کرد و افزود: نرخ توزیع نهاده های دامی، توسط پشتیبانی امور دام نسبت به مدت مشابه سال قبل، ناشی از افزایش قیمت جهانی و نوسان نرخ ارز؛ ۳۰ تا ۴۰ درصد رشد داشته است.
 
یوسفی نرخ توزیع هر کیلو ذرت توسط شرکت پشتیبانی امور دام به مرغداران را یک هزار و کنجاله سویا را یک هزار و ۹۰۰ تا ۲ هزار تومان در بازار اعلام کرد.

رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه آینده روشنی پیش روی صنعت مرغداری نیست، تصریح کرد: با توجه به نوسان شدید نرخ نهاده‌های دامی و زیان انباشت تولیدکنندگان، مرغداران در شرایط نامساعدی به سر می‌برند که با ادامه این روند پرورش دهندگان مرغ گوشتی در خرید جوجه و جوجه‌ریزی سالن‌های خود تجدید نظر خواهند کرد و در نهایت قیمت جوجه با افت زیادی در بازار روبرو خواهد شد، کمااینکه در شرایط کنونی، نرخ جوجه به حداقل خود رسیده است.

یوسفی ادامه داد: هم‌اکنون شرکت پشتیبانی امور دام برای تعادل نرخ مرغ در بازار، اقدام به خرید مرغ زنده در کنار مرغ منجمد می‌کند که از ستاد تنظیم بازار انتظار می‌رود با بررسی قیمت تمام شده تولید، تجدید نظری در نرخ مرغ در بازار ایجاد کند.

یوسفی گفت: با استمرار نوسان نرخ نهاده های دامی در بازار، واحدهای مرغ مادر برای جلوگیری از زیان خود اقدام به کاهش جوجه‌ریزی واحد های خود کرده تا قیمت‌ها را افزایش دهند؛ این امر نتیجه‌ای جز کمبود عرضه مرغ در بر نخواهد داشت.

وی تاکید کرد: خرید مرغ زنده به کُندی در حال انجام است، به همین خاطر مرغ‌های تولیدی در سالن‌های مرغداری و کشتارگاه‌ها باقی می‌ماند، این امر در افزایش وزن مرغ و زیان مرغداران تاثیر بسزایی دارد.
 
منبع: باشگاه خبرنگاران
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *