شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۷ - 16 Feb 2019
 
۰
کمیسیون اروپایی:

ترامپ به دیده تحقیر به ما نگاه می‌کند

دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۱۱
رئیس کمیسیون اروپایی با تاکید بر اینکه ایده اول آمریکای ترامپ منجر به آمریکای تنها شده است، از اروپا خواست در مناقشات تجاری با ترامپ موضع منسجم و از روی اعتماد به نفسی را اتخاذ کنند.
ترامپ به دیده تحقیر به ما نگاه می‌کند
به گزارش جهان نيوز به نقل از تسنیم، "یان کلود یونکر"، رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا درمصاحبه ای  با روزنامه "اشتوتگارتر ناخریشتن" آلمان در این باره هشدار داد که «در سیاست پناهندگان تسلیم نیروهای راست ملی گرا در اتحادیه اروپا شویم.»

وی با توجه به بالا گرفتن بحث ها درباره سیاست پناهندگان در اتحادیه اروپا با راهکار اخراج پناهندگان مخالفت کرده و خواستار برخورد انسانی با این قشر ضعیف شد.وی در این باره گفت که اروپا باید قاره ای که حمایت را برای آن هایی که از مجازات سیاسی، خشونت و سرکوب فرار می کنند فراهم می کند باقی بماند.

یونکر در این باره هشدار داد که در این راستا به نیروهای راست افراطی و ملی گرا جای مانور زیادی داده شود.وی در این باره گفت که اگر سیاستمداران دنبال پوپولیست ها راه افتاده و رویکرد آن ها را دنبال کنند در نهایت مردم پوپولیست ها را انتخاب خواهند کرد و نه احزاب کلاسیک را و این خطری است که افراد کمی درباره آن هشدار نمی دهند.

یونکر روز سه شنبه در نشست دولت های آلمان و فرانسه در میسبرگ در نزدیکی برلین شرکت خواهد کرد. این نشست که به رهبری آنگلا مرکل و امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه انجام می شود از جمله به منظور آماده سازی برای نشست اتحادیه اروپا است که در پایان ماه با محوریت موضوعاتی مانند سیاست پناهندگی اروپایی و اصلاح اتحادیه اروپا و منطقه یورو برگزار می شود.

یونکر در این باره گفت که من حالا از آلمان و فرانسه بسیار سپاسگذارم که در یک مسیر حرکت می کنند.یونکر در یک سخنرانی در سپتامبر سال 2017 برخی پیشنهادات اصلاحی برای اتحادیه اروپا را ارائه کرده بود که بین مرکل و ماکرون مورد تبادل نظر قرار گرفت. از جمله این پیشنهادات درخواست برای روی کار آوردن یک وزیر دارایی اروپایی، تغییر چتر نجات اروپایی به یک صندوق ارزی و کوچک کردن کمیسیون اروپایی بود.یونکر در بخش دیگری از این مصاحبه در عین حال درباره این توهم که توافق بین مرکل و ماکرون مبنای کافی برای اصلاحات اتحادیه اروپا خواهد بود هشدار داد.

وی در این باره گفت که نزدیکی بین آلمان و فرانسه یک ضرورت است. اما 26 عضو دیگر در اتحادیه اروپا وجود دارد. اصلاحات اتحادیه اروپا به یک مبنای بسیار گسترده تر نسبت به توافق تنها دو کشور نیاز دارد.یونکر بخصوص خواستار پیشرفت هایی در سیاست امنیتی و خارجی مشترک در اتحادیه اروپا شده و گفت: ما شایسته سیاست جهانی نیستیم چرا که هموار به زاویه سیاست های ملی گرایی خود بر می گردیم. اتحادیه اروپا تنها در صورتی پیشرفت خواهد کرد که ما در مسائل مشخص سیاست خارجی از اصل دستیابی به اتفاق نظر به اکثریت واجد شرایط در تصمیم گیری ها بر گردیم. توافق لیسبون امروز اجازه چنین کاری را به ما می دهد.

یونکر همچنین در مناقشات تجاری با دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا خواستار یک موضع گیری از روی اعتماد به نفس اروپاییان شده و گفت این یک مناقشه کوسه در برابر ماهی قرمز نیست. اگر چنین مناقشه ای هست مناقشه کوسه در برابر کوسه است. اتحادیه اروپا در هر صورت نماینده یک سوم تجارت جهانی است و ترامپ در این عرصه بدون متحد است. ترامپ در این عرصه به  دیده تحقیر به ما نگاه می کند؛ اما نشست اخیر "جی هفت" نشان داد که ایده اول آمریکای ترامپ به آمریکای تنها تبدیل شده است.
 
کد مطلب: 620647
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *