سه شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۷ - 22 Jan 2019
 
۰
۱

عقوبت "ترک زیارت خانه خدا" چیست ؟

چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۱
برخی با ایجاد شبهه، خطاب به کسی که عزم سفر حج دارد می‌گویند "چرا می‌خواهید جیب آل سعود را پر کنید؟!" در حالی که روایت است اگر ترکِ خانه خدا کردید، بدانید ...
عقوبت "ترک زیارت خانه خدا" چیست ؟
به گزارش جهان نيوز به نقل از تسنیم، حجت‌الاسلام سید حمید میرباقری با بیان اینکه دوری از گناه و معصیت همواره سفارش تمامی انبیا و اولیای الهی است، اظهار کرد: گناه و آلودگی سبب پسرفت و عقب ماندن انسان از تعالی و رشد در زندگی خواهد شد؛ زشتی‌ها و معصیت، موانعی هستند که انسان را از رسیدن به اهداف و قله‌های بلند ترقی باز می‌دارد.

این کارشناس دینی ادامه داد: نظم در زندگی و کارها از دیگر مواردی است که در دین ما بسیار بر آن تاکید شده است که برای رسیدن به هر هدفی حتما برای آن برنامه ریزی داشته داشته باشیم.حجت الاسلام میرباقری تصریح کرد: اصلاح ذات‌البین از جمله مواردی است که از سوی خداوند و انبیا مورد تاکید و سفارش قرار گرفته است؛ اصلاح ذات‌البین یعنی در روابط خود با دیگران طوری برخورد کنیم که اصلا کار به مشاجره و دعوا کشیده نشود.

وی افزود: این کدورت‌ها عمدتاً در مواردی به وجود می‌آید که افراد به حریم و حقوق یکدیگر تجاوز می‌کنند؛ اگر همه افراد خانواده و جامعه برای حریم یکدیگر احترام و ارزش کافی را قائل شوند قطعاً کار به قهر، کدورت و ناملایمتی کشیده نمی‌شود.

این کارشناس دینی خاطرنشان کرد: احترام، اکرام و اطعام ایتام و همسایه‌ها از دیگر مواردی است که از سوی خداوند عزوجل و اولیای الهی بسیار با اهمیت تلقی شده است؛ روایت است به خدا و قیامت ایمان نیاورده کسی که همسایگانش از شر او در امان نباشند.

وی با اشاره به بحث خیانت در امانت، اظهار داشت: اگر تولیدکنندگان کالا از رذیله خیانت به دور باشند، قطعا تولیداتی خواهند داشت که مردم از آن کالاها استقبال کرده و به این ترتیب چرخه اقتصادی مملکت به حرکت در می‌آید؛ ما که مسلمان هستیم باید خود را موظف بدانیم به اصول امانت پایبند باشیم.

حجت الاسلام میرباقری یادآور شد: تکیه و اعتماد نکردن به دشمن از دیگر سفارشات قرآن به انسان است زیرا یقیناً دشمن آرزویی در جهت نفع و موفقیت ما ندارد و همواره به فکر شکست و پسرفت ما است.

وی خاطرنشان کرد: برخی با ایجاد تردید و شبهه، خطاب به کسی که عزم سفر حج دارد می‌گویند، چرا می‌خواهید جیب آل سعود را پر کنید؟!‌ این در حالی است که روایت است اگر ترکِ خانه خدا کردید، بدانید مهلت داده نمی‌شوید و عذاب الهی دامنگیر شما خواهد شد.

حجت‌الاسلام  میرباقری متذکر شد: در پاسخ به این افراد باید گفت ما حج می رویم اما سوغاتی را در کشور خودمان تهیه می‌کنیم تا از این باب به کشور خودمان نیز خدمتی کرده باشیم.
 
کد مطلب: 619458
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
جای نفس برای مردم باقی نمانده بابا