سه شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۷ - 22 Jan 2019
 
۰

سرقت شیفتی گوشی‌های گران‌قیمت با «ام‌اس»

دوشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۳۸
سه سارقی که با «ام‌اس» به صورت شیفتی اقدام به گوشی قاپی در شرق تهران می‌کردند، شناسایی و دستگیر شدند.​
سرقت شیفتی گوشی‌های گران‌قیمت با «ام‌اس»
به گزارش جهان نيوز به نقل از تسنیم، در یکی دو ماه گذشته گزارش‌های مردمی متعددی از سرقت و گوشی‌قاپی توسط راکب یک دستگاه موتورسیکلت‌ «ام‌اس» قرمز رنگ به کلانتری‌های محدوده شرق تهران اعلام شده بود و حدود 20 نفر از شکات، اعلام کرده بودند که همگی در حالیکه مشغول صحبت با تلفن همراه خود بودند، طعمه این موتورسوار شده و وی در یک حرکت غافلگیرانه، گوشی‌های تلفن همراهشان را که همگی از جمله گوشی‌های گرانقیمت بوده از دست‌شان قاپیده است.

با توجه به تعداد بالای شکات، ماموران پلیس به دنبال یافتن سرنخی از این موتورسیکلت سوار گوشی‌قاپ بودند تا اینکه هفته گذشته، فردی با مراجعه به کلانتری سلیمانیه اعلام کرد که گوشی تلفن همراه او نیز در خیابان پرستار، توسط راکب یک موتورسیکلت «ام‌اس» قرمز رنگ به سرقت رفته است. او در ادامه اظهاراتش گفته بود: در حالی که در پیاده رو مشغول قدم زدن و صحبت با تلفن همراهم بودم صدای یک موتورسیکلت را از پشت سرم شنیدم ولی به محض آنکه خواستم نگاهی به پشت سرم بیاندازم، راکب موتورسیکلت «ام اس» قرمز، با یک دست گوشی را از من قاپید و به سرعت از محل متواری شد.

ماموران کلانتری سلیمانیه پس از این گزارش و بررسی محل سرقت، متوجه شدند که چند دوربین مداربسته در محل سرقت وجود داشته اند؛ لذا بررسی تصاویر این دوربین‌ها در دستور کار قرار گرفت؛ پس از بازبینی فیلم‌های ضبط شده از لحظه سرقت، علی‌رغم آنکه سارق با زنجیر پلاک موتورسیکلت قرمز رنگ را پوشانده بود، موفق به شناسایی راکب موتورسیکلت شدند.

پس از بررسی‌های تکمیلی، ماموران پلیس توانستند مخفیگاه وی در همان منطقه خیابان پرستار را شناسایی کنند ولی زمانی که با اخذ مجوز قضایی و اطمینان از حضور متهم، به مخفیگاه وی مراجعه کردند، وی به همراه دو نفر دیگر در حالی که موتورسیکلت در پارکینگ بود، سعی کرد از پشت بام فرار کند ولی در نهایت پس از تعقیب و گریز، هر سه متهم دستگیر شدند.

به دنبال دستگیری متهمان، در حالی که اصرار داشتند موتورسیکلت قرمز رنگ داخل پارکینگ متعلق به آن‌ها نیست، ماموران متوجه شدند یکی از این سه متهم، قصد پنهان کردن سوئیچی را دارد که پس از گرفتن سوئیچ از وی، مشخص شد این سوئیچ متعلق به همان موتورسیکلت «ام اس» قرمز رنگ پارک شده در پارکینگ است.

علی‌رغم اصرار متهمان مبنی بر کتمان سرقت، سردسته این باند در مواجهه حضوری با آخرین مالباخته خود، مورد شناسایی قرار گرفت و در نهایت پس از رویت تصاویر دوربین مداربسته که از لحظه سرقت ثبت شده بود، به سرقت‌های خود با کمک دو فرد دستگیر شده دیگر اعتراف کرد.

سردسته این باند در اعترافاتش توضیح داد که هر سه به مواد مخدر اعتیاد داشته و به صورت نوبتی و شیفتی و تک نفره اقدام به گوشی قاپی از عابران پیاده که در حال صحبت در حین تردد در پیاده رو بودند، می‌کرده‌اند و پس از سرقت، هریک از گوشی‌های مسروقه را که عمدتاً جزو گوشی‌های گرانقیمت بوده با قیمتی معادل 100 تا 150 هزار تومان به مالخران می‌فروختند.

پس از اعتراف هر سه متهم پرونده جهت تحقیقات تکمیلی و شناسایی سایر مالباختگان به پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران منتقل شد.
کد مطلب: 619059
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *