سه شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۷ - 22 Jan 2019
 
۱
۲

ممنوعیت استفاده از کلمه "والدین" درکتب درسی

دوشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۵۸
وزارت آموزش و علوم اوکراین در نظر دارد تا به جای کلمه والدین (پدر و مادر) ،از واژه "خویشاوند" در کتاب‌های درسی این کشور استفاده کند.
ممنوعیت استفاده از کلمه "والدین" درکتب درسی
به گزارش جهان نيوز به نقل از ایسنا، کارشناسان فرهنگی اوکراین بر این نظرند که بسیاری از کودکان این کشور نمی توانند مطالبی را که در کتابهای درسی شان می آموزند در زندگی روزمره تجربه کنند.

در اوکراین سه میلیون کودک یعنی ۴۰درصد از جمعیت کل دانش‌آموزی این کشور در خانوادههای تک نفره زندگی میکنند.
به گفته کارشناسان مطالبی همچون یک روز خوب با پدر و مادر و یا بحث در مورد نقش پدر و مادر بطور مستقیم باعث احساس افسردگی در نیمی از دانش آموزان این کشور شده است، از این رو وزارت آموزش و علوم اوکراین برنامه تغییر ماهیت کتابهای درسی و مفاهیم اصلی خانواده را در دست اجرا دارد.

نداشتن تعهد به زندگی مشترک، آزادیهای فراوان در جامعه و عدم پایبندی به مسائل اخلاقی باعث شده تا شمار فرزندانی که هویت اصلی پدر خود را نمی‌شناسند و یا گرمی آغوش مادر را در طول زندگی احساس نکردهاند، روز به روز افزایش یابد. کارشناسان فرهنگی این معضل را به عنوان بزرگترین چالش اجتماعی اروپا می دانند.
کد مطلب: 619043
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
خویشاوند که به معنی والدین نیست
Iran, Islamic Republic of
این همه انحطاط در جوامع اروپایی و آمریکایی ناشی از دوری از اسلام است . ما باید قدر ایران اسلامی خود را بدانیم و مشکلات ناچیزی که در این مسیر انقلاب وجود دارد را با صبر پشت سر بگذاریم . اینده از آن ایران است .
مرگ بر آمریکا
مرگ بر اسرائیل
مرگ بر اروپا