چهارشنبه ۲ تير ۱۴۰۰ - 23 Jun 2021
 
۱
۴

اگر بهCFTبپیوندیم باید حاج قاسم را تحویل بدهیم!

سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۵۲
کد مطلب: 614343
عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت: با پیوستن به کنوانسیون مبارزه با تامین مالی تروریسم باید آقایان رضایی، ولایتی، سردار سلیمانی و وحیدی را تحویل غرب بدهیم.
اگر بهCFTبپیوندیم باید حاج قاسم را تحویل بدهیم!
به گزارش جهان نيوز، در جلسه علنی روز سه شنبه مجلس شورای اسلامی بررسی لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مبارزه با تامین مالی تروریسم در دستور کار صحن علنی مجلس قرار گرفت.

عبدالرضا مصری نماینده کرمانشاه و عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس در مخالفت با این لایحه گفت: این لایحه را به عنوان بحث ملی در نظر بگیرید. در چنین بزنگاه هایی است که در تاریخ مشخص می شود این مجلس چگونه مجلسی بوده است.

وی اظهارداشت: کمیسیون امنیت ملی که مسئولیت بررسی این لایحه را داشته است، در مورد آن نظری نداده که این امر جای ابهام دارد. این لایحه باید به کمیسیون بازگردد و کمیسیون نظر قاطع و روشن اعلام کند.

در ادامه علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: اگر کمیسیون در موعد مقرر در خصوص لایحه ای اظهارنظر نکند و دولت درخواست بررسی لایحه را داشته باشد، هیئت رئیسه باید آن را در دستور کار مجلس قرار دهد.

مصری گفت: خیال خامی است اگر بگوئیم در رابطه با کنوانسیونی که در حال بررسی آن هستیم، آمریکا نظری ندارد، بدون اراده آمریکا چنین کنوانسیونی ایجاد نمی شود.

نماینده کرمانشاه افزود: دوستان فکر می کنند این لایحه در مورد FATF است، در حالی که این کنوانسیون کاملاً در مورد تروریسم است. اگر فکر می کنید با پیوستن به این کنوانسیون تحریم ها از بین رفته و سوئیفت باز می شود، خیال خامی است. عضویت در این کنوانسیون هیچ دستاوردی برای ما ندارد.

عضو شورای مرکزی فراکسیون نمایندگان ولایی تصریح کرد: این کنوانسیون در مورد مبارزه با تروریسم است اما این سوال مطرح می شود که آیا کشورهایی مانند آمریکا، انگلیس، فرانسه که به این کنوانسیون پیوسته اند تروریست هایی را که شهید بهشتی و شهید رجایی و باهنر را ترور کرده اند به ایران بازگردانده اند؟ این تروریست ها توسط این کشورها حمایت می شوند.

وی تاکید کرد: از نظر این کنوانسیون، سپاه پاسداران سازمان تروریستی است و ما باید افرادی مانند سردار رضایی، دکتر ولایتی، حاج قاسم سلیمانی و سردار وحیدی را به عنوان مصادیق تروریسم به غرب تحویل بدهیم. اگر می توانید پا روی آرمان های انقلاب بگذارید، این کنوانسیون را تصویب کنید.
مصری ادامه داد: امکانات گروه تروریستی داعش توسط عربستان و به دستور آمریکا تامین می شود. مگر آمریکا عضو این کنوانسیون نیست؟

نماینده کرمانشاه با اشاره به بندی از این کنوانسیون گفت: طبق این بند اعمال کیفری با ملاحظات سیاسی، فلسفی، قومی و نژادی قابل توجیه نیست. به عبارت دیگر، تمام ارزش های ما در این کنوانسیون بی ارزش است. یعنی مقابله با استکبار، عدالت خواهی، تعطیل.

عضو شورای مرکزی فراکسیون نمایندگان ولایی بیان کرد: بر اساس این تعریف، میرزاکوچک خان جنگلی، ستارخان و باقرخان، رئیسعلی دلواری همه تروریست هستند و به تروریست ها کمک کرده اند. آیا ملت ایران می پذیرد ستارخان به عنوان تروریست تعریف شود؟ اگر زمانی کشوری به ما حمله کرد و مردم دفاع کنند، تروریست خواهند بود؟

وی تصریح کرد: مگر ما عضو برجام و عضو سازمان بین المللی انرژی اتمی نیستیم؟ با همین حربه قلب راکتور اراک را درآوردند و اورانیوم های غنی شده را از ایران خارج کردند. این در حالی است که رژیم کودک کش اسرائیل تا دندان مسلح است.

مصری ادامه داد: برادران فراکسیون ولایی، امید و مستقلان، این موضوع مربوط به امنیت ملی کشور است. نمی گویم این لایحه را رد کنید، فرصت دهید تا در کمیسیون امنیت ملی بررسی شود. هرجا عجله کردید و جناحی عمل کردید، ضرر کردید.

نماینده کرمانشاه خطاب به موافقان این لایحه اظهارداشت: پشت تریبون بروید و تعهد بدهید که اگر به این لایحه ملحق شوید، تحریم های دلاری و بانکی ما برداشته می شود، من هم رای به تصویب می دهم.

عضو شورای مرکزی فراکسیون نمایندگان ولایی با اشاره به اظهارات روز گذشته وزیر امور خارجه آمریکا گفت: این فرد که رئیس جاسوس ها است، برای ایران شروط جدیدی را مطرح کرده است.

منبع: دانشجو
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
این بابا که مصری است لااقل یک ایرانی درست و حسابی نظر دهد که دلش برای این مملکت بسوزد
سید
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
ماباید با بودن شورای نگهبان همیشه بیدار خیالمان راحت باشه که این لوایح وتو می شود ونگرانی نداریم ....پس بی خیال .
محمد
Iran, Islamic Republic of
سلام
یک روزی باراک اوباما فقید گفت اگر دستم می رسید تمام پیچ و مهره های هسته ای ایران را باز می کردم....هستند کسانی در کشور ما از دوستان که اگر دستشان می رسید تمام پیچ و مهره های سپاه را باز می کردند...که الحمدلله دستشان نمی رسد...زنده باد سپاه پاسداران... بریده باد دست دشمنان سپاه.