يکشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸ - 26 May 2019
 
۱

انتقاد تند شیخ نبیل قاووق از رفتار رژیم سعودی

يکشنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۳۶
شیخ نبیل قاووق عضو شورای مرکزی حزب الله لبنان گفت: سعودی‌ها به طور آشکار و پنهان مایل هستند که حزب الله وارد کابینه جدید لبنان نشود، اما گذشت روز‌ها ثابت خواهد کرد که رژیم سعودی ناتوان‌تر و ضعیف‌تر از آن است که مانع از آن شود که حزب الله وزیران فعالی در کابینه داشته باشد
انتقاد تند شیخ نبیل قاووق از رفتار رژیم سعودی
به گزارش جهان نيوز، عضو شورای مرکزی حزب الله لبنان گفت: سعودی‌ها مایل به حضور حزب الله در کابینه جدید لبنان نیستند، اما آن‌ها ناتوان‌تر و ضعیف‌تر از آن هستند که بتوانند مانع ورود حزب الله به دولت شوند.

به گزارش المنار، شیخ نبیل قاووق عضو شورای مرکزی حزب الله لبنان گفت: سعودی‌ها به طور آشکار و پنهان مایل هستند که حزب الله وارد کابینه جدید لبنان نشود، اما گذشت روز‌ها ثابت خواهد کرد که رژیم سعودی ناتوان‌تر و ضعیف‌تر از آن است که مانع از آن شود که حزب الله وزیران فعالی در کابینه داشته باشد.

وی افزود: حزب الله به شکل قوی و فعال و وزین وارد کابینه خواهد شد و لبنان عرصه مناسبی برای تحقق دستاورد سعودی‌ها علیه مقاومت نیست. لبنان ضد دیکته‌های سعودی‌ها باقی می‌ماند.

عضو شورای مرکزی حزب الله لبنان بیان کرد: سعودی‌ها همانطور که در انتخابات پارلمانی دخالت کردند امروز نیز در مرحله پس از انتخابات و تشکیل دولت دخالت می‌کنند و این دخالت‌ها در امور داخلی لبنان به شکل بی سابقه‌ای رسیده است. در نامزدی ها، ترکیب فهرست‌ها و خرید آراء و نیز امور تشکیلاتی احزاب لبنان دخالت کردند و هم اکنون نیز در تشکیل فراکسیون‌های پارلمانی ضد مقاومت برای محاصره و تضعیف و فرسودن آن دخیل هستند.

قاووق تاکید کرد: سیاست عادی سازی عربستان را اسرائیل خطری واقعی برای لبنان و فلسطین است. ملت لبنان اولین زیان کننده از معامله قرن پس از ملت فلسطین است به ویژه که این معامله خطری حیاتی برای لبنان از نظر جمعیت شناختی، سیاسی و نظامی است. از همین رو ما باید توان سیاسی و نظامی خود را به منظور مقابله با معامله قرن تقویت کنیم.

وی گفت: مقاومت پس از موفقیت گزینه هایش در انتخابات پارلمانی از نظر مردمی و سیاسی مصون‌تر شده و توان بیشتری برای مقابله با چالش‌ها و مخاطرات پیدا کرده است.

منبع: مهر
کد مطلب: 613726
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *