پنجشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷ - 17 Jan 2019
 
۰
حسینی:

باید از ظرفیت‌ داخل کشورمان استفاده کنیم

پنجشنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۵۵
دبیر کل کانون دانشگاهیان کشور گفت: باید همه نگاه‌ها از آن سوی مز‌ها به داخل کشور معطوف شود و از ظرفیت‌های فراوانی که در داخل کشور است، استفاده کنیم.
باید از ظرفیت‌ داخل کشورمان استفاده کنیم
به گزارش جهان نيوز، سیدمحمد حسینی با اشاره به جنگ اقتصادی آمریکا با ایران اظهار داشت: همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند امروزه جنگ اصلی ایران با آمریکا اقتصادی است، زیرا آن‌ها می‌دانند، ایران از اقتدار نظامی لازم برخوردار است و توانایی دفاع از کیان خود را دارد.

وی با بیان اینکه تحریم‌های اقتصادی علیه ایران سالهاست که اعمال می‌شود، افزود: نقش اصلی ایفاکننده تحریم‌ها علیه ایران با آمریکا بوده است. آمریکایی‌ها حتی بعد از برجام نیز تلاش می‌کردند تا کشور‌های اروپایی به تعهداتشان درقبال ایران عمل نکنند. بانک‌های سراسر دنیا با ایران مراودات بانکی با ایران نداشته باشند. شرکت‌های بزرگ جهان نیز قراردادی با کشومان نبندند.

حسینی در عین حال خاطرنشان کرد: به تعبیر خود آمریکایی‌ها آن‌ها کشور به کشور رفته و یا تماس تلفنی با روسا و حکام سایر کشور‌های دنیا برقرار می‌کردند تاآن‌ها را از انجام هر نوع همکاری اقتصادی با ایران باز دارند؛ لذا شاهدیم برخی قرارداد‌ها هم که امضا شدند به نتیجه لازم نرسیدند.

وزیر پیشین فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: وقتی آن‌ها اینگونه وقت می‌گذارند و تلاش می‌کنند، ایران نیز باید متقابلاً این موضوع را جدی بگیرد. باید همه نگاه‌ها از آن سوی مرز‌ها به داخل کشور معطوف شود و از ظرفیت‌های فراوانی که در داخل کشور است، استفاده کنیم.
 
دبیر کل کانون دانشگاهیان کشور گفت: هم اکنون وقت آن رسیده است به جای انجام یک سری کار‌های سوری و نمایشی سعی کنیم موانع راه تولیدات داخلی را از سر راه برداریم و همه گونه حمایتی از تولیدکنندگان صورت گیرد تا تولیدکنندگان با دلگرمی بیشتر در این عرصه حضور یابند.

حسینی در ادامه بیان داشت: تولیدکنندگان هم باید کیفیت کالای خود را افزایش دهند و در حوزه‌هایی که نیاز است نوآوری کرده و طراحی جدید داشته باشند؛ از دانش روز بهره بگیرند تا پاسخگوی نیاز‌ها باشند. .
 
وی در عین حال تصریح کرد: در اوضاع کنونی به نظر می رسد باید مجموعه‌ای از اقدامات در دستور کار دولت قرار گیرد تا بتوانیم این مرحله سخت و دشوار را پشت سر بگذاریم. با تصمیمات و کار‌های روزمره نمی‌توان کشور را اداره کرد لذا نیاز به انجام کار‌های فوق‌العاده و اموری که در اقتصاد کشور تحول ایجاد می‌کنند، هستیم.

منبع:میزان
کد مطلب: 612897
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *