سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ - 19 Feb 2019
 
۰
۳

کلمه طلاق از شناسنامه زنان مطلقه حذف می‌شود

چهارشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۱۰
سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس از بررسی موضوع حذف واژه طلاق از شناسنامه زنان مطلقه در قالب طرحی خبر داد و هدف از این امر را تامین امنیت روانی زنان اعلام کرد.
کلمه طلاق از شناسنامه زنان مطلقه حذف می‌شود
به گزارش جهان نيوز، زهرا ساعی در خصوص حذف واژه طلاق از شناسنامه زنان مطلقه، اظهار داشت: این موضوع در کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس مورد بررسی قرار گرفته و مقرر شده در قالب طرحی در صحن علنی بررسی شود.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس افزود: ثبت عنوان طلاق در شناسنامه برای بانوان در بسیاری از فضاها به ویژه عرصه‌های اجتماعی آسیب‌زا شده و مراجعات و مطالبات زیادی از بانوان برای حذف عنوان طلاق از شناسنامه وجود دارد.

وی ادامه داد: در برخی موارد دیدگاه ها و نگاه از سوی برخی آقایان به زنان مطلقه  مناسب نبوده  و به نظر می‌رسد با حذف طلاق از شناسنامه زنان این  معضل مدیریت و زنان با آرامش روانی بیشتری بتوانند فعالیت کنند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر اینکه حذف عنوان طلاق از شناسنامه زنان مطلقه منطقی است، تصریح  کرد: برای تامین امنیت روانی زنان بهتر است این موضوع در دستور کار قرار گیرد.

ساعی با یادآوری نشست اخیر دکتر لاریجانی با فراکسیون خانواده مجلس، گفت: در این نشست حذف عنوان طلاق از شناسنامه زنان مطلقه مطرح شد و با بحث و گفت‌وگوهای صورت گرفته مورد استقبال رئیس مجلس نیز قرار گرفت.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس دهم، افزود: البته حذف عنوان طلاق از شناسنامه ممکن است برخی موضوعات مانند اعتماد عمومی را تحت‌الشعاع قرار داده و بی‌اعتمادی را در جامعه رواج دهد.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس، با بیان اینکه جامعه به بلوغ فکری و ذهنی در مورد  حفظ صداقت رسیده است، گفت: هر چند طلاق از شناسنامه پاک می شود اما مخفی نمی‌ماند؛ برای جلوگیری از بی‌اعتمادی در جامعه ضروری است طرح حذف طلاق از شناسنامه به گونه‌ای مدنظر قرار گیرد که موجب بی‌اعتمادی نشده و به ازدواج صدمه نزند.

منبع: فارس
کد مطلب: 612693
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
عجب نمایندگان... داریم ما! اون از حذف اذن پدر برای ازدواج و این هم از حذف کلمه طلاق از شناسنامه .. یعنی به دروغ ( که گناه کبیره و منشا تمام مفاسد است ) خود را غیر مطلقه و باکره نشان دادن .. اونوقت این مثلاً نماینده ها سوگند خوردند و مسلمان هستند و چادر سرشون میکنند و...
Iran, Islamic Republic of
بجای درست کردن اصل موضوع رفتند یک فرعیات بی ارزش را درست میکنند.
به جای تلاش در جهات تصحیح نگاه مردم به طلاق سعی در پاک کردن سوابق میکنند.
من فردا میخواهم ازدواج کنم از کجا مطمئن باشم همسرم مطلقه نیست! پاک کردن سوابق مهم زندگی از شناسنامه چه دلیل منطقی دارد؟!
تولد ، ازدواج ، طلاق ، مرگ چهار رویداد مهم زندگی هستند که در شناسنامه ثبت میشود.
Iran, Islamic Republic of
مطلقه ها اگر طلاق را عیب و عار میدونن چرا طلاق میگیرن؟
صورت مساله را پاک کنید! فرزندان طلاق را بی هویت و راه کاسبی با مهریه را آسان کنید!!!!!!!!!!