يکشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۷ - 20 Jan 2019
 
۰
۹

ولایتی: از مذاکره با اروپا چیزی عاید ما نمی‌شود

چهارشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۳۰
رئیس هیئت مؤسس دانشگاه آزاد اسلامی بااشاره به موضوع برجام گفت: بعید می‌دانم از مذاکره با اروپایی ها چیزی دربیاید. امیدواریم به نتیجه برسیم ولی تا چه زمانی باید منتظر باشیم؟
ولایتی: از مذاکره با اروپا چیزی عاید ما نمی‌شود
به گزارش جهان نيوز، علی اکبر ولایتی رئیس هیئت مؤسس دانشگاه آزاد اسلامی در جلسه شورای دانشگاه آزاد گفت: این دانشگاه ظرفیت بزرگی برای کشور است که با نفس امام راحل و حمایت ها و رهنمودهای رهبری به اینجا رسیده که در دنیا نظیر ندارد.

وی افزود: من از مسوولان دانشگاه آزاد می‌خواهم که توسعه و ارتقای مدارس سما را در دستور کار داشته باشند زیرا سن فراگیری بیشتر سنین پایین است.

ولایتی اضافه کرد: در مهد کودک ها آهنگ هایی می‌گذارند که بچه ها مبتذل بار می آیند ولی ما اگر بتوانیم از آن سنین بچه ها را در مدارس سما تحویل بگیریم بچه مسلمان واقعی بار می آوریم.

 رئیس هیئت مؤسس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه اگر قرار است امروز کاری کنیم که آینده کشور در شان ایران اسلامی باشد باید چنین بنایی داشته باشیم تصریح کرد: اگر از این بنا استفاده نکنیم کفران نعمت کردیم،
ما اسیر برخی بروکراسی ها نیستیم و در جلسه شورای دانشگاه مسائل را بررسی می‌کنیم و ابلاغ می شود که این مساله خودش نعمت است.

وی اظهار داشت: اگر بچه های مردم خدای نکرده مبتذل بار بیایند خداوند در قیامت از ما سوال می‌کنند، جوانان ما در دنیا بی نظیر و افضل هستند، با مشکلات بعد از انقلاب که به ما تحمیل شده ساختند و حالا با عنایت الهی اگر دفاع از حرم به این ها نیاز داشته باشد صدها هزار نفر می روند.

 رئیس هیئت مؤسس دانشگاه آزاد اسلامی با تاکید بر این موضوع که مجموعه خدمتگزار امروز دانشگاه آزاد نیز در تاریخ این دانشگاه بی نظیر است و هر کدام از این مسوولان می توانند مجموعه آموزش عالی کشور را اداره کنند گفت: من از سال 43 در آموزش عالی بودم و با این موضوعات دانشگاهی آشنا هستم.
مجموعه ای با این آمادگی و ظرفیت در تاریخ آموزش عالی سابقه ندارد.

وی افزود: ما باید قدر این ظرفیت را بدانیم و بر روی صحت و دقت کارها توجه کنیم.

ولایتی خطاب به روسای واحدهای دانشگاه آزاد گفت: مراقب باشید ارزش مدرک دانشگاه آزاد حفظ شود، مدرک دانشگاه آزاد ناموس ماست و باید به گونه ای باشد که هر کس مدرک دانشگاه آزاد دارد افتخار کند و ولنگاری در دانشگاه وجود نداشته باشد.

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک در بخش دیگری از سخنانش به موضوع برجام اشاره کرد و اظهار داشت: بعید می‌دانم از مذاکره با اروپایی ها چیزی در بیاید. امیدواریم به نتیجه برسیم ولی تا چه زمانی باید منتظر باشیم که ببینیم آمریکا ما را تحریم کرد یا تحریم را برداشت؟ باید خودکفا باشیم.

وی اضافه کرد: زمانی مقام معظم رهبری به یکی از وزرای کشاورزی اعتراض کردند که چرا خودکفا نیستیم.خوشبختانه آقای حجتی در این زمینه خوب کار کردند.گندم اسلحه ماست و نباید روزی برسد که اگر گندم به ما ندادند گرسنگی بکشیم..
 
 ولایتیبا تاکید بر توجه به رشته‌های بین‌ رشته‌ای و پژوهش‌های کاربردی، گفت: در سازمان مرکزی هدایت‌ها صورت می‌گیرد ولی کار باید در استان‌ها انجام شود، استان‌ها باید تقویت شوند و نباید دوباره کاری داشته باشیم، پژوهش‌ها باید بر اساس یک نقشه راه شکل بگیرد.

وی خطاب به رؤسای واحدهای دانشگاه آزاد گفت: باید مراقب باشیم برخی کارها که در شان دانشگاه آزاد نیست، انجام ندهیم. ما در برابر این دانشجویان مسئولیم که خدای ناکرده وسوسه‌های ضد انقلاب در آنها رسوخ  نکند، اینها امانت اسلام در دست شما هستند.

رئیس هیأت مؤسس دانشگاه آزاد افزود:‌در حوزه فرهنگی وضعیت دانشگاه آزاد بد بود ولی ما محکم جلوی ولنگاری فرهنگی می‌ایستیم، همانطور که در حوزه دفاعی جوانان ما از کشور دفاع می‌کنند در حوزه فرهنگی نیز دفاع می‌کنیم.

ولایتی اظهار داشت:‌این دانشجویان فرزندان شیخ‌الرئیس و حافظ و سعدی هستند. ما گسست سیاسی داشته‌ایم ولی گسست فرهنگی نداشته‌ایم، بزرگتر از شیخ‌الرئیس در تاریخ بشریت نداریم،‌همانطور که امام خمینی فرمودند که با وجود اشکالات به نظرات ابن‌سینا ولی پس از معصومین بدترین انسان است و ابن‌سینا خودش گفته هر زمان با مشکل مواجه می‌شده دو رکعت نماز می‌خوانده است.

وی گفت: اینگونه نباشد که بازرسی بیاید و ببیند در دانشگاه آزاد خلاف شرع و انقلاب رخ داده است، ما جلوی ضدانقلاب می‌ایستیم.

منبع:فارس
کد مطلب: 612655
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


آدمیزاد
Colombia
آقای ولایتی درست گفته اند ، اروپایی ها هیچگاه اقتصاد شان که وابسته به صادرات به آمریکاست را فدای ایران نخواهند کرد ، تنها کسی که در برجام مانده است خود ایران است بس .
Iran, Islamic Republic of
خوب معلوم که نمیشه
در گرانبهایی بیرون انداختید جناب استاد
فقط میخوام ببینم در پیشگاه عقل، وجدان، و انسانیت حاضری مسئولیت مطالبی که در مناظرات 92 علیه جلیلی و تیم مذاکره کننده اش گفتی و بپذیری؟
Iran, Islamic Republic of
جناب ابوالمشاغل می خواهید خضرتتان بعنوان مذاکره کننده ارشد بروید ژنو ؟ چند سالی است که به اروپا سری نزده اید ؟ راستی ویزتتان هنوز 70 هزار تومان است ؟ دلار گران شده ها شما گران نکرده اید ؟
Denmark
لطفا به گوش ولایتی برسانید در صورت برگشت تحریمها عده زیادی از کار بیکار می شوند آیا ایشان می تواند پاسخگو باشد و مثل خودش که دویست تا شغل دارد کاری برای آنها دست وپا کند ؟
آدمیزاد
Colombia
اگر مدیریت عقلی و ملی باشد و خوب اجرا شود تحریم ها نه تنها بیکاری را افزایش نمیدهد بلکه کار بیشتری پدید می آورد چون میتواند تولید داخلی را افزایش دهد
M.sh
Iran, Islamic Republic of
به شما مثبت دادم انا این راهم عرض میکنم با برجام وبی برجام هیچ فرقی برایمان ندترد البته از بعد تحریم. چون دائم در حال تحریم شدن بودیو وهستیم. پس بیخود برای برجام دستاورد سازی نکنید
Iran, Islamic Republic of
بیش از یک دهه با غربیها مذاکره میکنید که بنحوی در این تجارت بتوانید با دنیا درتعامل اقتصادی باشید اما تجربه دهه ها نشان میدهد که تجارتی وجود ندارد بلکه همین مقدارکه هم هست ناشی از دلائلی است که جای بیانش نیست .چشم وگوشی که تادیروزغرب را از خود دور میکرد ولیکن بدلیل پیشرفت روز صنعت در دنیا امروزخودرا ناچارمیداند برخلاف میل غربیها خودرا به آب وآتش بزنند که آنها را تشویق کنند با ایران در تعامل و تجارت باشند و کافی است که به التماس روی آورند.چه چیزی موجب شده که این همه اصراربورزید که تضمین بگیرید مگر بنانیست مادردنیای مستقل به زندگی خود بپردازیم پس چه شده که این همه تعامل اهمیت پیدا کرده است.شما که برای بعد از برجام برنامه دارید چه میشد این برنامه ها را قبل از برجام اجرائی میکردید که الان محتاج مردم نباشید تا باآنان اعلام کنید اتفاق خاصی نخواهد افتاد.
Iran, Islamic Republic of
شما که خود کمک کردید به اینها . یادتان نیست گفتید مذاکره جای انشا خواندن نیست اینهم از مذاکره!
Iran, Islamic Republic of
ولی پس از معصومین بدترین انسان است را درست کنید. برترین انسان است درست است. یک کم در نوشتن مطلب دقت کنید!