سه شنبه ۶ فروردين ۱۳۹۸ - 26 Mar 2019
 
۰
رئیس پلیس آگاهی ناجا خبر داد

تشکیل ۴۱۹۰ پرونده قاچاق در سال گذشته

سه شنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۴۶
رئیس پلیس آگاهی ناجا گفت: ارزش ریالی کشفیات کالای قاچاق در سال گذشته نسبت به سال 95، افزایش 51 درصدی را نشان می‌دهد.
تشکیل ۴۱۹۰ پرونده قاچاق در سال گذشته
به گزارش جهان نيوز به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار محمدرضا مقیمی  رئیس پلیس آگاهی ناجا در جلسه قرارگاه مبارزه با کالای قاچاق فرماندهی انتظامی استان فارس با اشاره به نامگذاری سال جاری از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال حمایت از کالای ایرانی، اظهار داشت: مبارزه با کالای قاچاق در نیروی انتظامی به صورت جدی ادامه پیدا می کند.

رئیس پلیس آگاهی ناجا تأکید کرد: مبارزه با موضوع کالای قاچاق از نخریدن کالای خارجی تا مبارزه بی امان با این موضوع در مرزهای کشور را شامل می شود و همه باید در این خصوص حساس باشند.سردار مقیمی با اشاره به افزایش کشفیات کالای قاچاق در استان فارس نسبت به سال گذشته، افزود: در مجموع وضعیت آماری کشفیات کالای قاچاق در استان فارس مناسب است.

وی با اشاره به اینکه مبادی ورودی جزء اولویت های اصلی در راستای مبارزه با کالای قاچاق است، تصریح کرد: اهتمام جدی و برنامه ریزی های لازم در راستای مبارزه با کالای قاچاق به صورت ویژه در دستور کار پلیس است.
این مقام ارشد انتظامی، مبارزه با کالای قاچاق را از اولویت های اساسی و مهم ناجا دانست و گفت: حرکت جهادی و انقلابی در راستای مبارزه با این پدیده شوم مد نظر است.

سردار مقیمی در بخش دیگری از سخنان خود به کشفیات کالای قاچاق در سال 96 اشاره کرد و افزود: ارزش ریالی کشفیات کالای قاچاق در سال گذشته نسبت به سال 95، افزایش 51 درصدی را نشان می دهد.

وی با بیان اینکه پرونده های بین 100 تا 500 میلیون تومانی با افزایش 39 درصدی روبه رو بوده است، افزود: در سال 95 تعداد 3 هزار و 23 پرونده و در سال96 تعداد چهار هزار و 190 پرونده قاچاق تشکیل شده است.رئیس پلیس آگاهی ناجا، پرونده های تشکیل شده بالای 500 میلیون تومان در سال 96 را 857 فقره عنوان کرد و گفت: این میزان نسبت به سال 95، 50 درصد افزایش داشته است.

در ابتدای این جلسه، سردار احمد علی گودرزی فرمانده انتظامی استان فارس ضمن ارائه گزارشی مشروح از اقدامات و عملکرد پلیس استان در راستای مبارزه با کالای قاچاق بر لزوم تعامل، هم افزایی و پرهیز از جزیره ای عمل کردن در این موضوع تأکید کرد.

وی گفت: برای مبارزه اساسی با کالای قاچاق باید ساز و کارها و امکانات لازم فراهم شود و ساختار سازمانی در شهرستان ها پیش بینی شود.سردار گودرزی در پایان بر لزوم استفاده از ظرفیت های موجود در جامعه و همچنین تجهیز ایست و بازرسی های پلیس در راستای مبارزه با کالای قاچاق تأکید کرد.
 
کد مطلب: 612306
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *