سه شنبه ۲۵ تير ۱۳۹۸ - 16 Jul 2019
 
۲
۱

آمار رسمی جدید از نتایج انتخابات عراق

سه شنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۲۶
کمیسیون انتخابات عراق نتایج شمارش آرا را در برخی از استانهای این کشور به صورت رسمی اعلام کرد که براساس ان ائتلاف سائرون در ۱۶ استان از ۱۸ استان بیشترین آراء را به خود اختصاص داده است.
آمار رسمی جدید از نتایج انتخابات عراق
به گزارش جهان نيوز، کمیسیون انتخابات عراق نتیجه رسمی آرای برخی استانها و مناطق عراق را اعلام کرد. براساس این گزارش، با شمارش بیش از ۹۱ درصد آرا در استان نینوا، ائتلاف النصر ۱۶۴ هزار رای، دموکراسی کردستان ۱۳۴ هزار، حزب الوطنیه ۹۷ هزار رای، الفتح ۷۳ هزار رای و ائتلاف جماهیر وطنی ۵۳ هزار رای کسب کرده اند.براساس اعلام این کمیسیون، در استان صلاح الدین ائتلاف جماهیر وطنی در صدر آرا قرار دارد. بعد از آن ائتلاف فتح به رهبری هادی عامری، و همچنین ائتلاف نصر به رهبری حیدر العبادی قرار گرفته‌اند. 

پس از النصر به ترتیب حزب قرار العراقی، صلاح الدین هویتنا، عراق الارض، ائتلاف سائرون و حزب الحکمه قرار دارند. 

طبق آنچه که اعلام شده در استان نجف ائتلاف سائرون پیشتاز انتخابات است و پس از آن ائتلاف فتح بیشترین آرا را در این منطقه به خود اختصاص داده است. در استان نجف ائتلاف النصر و جریان حکمت به ترتیب سومین و چهارمین جایگاه از نظر تعداد رای را به خود اختصاص داده‌اند. 

بنا بر گزارشها، در  اربیل، حزب دموکراسی کردستان در صدر، حزب اتحاد وطنی کردستان در جایگاه دوم و ائتلاف حراک و الجیل الجدید در جایگاه سوم قرار گرفته اند. 

براساس اعلام کمیسیون انتخابات عراق در سلیمانیه حزب اتحاد وطنی کردستان موفق شده بیشترین آرا را به خود اختصاص بدهد. پ از آن جنبش تغییر و حراک الجیل الجدید بیشترین آرا را به دست آورده اند.

براساس آمار کمیسیون انتخابات در استان میسان ائتلاف سائرون در پیشتاز است و پس از آن حزب تحال الفتح و تیار الحکمه الوطنی بیشترین رای فعلا به خود اختصاص داده اند. در این استان ائتلاف نصر در جایگاه چهارم تعداد آرا و پس از ان ائتلاف دولت قانون قرار دارد. 

براساس گزارش این کمیسیون، در مجموع کل عراق، ائتلاف سائرون به رهبری مقتدی صدر موفق شده در ۱۶ استان از ۱۸ استان بیشترین آرا را به خود اختصاص دهد. 

صالح العبیدی سخنگوی ائتلاف سائرون بعد از اعلام رسمی نتیجه انتخابات پارلمانی در عراق از سوی کمیسیون انتخاباتی این کشور در سخنانی گفته که حزبش به دنبال تشکیل یک دولت تکنوکرات است.
 
منبع: فارس 
کد مطلب: 612056
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


فلانی
United States
در حقیقت تلاش ما به هدر رفت و عربستان با جریان صدر پیروز شد . از فردا موی دماغ ایران خواهند شد .مواظب باشیم در سوریه این اتفاق خواهد افتاد . چون عرب مخالف ایرانی است .شیعه و سنی هم ندارد