دوشنبه ۵ فروردين ۱۳۹۸ - 25 Mar 2019
 
۶
۲۴
سیدحسن نصرالله:

اگر تجاوز اسرائیل به سوریه ادامه یابد، پاسخ این بار در قلب فلسطین اشغالی خواهد بود نه در جولان/ هرگونه اعتماد به وعده‌های آمریکایی‌ها حماقت است

دوشنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۲۲
دبیر کل حزب‌الله لبنان در سالروز اشغال فلسطین در سخنانی اعلام کرد که سوریه مقابل مرحله‌ای جدید قرار دارد که هیبت اسرائیل و نیروی هوایی آن شکسته شده و اگر به تجاوزش ادامه دهد، قلب فلسطین اشغالی هدف گرفته خواهد شد نه جولان.
اگر تجاوز اسرائیل به سوریه ادامه یابد، پاسخ این بار در قلب فلسطین اشغالی خواهد بود نه در جولان/ هرگونه اعتماد به وعده‌های آمریکایی‌ها حماقت است
به گزارش جهان نيوز، لحظاتی پیش سخنرانی «سید حسن نصرالله» دبیر کل حزب‌الله لبنان امروز دوشنبه در دومین سالروز شهادت مصطفی بدرالدین از فرماندهان حزب الله آغاز شد.

دبیر کل حزب‌الله اعلام کرد که امروز همزمان با دومین سالروز شهادت بدرالدین، در خصوص این شهید حزب‌الله و جدیدترین تحولات منطقه و همچنین آخرین مسائل سیاسی لبنان سخنانی ایراد خواهد کرد.

نصرالله در ابتدای سخنرانی به بیان ویژگی‌هایی از شهید بدرالدین پرداخت و با بیان اینکه معمولا از این فرماندهان سخن گفته نمی‌شود مگر زمانیکه به شهادت می‌رسند، افزود که «این فرماندهان در شرایطی خاص زندگی می‌کنند و می‌بایست نام و چهره‌شان مخفی باشد. این‌ها سربازان گمنام الهی در زمین و سرشناس در آسمانند خصوصا آنانکه مسئولیت‌های مشخص نظامی دارند. برای همین می‌گوییم که حاج علاء، حاج فلانی اینطور بود و بعدا اسم‌های واقعی آنان گفته می‌شود و مردم آنان را می‌شناسند و روی زمین هم سرشناس می‌شوند...». 

دبیر کل حزب‌الله لبنان بدرالدین را در مبارزه با شبکه‌های اسرائیلی و همچنین با شبکه‌های تکفیری که در لبنان خودروهای بمب‌گذاری شده آماده می‌کردند، موفق توصیف کرد و گفت، بدر الدین حتی در پیروزی‌های نیروهای عراقی در برابر آمریکایی‌ها و ناچار کردن آمریکا برای خروج از عراق موفق بود و او در آخرین تلاش‌های خود در مبارزه با داعش و کمک به عراقی‌ها و سوری‌ها نیز موفق بود... کل عمر و جوانی و زندگی او در این راه گذشت. 

نصرالله در بخش دوم سخنرانی خود گفت که به موضوع فلسطین و تصمیم دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا خواهد پرداخت. او در خصوص خروج آمریکا از توافق هسته‌ای اعلام کرد که چیزی در این خصوص نمی‌گوید جز اینکه باید از این مسائل درس گرفت. 

به گفته نصرالله، تصمیم‌های ترامپ (درخصوص فلسطین و...) تصمیم‌های یک شخص نیست بلکه تصمیم یک دولت است... امروز فلسطینی‌ها در کرانه باختری و غزه تظاهرات کرده‌اند و دهها نفر شهید و بیش از هزار نفر مجروح شده‌اند. اگر کسی بخواهد در شورای امنیت این را محکوم کند، آمریکا آن را وتو می‌کند. در این جا چیزی به نام ارزش‌های انسانی و بشردوستانه در سیاست امریکا وجود ندارد. 

به گفته نصرالله «آنچه دولت‌های متوالی آمریکا در منطقه ما انجام می‌دهند، و اولین آن، افتتاح سفارت آمریکا در قدس (اشغالی)، آنچه که برای ما لازم است این است که درس بگیریم و بدانیم که در مقابل دولت آمریکا باید چطور رفتار کنیم. 

حماقت است که بعد از این همه تجربه... مومن از یک سوراخ دوبار گزیده نمی‌شود. این دولت آمریکا را نمی‌شود به آن اعتماد کرد. این دولت به تعهدات خود عمل نمی‌کند. تجربه ثابت کرده است که آمریکا حتی به منافع متحدانش نیز عمل نمی‌کند. مثلا توافق هسته‌ای با ایران. آمریکا حتی منافع متحدان اروپایی خود را هم رعایت نکرد. آمریکا نه از آنان سوالی کرد نه نظری خواست. آنها چیزی جز ابزار و آلت دست آمریکا نیست. آیا منافع کشورهای عربی و خلیج (فارس) برای این دولت مهم است؟ بنابراین درس اصلی که باید بگیریم این است... هر کس در منطقه سرنوشت خود را به اعتماد به امریکا بسپارد در هر موضوعی که باشد، ضرر خواهد کرد.

زمانیکه ترامپ قدس را پایتخت اسرائیل اعلام کرد، میانجیگران پیش ترامپ رفتند و گفتند خواستار معادله‌ای مثل «1+5» با ایران هستند. امروز ببینید که ترامپ از توافق هسته‌ای خارج شد. نه نظر روس‌ها نه نظر متحدان اروپایی نه نظر شورای امنیت را خواست. اگر کسی از فلسطینی‌ها خواستار چنین معادله‌ای برای حل مسئله فلسطین باشد، باید گفت که در توهم به سر می‌برد. این تجربه‌ای است که نشان می‌دهد حل مسئله فلسطین، مثل معادله توافق هسته‌ای نیست. 

در رویارویی اخیر در سوریه که با دشمن اسرائیلی در جولان حاصل شد، خیلی مهم است. آنچه رخ داد در معادله درگیری با دشمن اسرائیلی خیلی اهمیت دارد. اسرائیل تلاش کرد که حقایق را وارونه کند و رسانه‌های عربی هم تلاش کردند همین کار را بکنند و پیروزی را تبدیل به شکست کنند. در این درگیری رسانه‌های خلیج (فارس) گفتند که 23 نفر مجروح شدند که نصف‌شان ایرانی بودند و برخی تلویزیون‌های لبنانی نیز این را گفتند که صحیح نبود. در این حادثه فقط سه سوری شهید شدند. 

اگر سرنگونی جنگنده اسرائیلی در سه ماه پیش را به این موضوع اضافه کنیم خوایم دید که اسرائیل که سالهاست تلاش می‌کند که به الحاق کردن جولان به فلسطین اشغالی مشروعیت ببخشد اما برای نخستین بار [در سالهای اخیر] هدف چینن حمله قرار گرفت... در واقع 55 موشک [راکت]  شلیک شد که برخی بزرگ بود، شماری از نقاط نظامی [اسرائیلی] را هدف گرفت و انفجارهای بزرگی ایجاد کرد و شهرک‌نشینان را مجبور کرد به پناهگاه بروند. 
این حمله موشکی یکی از شکل‌های پاسخ به تجاوز مداوم اسرائیل به سوریه است... تو اسرائیلی به عنوان دشمن نمی‌توانی به تجاوز خود به سوریه و مردم آن و به محور مقاومت ادامه بدهی بدون آنکه پاسخی دریافت کنی و مجازات شوید... الان دیگر تمام شد. حتی در اسرائیل هم می‌گویند که خواستار جنگ نیستیم. ما در مرحله جدیدی هستیم. اسرائیل باید حساب‌کتاب‌های جدیدی در پیش بگیرد. بعد از سرنگونی جنگده ما شاهدیم که تدابیر و حساب‌کتاب‌های جدیدی در پیش گرفته‌اند. حتی بعد از پاسخ اخیر هم همینطور است. پیام این حمله موشکی این است که حساب و کتاب‌های خود را بازنگری کنند. 

در خصوص معنای این پاسخ موشکی، باید گفت که دیدید که اسرائیلی‌ها دو هفته می‌گفتند که ما منتظر پاسخ [مقاومت / ایران] هستیم اما اگر پاسخ دادند ما بمباران می‌کنیم، ویران می‌کنیم و... اما دیدید که چه اتفاقی افتاد. 
نصرالله در ادامه تاکید کرد: اگر تجاوز اسرائیل به سوریه ادامه یابد، پاسخ این بار در قلب فلسطین اشغالی خواهد بود نه در جولان.

این تجربه، دروغ سران اسرائیل را ثابت کرد.  بر خلاف حجم فعالیت اطلاعاتی اسرائیل برای ممانعت از شلیک موشک، اما موشک‌ها شلیک شد در حالی که اسرائیل در آماده‌باش کامل بود ولی نتوانستند که مانع رسیدن موشک‌ها به اهدافش بشوند. همه باید معنا و مفهوم این اتفاق را بدانند.

اسرائیل‌ها می‌گویند که جبهه داخلی برای جنگ آماده است. اما این اتفاقات نشان داد که نه جبهه داخلی‌شان نه حتی پناهگاه‌هایشان برای جنگ آماده نیست. یکی دیگر از نقاط مهم که باید مورد توجه باشد، حجم دروغی است که اسرائیلی‌ها برای پوشش این موضوع به آن نیاز داشتند. آنها گفتند که همه موشک‌های ایران را که به سمتشان آمده منهدم کرده‌اند. این کاملا دروغ است...

نصرالله به موضع وزیر خارجه بحرین در حمایت از رژیم صهیونیستی در مقابل سوریه اشاره کرد و او را احمق خواند و گفت: این وزیر خارجه بحرین، نماینده مردم بحرین نیست. این موضع او نشانه حماقت، چابلوسی و قباحت او مقابل اسرائیلی‌ها دارد. ما در سوریه مقابل معادله و مرحله‌ای جدید هستیم. مهم‌تر از همه شکسته شدن هیبت اسرائیل و هیبت نیروی هوایی آن بودیم. معادله‌ای که در جولان بود، تمام شد. سوریه و سران و ارتش و مردم و متحدان آن دیگر اجازه نخواهند داد که سوریه در مقابل تجاوزهای مکرر اسرائیل قرار بگیرد. 

فلسطین
ما در سالروز هفتادمین سال اشغال فلسطین هستیم. فاجعه‌ای برای فلسطین و کل جهان عرب. آنچه امروز در غزه در جریان است، ادامه چیزی است که 70 سال پیش رخ داد. مردم فلسطین از آرمان خود دست برنداشته‌اند.  هدف آمریکا از انتقال سفارت به قدس این است که قدس هم شرقی و هم غربی آن همیشه پایتخت رژیم صهیونیستی باشد و آوارگان فلسطینی حق بازگشت به آن را ندارند

ما امروز مقابل چالشی بزرگ به نام «معامله قرن» هستیم که ترامپ آن را بزودی اعلام خواهد کرد. طبق اطلاعاتی که داریم، ترامپ در دو هفته پیش رو، معامله قرن را اعلام خواهد کرد.. او این راهکار را اعلام می‌کند و هر کس از اعراب این را رد کند با او مقابله می‌کند و آنان را مجازات می‌کند. 

نصرالله افزود: طبق طرح ترامپ، آوارگان حق بازگشت ندارند. همچنین طبق این طرح، کشور فلسطین فقط غزه خواهد بود. حضور فلسطینی‌ها در کرانه باختری هم چیزی شبیه خودمختاری خواهد شد و در نهایت کشورهای عربی هم سازش می‌کنند وگرنه تحریم و محاصره میشوند. این طرح معامله قرن، یعنی پایان مسئله فلسطین خواهد بود.

این مسائل در راستای فشار بر ایران است. اکنون فشار بر روی ایران در اوج خود است و آمریکا روی ضربه زدن به اقتصاد و کاهش ارزش پولی ایران تمرکز کرده است تا در نهایت این مساله منجر به اعتراضات مردمی و خروج این کشور از توافق هسته‌ای شود.

او افزود: ترامپ روی سه نکته برجام، موشک‌های بالستیک ایران و حمایت این کشور از حزب الله و حماس دست گذاشت و اعلام کرد که مشکل اصلی من حمایت ایران از گروه های مقاومت در منطقه است.آمریکایی‌ها میخواهند که کشور و دولت و سران سوریه دچار فرسایش بشوند. اکنون سوریه به پیروزی نزدیک می‌شود.  از مستلزمات «معامله قرن» این است که سوریه همچنان تحت فشار باشد و چماق جنگ بالای سر لبنان باشد. غزه تحت فشار گرسنگی و وضعیت فاجعه‌بار باشد و وضع یمن نیز فاجعه‌بار باشد. فشار بر فلسطینی‌ها از داخل و خارج ادامه دارد تا اینکه تن به این مسئله (معامله قرن) بدهند... آنچه بدتر از همه است این است که برخی کشورهای خلیج (فارس) تلاش می‌کنند که به سازش با اسرائیل، رنگ و بوی دینی و شرعی بدهند.
 مصیبت اینجاست که عربستان سعودی در خصوص مساله فلسطین با ترامپ همراهی می‌کند و مفتی‌های سعودی و علما و مفسران آن، حق را به یهودیان اسرائیلی می دهند... عربستان سعی دارد بدون در نظر گرفتن مواضع ملت‌های منطقه و قوانین بین المللی، منطقه را به سمت جنگ با ایران، دشمن خودساخته سوق دهد، این در حالی است که گزینه‌های مطلوب ما انتفاضه مسلحانه نیست، بلکه جلوگیری از منع تحقق معامله قرن است و فلسطینیان نباید آن را امضا کنند.

نصرالله در ادامه تاکید کرد: امروز باید آگاه باشیم... نه رئیس تشکیلات خودگردان نه جنبش فتح و حماس و نه هیچ کس دیگر نباید خود را تنها نماینده مردم فلسطین معرفی کند. اسرائیل فلسطین و جولان و شبعای لبنان را اشغال کرده و جنبش‌های مقاومت هم بزرگ‌تر شده‌اند.. آگاهی امت بالا رفته است. اولین موضع باید این باشد که فلسطینی‌ها حتی اگر هزار ترامپ و محمد بن سلمان و نتانیاهو بیایند نباید چیزی را امضا کنند. 

نصرالله تأکید کرد: اولین نکته‌ای که بنای نکته دوم است، این است که فلسطین چیزی را قبول و امضا نکند. نقطه دوم این است که محور مقاومت با همه اعضا و احزاب و مردمش پایدار بماند و سر خم نکند و تسلیم نشود حتی اگر تحریمش کردند و ارزش پولش را کاهش دهند حتی اگر همه دنیا جمع شدند و گفتند که مسئله فلسطین دیگر تقریبا تمام شده و سازش حاصل شده است.. باید به مقاومت ادامه داد. 

طرح کنونی سه ضلع دارد، ترامپ، نتانیاهو و محمد بن سلمان. این اضلاع مستحکم نیستند. هر یک از این سه ضلع ساقط شود، احتمالا طرح آنان هم ساقط خواهد شد. نتانیاهو با پرونده‌های فساد روبه‌روست. محمد بن سلمان خدا می‌داند در عربستان چه وضعی دارد. بعد از سلمان، او را خواهیم دید. علاوه بر این، همه طرح‌های آنان در منطقه شکست خورده است. امروز محور مقاومت از همه روز قوی‌تر است. برادران گرفتار این ارعاب و جنگ روانی نشوید. همه تهدیدهای اسرائیل تو خالی است. کسی که ترسیده، فریاد می‌کند و تا به او نزدیک شوید، فرو می‌ریزد...

نصرالله تأکید کرد که آنچه امروز مهم است، این است که استقامت به خرج بدهیم و به مقاومت ادامه بدهیم. 

نصرالله در خصوص مسائل داخلی لبنان و وضعیت انتخابات این کشور نیز اعلام کرد که وضعیت ریاست پارلمان روشن است و مسئله این است که ریاست مجلس برای «نبیه بری» است و در این حرفی و مشکلی نیست و رویکرد‌ها برای توافق است... ما به سراغ رایزنی‌ها برای تشکیل دولت و کابینه می‌رویم. این موضع ماست و موضعی روشن است. اطلاعاتی داریم که برخی کشورها می‌گویند در تشکیل دولت عجله نکنید. این حرف‌ها کشور را در ورطه می‌اندازد. گوش کردن به این حرف‌ها به سود منافع ملی کشور نیست. 

دبیر کل حزب‌الله تصریح کرد که منافع ملی لبنان در این است که دولتی حقیقی در فضایی از همکاری و تفاهم و توافق تشکیل شود.
کد مطلب: 612006
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
ماشاءالله حزب الله ؛ درود بر سید حسن نصرالله .
Iran, Islamic Republic of
وعده صادق از جنس وعده های نصراللهی
نه وعده متوهمانه از جنس اصلاح طلبان
Iran, Islamic Republic of
درود خدا بر سیدحسن نصرالله سایه اتان مستدام
Iran, Islamic Republic of
رهبر
رهبر معظم انقلاب اسلامی در محفل نورانی انس با قرآن کریم:
آزادی فلسطین سنت الهی است امریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند
Iran, Islamic Republic of
هرگونه اعتماد به وعده‌های آمریکایی‌ها حماقت است
Iran, Islamic Republic of
افساد طلبان از سید حسن نصرالله درس بگیرید و شجاع باشید
M
Iran, Islamic Republic of
جهان نیوز چرا خبر مربوط به فروشنده دو رو سریع حذف کردی!!!!!!!؟؟؟؟؟ این خبر باید مدت ها جز اخبار اصلی باشه. لعنت خدا بر منافقان .
Iran, Islamic Republic of
این است فرزند خمینی
هاشمی
Iran, Islamic Republic of
اسرائیلی ها بارها اعتراف کرده اند که
سید حسن وقتی حرفی بزند به آن عمل خواهد کرد
به همین خاطر این تهدید سید بازدارنده خواهد بود
انشاء الله
به امید نابودی هرچه زودتر غده سرطانی اسرائیل
Iran, Islamic Republic of
سعادت، غایت آرزوی انسانهاست. هر کس به وعده های خداوند یقین پیدا کند بلاشک سعادت را در آغوش کشیده. و جز از این راه به سعادت نخواهیم رسید.
عقلآ" پذیرش این مهم دشوار نیست آنچه دشوار مینماید رسیدن به یقین است که دست نیافتنی است مگر با اراده خداوند و با سخن نیکو، اعمال صالح و وفای به عهد.
این مولفه ها را در سید حسن نصرالله سراغ داریم. آیا سزاوار نیست که او را سعادتمند بدانیم؟
Iran, Islamic Republic of
بنابراین درس اصلی که باید بگیریم این است... هر کس در منطقه سرنوشت خود را به اعتماد به امریکا بسپارد در هر موضوعی که باشد، ضرر خواهد کرد.
کدخدا پرستا روزی 1000 بار از روش بنویسن
M.sh
Iran, Islamic Republic of
اونا کدخدا پرست نیستن. بلکه میهن و وطن اصلیشون امریکاست
Iran, Islamic Republic of
باشه حتما ! داداش تو اول يبار بيا تو انظار عمومي بدون ترس ترور شدن بعد نطق كنيد
پول نفت را دزديدند باهاش دارن پز ميدن
Iran, Islamic Republic of
آره دقیقا افساد طلبا دارن همین کار را می کنن چه گل گفتی مرحبا به درک و دانش عمیق شما....طبق بیانات مقام معظم رهبری کسی را انتخاب کنند که خدا محور باشد
Iran, Islamic Republic of
دین اسلام جنگ ستیز نیست غارتگر نیست جنایتکار نیست اما دین وادادن و به دشمن امید داشتن هم نیست و باید از حریم مسلمانان دفاع کرد.
آخه چقدر تهدید ؟؟ بابا یه بار هم شما بزنید ببینیم چند مرده حلاجین

فعلا اسرائیل هر غلطی که می خواد می کنه و ما هم فقط شعار الکی می دیم
حجت
Iran, Islamic Republic of
اگر خوش بین باشم باید بگم از واقعیت خبر نداری و سید حزب لله و ندونسته به دروغ گو یی متهم می کنی.اگه نمی دونی بدون که برای یک گروه قدرتمند و مظلوم همین بس که تمام تروریستای امریکایی و صهیونیستی و عربستانی رو در سوریه و لبنان شکست داد. این شعاره یا واقعیته؟
ناوچه بحساب پیشرفته صهیونیستا رو کی غرق کرد؟
اگه مرد مبارزه و جهاد نبودن و به اصطلاح شما چند مرده حلاج نبودن چرا صهیونیستا جرات حمله به خاک لبنان و دیگه ندارن؟
اینی که فکر کنی حملات صرفا هوایی غلط زیاد بحساب میاد برو موفقیت از دیدگاه نظامیان جهان رو مطالعه کن بعد این حرف و بیرون بنداز علاو بر اینکه دیگه سیطره مطلق هوایی صهیونیستا از بین رفته.
رسما متوهم تشریف داری!
شما و هرکسی که فک می کنه حزب الله با 4 تا موشک فکستنی!!!!!!!!!!!!!!! می تونه جلوی اسرائیلی رو بگیره!!!!!!!!! اسرائیلی که فرزند خونده ی نئوکان های آمریکاست؟!!!!!!!! اسرائیلی که ردیف بودجه نظامی داره تو واشنگتن؟!!!!!!!!!! اسرائیلی که از 70 سال پیش تاحالا داشته اسلحه جمع می کرده؟ اسرائیلی که اسلحه اتمی داره؟؟
Iran, Islamic Republic of
دیگه چیزی برا زدن گذاشتن که بزنیم؟ انرژی هسته ای که تعطیل!! هوا فضا تعطیل!!! سیستم موشکی هم که در مستند فروشنده 2 دیدید تعطیل!!! با این اوصاف دولت اعتدال چیزی واسه حلاجی کردنش نزاشته البته به نقطه مورد نظرشون دیگه نزدیکن...
اسرائیل به کمک آمریکا یکی از پیشرفته ترین ارتش های جهان رو داره. ما که داریم خاک بازی می کنیم فعلا. بحث این نیست که کی خوبه کی بده...بحث اینه که اونا امکانات و زیرساخت های مدرن تر و قوی تری دارن...به زبون ساده فراری از پراید سریع تره...افتاد؟
M.sh
Iran, Islamic Republic of
امثال تو همان بزدل هایی هستند که قران از انها یاد کرده ومومنان واقعی همین سید نصراللّه ها هستند که ایمان به وعده خداوند دارند وطبق قران یقین دارند که خداوند ترسی از مومنان در دل کفار ایحاد کرده وخداوند دشمنان اسلام رو احمق قرار داده!
M.sh
Iran, Islamic Republic of
نقشه نیل تا فراتشون چی شد وبه کجا رسید!!!!؟؟؟ در نهایت مجبور به ساخت سیستم گنبد اهنی پوشالی وکشیدن حصار در سرزمین فلسطین اشغالی شدن. مهم نظر من و تو نیست. مهم اونا هستند که عمق مطلب رو گرفتن وبه خاطر همین نگران حضور ایران در سوریه هستند !!! اگر یک درصد تاکید میکنم یک درصد به این فکر میکردن که حریف محور مقاومت هستن اینطوری دست و پا نمیزدن وبه فکر برجام موشکی ومنطقه ای نبودن. اما دریغ از عقل سلیم که تفکر کنه!
M.sh
Iran, Islamic Republic of
... میدونه که تاحالا هرچی این سید گفته عملی شده وبه این دلیل خیلی حرفش رو قبول دارند. نمونه های بارزش توی جنگ ۳۳ روزه لبنان.
Iran, Islamic Republic of
نصر من الله و فتح قریب .