يکشنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۹ - 20 Sep 2020
 
۰

هراسی از تحریم و تهدید نداریم

شنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۰۰
کد مطلب: 611346
نماینده ولی فقیه در سپاه در واکنش به خروج آمریکا از برجام با تأکید بر اینکه از نظام استکباری آمریکا انتظاری جز این نمی رفت،گفت: ملت ایران هرگز از تحریم و تهدید هراس نداشته است.
هراسی از تحریم و تهدید نداریم
به گزارش جهان نيوز، به نقل از سپاه نیوز، حجت الاسلام عبدالله حاجی صادقی نماینده ولی فقیه در سپاه در واکنش به خروج امریکا از برجام اظهار داشت: عهد شکنی اخیر امریکا ادامه روند تقابل و دشمنی آنها علیه انقلاب اسلامی و ملت ایران بود و از نظام استکباری و سلطه‌جو انتظاری جز این نمی‌رفت.

وی دستاویز قرار دادن موضوعاتی از قبیل دانش هسته‌ای و توان دفاعی را بهانه‌های واهی از سوی امریکا توصیف و تصریح کرد: انقلاب اسلامی ایران به عنوان الگویی الهام بخش از مقاومت، ایستادگی و ظلم ستیزی در منطقه و حتی جهان، امروز منافع استکباری امریکا و رژیم جعلی و غاصب صهیونیستی را با چالش جدی مواجه کرده است؛ به همین دلیل آنها جز نابودی نظام مقتدر هدف دیگری ندارند.

حجت الاسلام حاجی صادقی در ادامه تقابل انقلاب و نظام اسلامی با نظام سلطه و استکبار را و در راس آن آمریکا را تقابلی بنیادین و راهبردی دانست و با اشاره به مولفه‌های قدرت در جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد: برخورداری از نعمت ولایت فقیه و رهبری حکیم، دوراندیش و آگاه به زمان و مکان، مردمی مجاهد، بصیر، انقلابی و ولایتمدار و نیروهای مسلح مقتدر و با انگیزه ی ارکان اساسی عزت و سربلندی ایران اسلامی به شمار می روند.

وی با تاکید بر این که ملت ایران متکی به خدا، قرآن و آموزه های اسلام ناب و فرهنگ اهل بیت عصمت و طهارت (ع) به ویژه عاشورا بوده و هیچگاه اقتدار خود را از بیگانه نگرفته است، گفت: شکوه و عظمت امروز ایران اسلامی ثمره مجاهدت و جانفشانی فرزندان این مرز و بوم و ایستادگی و مقاومت مجاهدانه ملت پای آرمان های بلند اسلام و انقلاب اسلامی بوده و دفاع مقدس و عاشورایی که پس از گذشت ۳۰ سال از جنگ تحمیلی هنوز در جبهه‌های مقاومت اسلامی و دفاع از حرم تداوم دارد، آینه تمام نمای این شکوه و اقتدار برابر دنیای استکبار به شمار می‌رود.

حجت الاسلام حاجی صادقی با بیان اینکه طی سال های پس از پیروزی انقلاب اسلامی همواره تهدید و تحریم های ظالمانه دستور کار شیطان بزرگ و متحدان کاخ سفید علیه ملت ایران بوده است، ُتصریح کرد: ملت ایران هرگز از تحریم و تهدید هراس نداشته و با انسجام و وحدت تحت رهبری های داهیانه ولی فقیه زمان و امام حاضر انقلاب اسلامی راه خود را برای پیشبرد اهداف و آرمان های نظام اسلامی و پیشرفت کشور طی می‌کند.

وی با بیان اینکه حافظه تاریخی ملت ایران هیچگاه خباثت؛ توطئه، تهدید و تحریم‌های  امریکا طی سالیان متمادی را از یاد نخواهد برد، خاطر نشان کرد: خروج آمریکا از برجام برخلاف اصول و قواعد بین المللی و آداب رایج و متعارف دیپلماتیک حیثیت و اعتبار ناداشته کاخ سفید را بر باد داد و مردم این کشور را نزد جامعه بشری خجالت زده کرد.

حجت الاسلام حاجی صادقی با بیان اینکه پیمان شکنی امریکایی ها واقعیتی است که برغم پیش‌بینی‌ها و هشدارهای مقام معظم رهبری مورد توجه جدی برخی قرار نگرفت، با تأکید بر ضرورت هوشمندی در شرایط حساس و خطیر کنونی گفت: اعتماد به اروپا نیز اگر با هوشمندی و اخذ تضمین‌های عملی و ضمانت‌های اجرایی قطعی همراه  نباشد، نیز فرجامی جز اعتماد به امریکایی‌ها نخواهد.

نماینده ولی فقیه در پایان با اشاره به تظاهرات سراسری ضد امریکایی ملت ایران پس از نماز جمعه روز گذشته تصریح کرد: خروش ملت ایران در محکوم کردن اقدام امریکایی ها، پاسخ مناسبی به رئیس جمهور این کشور بود که می تواند برای دیگران نیز عبرت آموز باشد و دشمنان انقلاب اسلامی مطمئن باشند که ایران اسلامی با صدای واحد به مانند تداوم راه مقدس ۴۰ سال گذشته خود را فریاد زده و آن را مصمم تر و عازم تر دنبال می کند.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *