جمعه ۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ - 26 Apr 2019
 
۰
در مصاحبه با روزنامه یونانی

اسد: انبار تسلیحات شیمیایی نداریم

جمعه ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۵۹
رئیس‌جمهور سوریه در گفت‌وگو با یک روزنامه یونانی ضمن ابراز نگرانی از تحولات کنونی کشورش بار دیگر تاکید کرد که این کشور تسلیحات شیمیایی ندارد . ضمن اینکه وی نه در قالب راهکار سیاسی بلکه فقط زمانی که مردم سوریه او را نخواهند، از قدرت کناره‌گیری می‌کند.
اسد: انبار تسلیحات شیمیایی نداریم
به گزارش جهان نيوز به نقل از فارس، «بشار اسد» رئیس‌جمهور سوریه  معتقد است که کشورش در  بحرانی فراتر از چنگ داخلی دچار شده است.

اسد در این مورد به روزنامه یونانی «کاتیمرینی» با اشاره به مسایلی مانند حمله با تسلیحات شیمیایی، نظامیان آمریکایی در کشورش و  احتمال کناره‌گیری وی از قدرت به منظور حل بحران موجود موضع‌گیری کرد. وی با مقایسه آنچه در سوریه جریان دارد با جنگ جهانی گفت که آنچه در جریان است، چیزی بدتر از جنگ سرد است.

رئیس‌جمهور سوریه گفت: «من امیدوارم که شاهد هیچ تقابلی میان قدرت‌های بزرگ نباشم. چرا که با این وضعی که اوضاع پیش می‌رود ، امکان دارد که شرایط از کنترل خارج شود.»

اسد همچنین با اشاره به اینکه کشورش به قطعنامه های سازمان ملل پایبند است، گفت: «ما از سال 2013، انبار تسلیحات شیمیایی نداریم. سازمان منع گسترش تسلیحات شیمیایی در این زمینه تحقیقاتی صورت داده  و روشن است که ما چنین تسلیحاتی در اختیار نداریم.»

رئیس‌جمهور سوریه اعلام کرد که در قالب راهکار غربی برای پایین دادن به بحران در سوریه از سمت خود کناره‌گیری نخواهد کرد و تنها تحت شرایط خاصی چنین خواهد کرد و افزود: «زمانی که حس کنم مردم سوریه من را نمی خواهم، قطعا و بدون تردید استعفا خواهم داد.»

این موضع‌گیری اسد در شرایطی است که موضوع کناره‌گیری اسد از قدرت در قالب راهکاری سیاسی  از جانب غرب مطرح شده است.
کد مطلب: 610944
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *