پنجشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۹ - 16 Jul 2020
 
۰
۲

مشاورفرهنگی درباره همه‌چیز نظر می‌دهد جز فرهنگ

يکشنبه ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۱۰
کد مطلب: 609350
مشاور فرهنگی رئیس‌جمهور در همه حوزه‌های نامربوط نظر می‌دهد الا حوزه فرهنگی!
مشاورفرهنگی درباره همه‌چیز نظر می‌دهد جز فرهنگ
به گزارش جهان نيوز، سایت تابناک با تاکید بر اینکه مشاور فرهنگی رئیس‌جمهور در حوزه فرهنگی نقش سمبلیک دارد، نوشت: حسام‌الدین آشنا مشاور فرهنگی رئیس‌جمهور در حالی طی پنج سال اخیر مستمراً به انتشار مطالب کوتاه کنایه‌‌آمیز مشغول بوده و بعضی از این مواضع عمدتاً دو پهلو در حالی جنجال‌آفرین شده که اغلب این مواضع هیچ ارتباطی با قلمرو تعیین شده برای او نداشته است. این رویکرد،  پرسشی را پیش کشیده مبنی بر اینکه آیا نقش مشاور فرهنگی رئیس‌جمهور در حوزه فرهنگ صرفاً یک نقش سمبلیک است و اگر جز این بوده، کدام اتفاق در حوزه فرهنگ ماحصل مشاوره او بوده است؟

حسام‌الدین آشنا حتی در دوره‌ای که مسئولیت‌های امنیتی در اختیار داشته، بر حوزه فرهنگی ناظر بوده و حسن روحانی نیز او را نه در جایگاه مشاور امنیتی، بلکه در موقعیت مشاور فرهنگی منصوب کرد؛ موضعی که آشنا در پنج سال حفظ کرده است. در عین حال، عمده انعکاس بیرونی فعالیت آشنا، مجموعه نوشته‌هایی در شبکه‌های اجتماعی بوده که همواره چندپهلو بوده و شماری از آنها چنان به رمز نوشته شده بوده که به جز مخاطبانش، برای اغلب مردم حاوی مفاهیم شفافی نباشد.

ابزارهای خرد در قبضه استدلال چنین می‌نمایاند که مشاور فرهنگی رئیس‌جمهور می‌بایست بیش از هر نقطه‌ای در حوزه فرهنگ فعال باشد. بر این مبنا، زمانی که رئیس‌جمهور در محفل فرهنگی نظیر افتتاحیه نمایشگاه کتاب حضور نمی‌یابد، منطق حکم می‌کند معاون اول رئیس‌جمهور حضور یابد اما چه رئیس‌جمهور حضور یابد و چه همچون این دوره در افتتاحیه حاضر نشود، انتظار می‌رود مشاور فرهنگی رئیس‌جمهور در صحنه حاضر باشد. این نقشی است که برای مشاور قابل تصور است و تصور می‌شود شخصی که رئیس‌جمهور در حوزه‌ای به عنوان مشاور انتخاب کرد و جزو رقبای رئیس‌جمهور محسوب می‌شود، در این عرصه دست کم حضور فیزیکی داشته باشد. با این حال چنین اتفاقی در بسیاری از اوقات رخ نمی‌دهد.

البته شاید آشنا در بخش‌هایی از حوزه فرهنگ نیز نقش موثری داشته که از نظرها دور مانده است. در این صورت بهتر است مشاور فرهنگی رئیس‌جمهور مشخص نماید در این پنج سال برای اهالی فرهنگ چه مشاوره‌های موثری را به رئیس‌جمهور داده و کدام اتفاقات مثبت در حوزه فرهنگی، متاثر از مشاوره و تصمیم‌سازی آشنا بوده است؟
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
خاصيت مشاوران اين است حرف زياد مي زنند ولي مفتكي حرف نمي زنند.
اندر حكايت اين مشاوران اين است كه :مي گويند دو شير از قفسي فرار كردند يكي از آنها را فورا پيدا نمودند و در قفس انداختند و دومي پس از يك ماه پيدا شد،شير اولي متعجب پرسيد اين مدت كجا بودي و چكار مي كردي؟او گفت بعد از فرار رفتم زير راه پله يك شركتي مخفي شدم و هر روز يك نفر را كه از پله ها بالا مي رفت مي گرفتم و مي خوردم اين كا را تا 29 روز انجام دادم ولي متاسفانه در روز آخر يك نفري را كه گرفتم و خوردم، ديدم همه افراد اداره در طول روز دنبالش را مي گرفتند تا آن را پيدا كنند كه بخت من آمدن و مرا از زير راه پله پيدا كردند.
شير اولي گفت مگر نفر آخري چه كسي بود كه او جواب داد 29 نفر قبلي همه مشاوران اين شركت بودند كه كسي متوجه آمد و رفت آنها نبود و من همه آنها را خوردم و آب از آب تكان نخورد ولي نفر آخر... شركت بود كه همه نبود آن را درك مي كردند.
Iran, Islamic Republic of
جالبه ایشون مشاور فرهنگی ان وای چه جالب............!!!!!!!!!