سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ - 15 Jun 2021
 
۱
۱

گلایه طراحان «اعاده اموال نامشروع» از لاریجانی

شنبه ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۳۰
کد مطلب: 609150
عضو کمیسیون قضایی مجلس از درخواست لاریجانی برای بررسی طرح «اعاده اموال نامشروع مسئولان» در مجلس و قوه‌قضائیه خبر داد.
گلایه طراحان «اعاده اموال نامشروع» از لاریجانی
به گزارش جهان نيوز، محمد دهقان عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با اشاره به روند بررسی طرح «اعاده اموال نامشروع مسئولان»، اظهار داشت: پیش از پایان سال گذشته، طرح «اعاده اموال نامشروع مسئولان» با امضای بیش از 180 تن از نمایندگان مجلس، تقدیم هیئت‌رئیسه پارلمان شد و برخی از نمایندگان که تا زمان تقدیم طرح به هیئت‌رئیسه، آن را امضا نکرده بودند به امضا‌کنندگان پیوستند با این حساب، تعداد امضاها به 206 امضا رسید.

وی افزود: پس از اینکه «طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان» با امضای 206 تن از نمایندگان مجلس تقدیم هیئت‌رئیسه پارلمات شد، هیئت‌رئیسه به طراحان اعلام کرد که طرح‌های دیگری در دستور کار جلسات علنی مجلس قرار دارد. قرار بود این طرح دوم اردیبهشت‌ماه در مجلس مطرح شود، اما آقای لاریجانی رئیس مجلس گفت که درباره این طرح، جلسه هماهنگی با قوه‌قضائیه و شورای نگهبان برگزار کنیم که اگر ایرادای دارد، برطرف شود تا بتوانیم طرح جامعی تدوین کنیم که شورای نگهبان به آن ایرادی وارد نکند.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با اشاره به گله طراحان «طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان» از هیئت‌رئیسه و رئیس مجلس گفت: بهتر بود جلسات هماهنگی با شورای نگهبان و قوه‌قضائیه طی دو ماه گذشته که طرح مطرح و رسانه‌ای شده بود، برگزار می‌شد. زیرا ما نظرات شورای نگهبان و قوه‌قضائیه را جویا شده‌ بودیم و این طرح را به یکی از اعضای شورای نگهبان و برخی مسئولان قوه‌قضائیه ارائه کردیم تا نظرات‌شان را در این باره به ما اعلام کنند. پس از جمع‌آوری نظرات این افراد به لحاظ تخصصی جلساتی را برای تأمین این نظرات در تدوین طرح، با حضور کارشناسان مرکز پژوهش‌های مجلس و سایر کارشناسان برگزار کردیم تا دیدگاه‌های خود را مطرح کنند.

دهقان با بیان اینکه جلسات مفصلی با مرکز پژوهش‌های مجلس، شورای نگهبان و دیگر کارشناسان برای بررسی دیدگاه‌ها درباره طرح «اعاده اموال نامشروع مسئولان» بعد از رسانه‌ای شدن آن برگزار شد، افزود: البته با برخی از نمایندگان مجلس جلسات مفصلی داشتیم، زیرا می‌خواستیم هم موقعیت و قاطعیت طرح و هم نظرات شورای نگهبان از نظر حقوقی تأمین شود.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس در پایان خاطرنشان کرد: مردم و دانشجویان نیز پیشنهاداتی را برای ما ارسال کرده بودند که آنها را هم در جلسات مطرح کردیم که اِعمال شود، اما با این وجود، آقای لاریجانی گفت درست است که بر روی این طرح کار شده، اما جلسه‌ای برگزار کنیم تا هماهنگی‌های بیشتری صورت گیرد.

منبع : تسنیم 

 
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
فساد داره کمر نظام را میشکنه لاریجانی به فکر شان و احترام مدیران است.