پنجشنبه ۱۴ فروردين ۱۳۹۹ - 2 Apr 2020
 
۰

حزب الله ادعاهای مغرب را رد کرد

سه شنبه ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۵۰
کد مطلب: 608747
جنبش حزب الله لبنان ادعاهای مراکش مبنی بر حمایت و آموزش جبهه پولیساریو توسط حزب الله را کاملا تکذیب کرد.
حزب الله ادعاهای مغرب را رد کرد
به گزارش جهان نيوز به نقل از پایگاه العهد، حزب الله لبنان ادعاهای مراکش مبنی بر حمایت و آموزش جبهه پولیساریو توسط حزب الله را کاملا تکذیب کرد.

حزب الله آورده است: از اینکه مغرب تحت فشارهای آمریکا، اسرائیل و عربستان متوسل به چنین اتهامات باطلی شده است متاسفیم و بهتر بود دلایل قانع کننده تری برای قطع روابط با ایران می آورد.

گفتنی است که وزیر امور خارجه مغرب مدعی شده بود: ما مستنداتی دال بر حمایت‌های نظامی حزب الله از جبهه پولیساریو در اختیار داریم.

«ناصر بوریطه» همچنین ادعا کرد که حزب الله از طریق سفارت ایران در الجزایر از پولیساریو حمایت کرده است.

وزیر خارجه مغرب در گفتگو با شبکه خبری الجزیره درباره دلایل قطع رابطه با ایران گفت: ما مستندات حمایت حزب الله از جبهه پولیساریو را به ایران ارائه کردیم، اما ایران پاسخی در این زمینه به ما نداده است.

مراکش ساعاتی پیش روابط با ایران را به علت حمایت ادعایی تهران از جبهه پولیساریو قطع کرد.
وزیر خارجه مراکش با تأیید این خبر گفت که سفارت خود در تهران را بسته و سفیر ایران در رباط را نیز اخراج خواهد کرد.

لازم به ذکر است که پولیساریو، سازمانی سیاسی- نظامی متشکل از مردم صحرای غربی در شمال غربی آفریقا است که برای استقلال این ناحیه مبارزه می کند.

جبهه پولیساریو که می گوید این سرزمین متعلق به صحراوی های بومی است، به یک جنگ چریکی علیه مغرب دست زد تا اینکه یک آتش بس با میانجیگری سازمان ملل در سال ۱۹۹۱ میان دو طرف منعقد شد اما این مناقشه کماکان حل نشده و دو طرف از آن زمان تاکنون در مذاکرات به بن بست رسیده اند.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *