يکشنبه ۴ آبان ۱۳۹۹ - 25 Oct 2020
 
۰
امیر موسوی:

حضور سرباز موجب بازدارندگی و قدرت ملی است

شنبه ۸ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۰۶
کد مطلب: 607613
فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت:وجود و حضور سرباز امنیت ساز است و موجب بازدارندگی و قدرت ملی است و فکر تجاوز را از دشمنان می گیرد.
حضور سرباز موجب بازدارندگی و قدرت ملی است
به گزارش جهان نيوز، امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش در دهمین جشنواره ملی حضرت علی اکبر جوان سرباز گفت: این جشنواره به نام نامی حضرت علی اکبر (ع) نامگذاری شده است و جوانان سرباز ما با پیروی از ایشان راه دفاع از کشور را طی می‌کنند.

وی ادامه داد: سربازی در همه جوامع یک کار ارزشمند است، سربازی همواره در چشم مردم جایگاه ویژه داشته، اما اسلام بالاتر از همه سربازی را عبادت می‌دانند که موجب امنیت و پایداری جامعه هستند.

امیر موسوی گفت: انقلاب اسلامی ایران عالی‌ترین جایگاه و مفاهیم را برای سربازی ترسیم کرده اند و حضرت امام خمینی (ره) آنقدر برای سربازی احترام قائل هستند که می‌فرمودند:‌ای کاش نام من را هم در فهرست سربازان ثبت کنند.

وی افزود: ما بر اساس این نظریه‌ها به سربازی به عنوان یک برهه سرنوشت ساز برای جوانان نگاه می‌کنیم. وجود و حضور سرباز امنیت ساز است و موجب باز دارندگی و قدرت ملی است و فکر تجاوز را از دشمنان می‌گیرد. اگر امنیت نباشد هیچ کاری شدنی نیست و این امنیت به وجود سرباز بستگی دارد.

فرمانده کل ارتش دوران سربازی را موجب تقویت تدین جوانان دانست و تصریح کرد: در دوران سربازی باید امید به آینده و خودباوری در جوان سرباز شکل گرفته شود و آن‌ها با ویژگی‌های ارزشمند انقلاب اسلامی آشنا شود.

وی در پایان تاکید کرد: خدمت سربازی مردان شایسته‌ای را برای جامعه و انقلاب اسلامی تربیت می‌کند.

منبع:مهر
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *