پنجشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷ - 17 Jan 2019
 
۰

دلایل توقف پیش فروش یکماهه سکه

سه شنبه ۴ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۵۱
دبیرکل بانک مرکزی با بیان اینکه جلسات حراج بابت جلوگیری از برخی سواستفاده‌ها متوقف شد، گفت: برخی در حراج‌ها نرخ بالاتر از بازار ارایه می‌کردند.
دلایل توقف پیش فروش یکماهه سکه
به گزارش جهان نيوز، محمود احمدی در جمع خبرنگاران از پیش فروش ٥میلیون قطعه سکه در طرح بانک مرکزی خبر داد و گفت: از این تعداد سکه، سهم سررسید‌های یک ماهه یک میلیون قطعه بود و چهار میلیون دیگر به سررسید‌های بالاتر اختصاص دارد.

دبیرکل بانک مرکزی در خصوص علت توقف پیش فروش سکه در سررسید‌های یک و سه ماهه افزود: توان ضرب سکه برای پاسخگویی به تقاضا دلیل توقف بوده است.

وی درباره حراج سکه و علت توقف آن توضیح داد: در جلسات حراجی، چون در یک نقطه جلسه حراج برگزار می‌شود، چند نفر قیمت سازی می‌کردند و بعضاً سکه‌ها با قیمت بالاتر از بازار فروخته می‌شد.

البته مواردی وجود داشته که بسته ۱۰۰ تایی سکه را بالاتر از نرخ بازار خرید و از این رو برای جلوگیری از سوء استفاده ها، جلسات حراج لغو شد.

دبیر کل بانک مرکزی اظهار داشت: با برنامه‌ای که بانک مرکزی دارد و عرضه سکه‌های پیش فروش شده، به تدریج قیمت مسکوکات طلا در بازار کاهش می‌یابد.

منبع: دانشجو
کد مطلب: 606862
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *