کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

گرث پورتر:برنامه موشکی ایران بازدارنده است

4 ارديبهشت 1397 ساعت 18:11

یک تحلیگر مشهور آمریکایی در گفت‌و‌گویی اظهار داشت با توجه به این‌که تل‌آویو و عربستان برای حمله به ایران موشک بالستیک دارند ،موشک‌های بالستیک ایران نیز سلاحی بازدارنده محسوب می‌شوند.


به گزارش جهان نیوز، «گرث پورتر» تحلیلگر آمریکایی در گفت‌وگو  با شبکه خبری «الجزیره» قطر ادعاهای تکراری صهیونیست‌ها درباره برنامه هسته‌ای و موشکی ایران را «ساختگی» نامید.

 پورتر در این مصاحبه درباره ادعاهای تکراری صهیونیست‌ها مبنی بر تلاش ایران برای ساخت بمب اتمی گفت که اسناد ارائه شده در گذشته، کاری مشترک از سوی «موساد» دستگاه جاسوسی رژیم صهیونیستی، دستگاه‌های اطلاعاتی غرب و با کمک گروهک منافقین، از دشمنان قسم خورده ایران بود.

وی در توصیف گروهک منافقین گفت: «آن‌ها سال‌هاست که سازمانی تروریستی بشمار می‌آیند و در مواردی بسیار مهم با موساد همکاری داشتند.»

وی در بخش دیگر این مصاحبه به انگیزه صهیونیست‌ها به انتقال این اطلاعات جعلی به رسانه‌ها و دولت‌های خارجی در سال 2003 اشاره کرد.

پورتر نصب کلاهک اتمی بر موشک‌های «شهاب -3» را از جمله دیگر دروغ‌های موساد و منافقین نامید.
وی در بخش دیگر این مصاحبه با اشاره به دکترین ایران درباره عدم ساخت سلاح‌های اتمی، به تمرکز آمریکا و متحدانش بر برنامه موشکی ایران درحالی که دیگر کشورها نیز برنامه مشابهی دارند گفت، آشکار است که ایران از موشک بالستیک به عنوان یک سلاح بازدارنده استفاده می‌کند. ایران دارای نیروی هوایی مناسب برای حمل‌ سلاح‌های متعارف در واکنش نشان دادن به حمله علیه خود نیست. این درحالی است که اسرائیل و عربستان سعودی دارای توان موشکی بالستیک برای حمله به ایران هستند. پس به وضوح موشک‌های بالستیک ایران نقش بازدارنده دارند.

گرث پورتر در خاتمه این مصاحبه درباره  ادعای تهدید بودن ایران در منطقه و مواردی این چنینی گفت که ایرانی‌ها هرگز اسرائیل را به حمله تهاجمی تهدید نکرده‌اند. آنچه آن‌ها می‌گویند این است که اسرائیل باید به این مسئله که تنها یهودی‌ها حقوق کامل دارند، خاتمه دهد، درست مانند آفریقای جنوبی که به کشور صرف برای سفید پوستان خاتمه داد. این موضع مشترک حامیان حقوق فسلطین در جهان است.

گفتنی است که گرث پورتر در سال‌های گذشته با تالیف کتاب «بحران ساختگی» ثابت کرد که مدارک و اسناد ارائه شده غرب و رژیم صهیونیستی علیه برنامه هسته‌ای ایران  در آن برهه جعلی بودند.

منبع: فارس


کد مطلب: 606836

آدرس مطلب: http://www.jahannews.com/news/606836/گرث-پورتر-برنامه-موشکی-ایران-بازدارنده

جهان نيوز
  http://www.jahannews.com