پنجشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷ - 17 Jan 2019
 
۰
۱

وطن فروشی با ذات غرب‌گرا‌ها ممزوج شده است

رویکرد غرب گرایان درباره تسلیم موشکی، عقل آن‌ها را زیر سوال می‌برد
دوشنبه ۳ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۵۶
معاون پیشین شورای عالی امنیت ملی بیان داشت: مدعیان وطن پرستی، هویت و بقای خود را در وطن فروشی می‌بینند. امروز دیگر وطن فروشی یک عارضه در جریان غرب گرا‌ها در ایران نیست، بلکه وطن فروشی با ذات غرب گرا‌ها ممزوج شده است.
وطن فروشی با ذات غرب‌گرا‌ها ممزوج شده است
به گزارش جهان نيوز، علی باقری معاون پیشین شورای عالی امنیت ملی امروز در مراسم اکران فروشنده ۲ که توسط بسیج دانشجویی دانشگاه امیرکبیر برگزار شد، گفت: در تمامی دوگانه‌هایی که یک طرف آن ملت ایران، منافع ملی، امنیت ملی و تمامیت ارضی ایران باشد و طرف دیگر آن منافع و امنیت بیگانگان و حتی دشمنان ملت ایران قرار داشته باشد، همواره انقلابی‌ها با تمام وجود مدافع و جان فدای منافع و امنیت ملی و تمامیت ارضی کشور بوده و هستند، ولی غرب گرایان داخلی و روشنفکرنما‌های وطنی، همواره در طرف بیگانگان قرار گرفته و با رفتار و گفتار خود نه تنها منافع و امنیت ملی بیگانگان را تامین می‌کنند، بلکه علیه منافع و امنیت ملی ایران موضع گیری نموده و حتی اقدام کرده و می‌کنند. 

وی افزود: همان جریان و تفکری که در طول ۴ دهه گذشته همواره در طرف مقابل منافع ملت ایران ایستاده است، همان جریانی که در زمان حضور صدام در خاک ایران، فرمان آتش بس می‌داد، همان تفکری که منافقین تروریست را فرزندان خود می‌خواند، همان تفکری که جنایت امریکا در شلیک موشک به هواپیمای مسافربری ایرانی در خلیج فارس را حق امریکا می‌دانست، همان جریانی که مذاکره و تعامل با تروریست‌های طالبان در افغانستان بود، همان تفکری که حامی مذاکره و سازش با تروریست‌های تکفیری داعش در سوریه و عراق بود، همان جریانی که ملت ایران را سزاوار محرومیت از ده‌ها حق هسته‌ای اش می‌دانست و همان تفکری که حامی تعطیلی بسیاری از فعالیت‌های هسته‌ای بود، همان تفکر و جریان، اکنون سینه چاک تسلیم موشکی است. 

معاون پیشین شورای عالی امنیت ملی بیان داشت: مدعیان وطن پرستی، هویت و بقای خود را در وطن فروشی می‌بینند. امروز دیگر وطن فروشی یک عارضه در جریان غرب گرا‌ها در ایران نیست، بلکه وطن فروشی با ذات غرب گرا‌ها ممزوج شده است.

باقری گفت: در حالی که جوانان انقلابی قلب فعالیت‌های هسته‌ای ایران را به تپش واداشتند، عملیات غنی سازی اورانیوم را عینیت بخشیدند، غنی سازی ۲۰ درصد را محقق کردند، راکتور آب سنگین اراک را آماده افتتاح نمودند، سایت غنی سازی فردو را طراحی نموده، ایجاد کرده، تجهیز نموده و عملیاتی کردند، ولی این روشنفکرنما‌ها و غرب گرایان وطنی بودند که از ضایع شدن بیش از ۱۰۰ حق هسته‌ای ملت ایران در قالب برجام، محرومیت ابدی ملت ایران از ده‌ها حق هسته‌ای اش در توافق هسته‌ای، توقف بسیاری از فعالیت‌های هسته‌ای و برچیده شدن بسیاری از تجهیزات هسته‌ای حمایت کرده و حتی برای بتن ریختن در قلب راکتور آب سنگین اراک جشن گرفتند و شادی و پایکوبی کردند و عده‌ای هم به بتن ریزان جایزه دادند.

وی تصریح کرد: اکنون نیز که جوانان انقلابی توانستند با تلاش، خلاقیت، ابتکار و مجاهدت خود توانمندی موشکی را به ملت ایران هدیه کنند و دشمنان را از فکر تجاوز و تعدی به ایران اسلامی بازدارند، غرب گرایان، باز هم در مقابل ملت ایران و در کنار دشمنان جمهوری اسلامی قرار گرفتند تا حدی که وقیحانه در رسانه‌ها به توجیه و ترویج "تسیلم موشکی" ملت ایران در قبال دشمنان می‌پردازند. 

معاون پیشین شورای عالی امنیت ملی افزود: غرب گرایان تسلیم موشکی را مذاکرات موشکی نام نهاده‌اند تا از زشتی و قباحت کارشان در منظر افکار عمومی بکاهند و نقش مزدوری خود را کتمان نمایند و پوششی برای وطن فروشی خود دست و پا کنند.

باقری اضافه کرد: روشنفکران مدعی ملی گرایی، در حالی که در موضوعات صددرصد ملی از جمله حمایت از کالای ایرانی سکوت مرگبار می‌گیرند و قلم را در نیام کشیده و زبان را در کام حبس می‌کنند، با تمام توان به دنبال تحمیل مذاکرات موشکی بر ملت ایران هستند و حنجره خود را برای فرو بردن خنجر مذاکرات موشکی در قلب ملت ایران پاره می‌کنند. 

معاون پیشین شورای عالی امنیت ملی ادامه داد: متأسفانه نخستین جرقه مذاکرات موشکی در داخل زده شد. در اواخر سال ۱۳۹۴ و پس از آغاز اجرای برجام یکی از دولت مردان گفت که می‌توان به هیئت مذاکره کننده اجازه داد تا در رابطه با بقیه تحریم‌ها نیز مذاکره کنند که به نتیجه‌ای مانند برجام برسیم. اکنون نیز غربی‌ها از این علامتی که از داخل به بیرون ارسال شد، سوء استفاده نموده و از چنین خطای راهبردی بهره برداری می‌نمایند.

وی بیان داشت: هر کس که بگوید درباره موضوع موشکی با بیگانگان مذاکره نمی‌کنیم، ولی گپ می‌زنیم، یا هنوز مفهوم دشمن را درک نکرده یا نقش و اهمیت توانمندی دفاعی را نمی‌داند و یا از دیپلماسی درک درستی ندارد. "هدف حداقلی دیپلماسی" حفظ قدرت کشور و تثبیت اقتدار ملت ایران و "هدف مطلوب دیپلماسی" ایجاد مؤلفه‌های جدید قدرت و ارتقای اقتدار ملی است، اما برخی ها، هنر دیپلماسی را در حصول توافق با بیگانگان می‌دانند، نه حفظ قدرت و توانمندی ملت ایران. از اینرو مانند برجام حاضرند برای جلب رضایت بیگانگان، از قدرت ملی نیز مایه بگذارند و حتی آن را به تاراج گذارند. 

وی گفت: برای غرب گرایان حصول توافق با بیگانه مهمتر از حفظ توانمندی ملی است. در همین چارچوب بود که در موضوع هسته‌ای توافق حاصل شد، ولی نتیجه مورد نظر ملت ایران حاصل نگردید؛ برجام نه تحریم‌ها را برداشت و نه از حقوق هسته‌ای صیانت کرد.

باقری اضافه کرد: همانگونه که چند سال قبل عده‌ای با ادعای دروغِ تهدیدِ جنگ، ادعا کردند که مذاکره حلال همه-ی مشکلات است و از اینرو برجام را بر ملت ایران تحمیل کردند، اکنون نیز غرب گرایان با کمال وقاحت می‌گویند «اگر ایران می‌خواهد در جامعه بین المللی زندگی کند، باید مذاکره کند» و بعد هم با لحنی تهدیدآمیز، به ملت ایران هشدار می‌دهند «ایران می‌تواند زیر بار این مذاکرات نرود، اما در آن صورت باید خود را برای جنگ آماده کند».

معاون پیشین شورای عالی امنیت ملی ادامه داد: در واقع غرب گرایان که چند سال قبل ملت ایران را در برابر دوگانه "مذاکره برای واگذاری حقوق و توانمندی هسته‌ای" و "جنگ" قرار دادند، امروز نیز دوگانه "مذاکره برای واگذاری حقوق و توانمندی موشکی" و "جنگ" قرار می‌دهند. حال سوال ما از غرب گرایان این است که خلع سلاح ملت ایران تهدید جنگ را برمی دارد یا تهدید جنگ را برمی گرداند؟ رویکرد غرب گرایان درباره تسلیم موشکی، قبل از این که غیرت ملی آن‌ها را به چالش بکشد، عقل آن‌ها را زیر سوال می‌برد.

وی اظهار داشت: هر جریان و تفکری که حامی تسلیم موشکی باشد، قطعاً جنگ طلب است، چرا که با از بین بردن توانمندی دفاعی ملی ایران، دشمن برای تهاجم به ملت ایران تحریض و تشویق خواهد شد. خواست ملت ایران از غرب گرایان این نیست که انقلابی باشند، بلکه از آن‌ها می‌خواهند لااقل ایرانی باشید!

باقری ادامه داد: عقده گشایی غرب گرایان علیه ملت ایران و خشم آن‌ها از قدرت ملت ایران به جایی رسیده که در نقش یک مزدور تمام عیار و وطن فروش و با کمال بی غیرتی، به طور علنی اظهار می‌کنند «مذاکرات موشکی به نفع ایران است، چرا که در این مذاکرات، ایران به این نتیجه خواهد رسید که قدرتش در حد یک قدرت درجه دوم و سوم است و نمی‌تواند ادای کشور درجه یک را درآورد». این سخن فقط می‌تواند از زبان دشمن و یا مزدور دشمن دربیاید. سخن ما با غربگرایان وطنی و روشنفکرنما‌های داخلی درباره ارزش‌های انقلاب اسلامی نیست، بلکه به آن‌ها می‌گوییم لااقل یک اقدام تان را نام ببرید که نشانه دغدغه شما برای ایران و منافع ملی ایران و یا امنیت ملی ایران باشد.

معاون پیشین شورای عالی امنیت ملی تصریح کرد: حال که بر همه روشن شده است که ملت ایران از برجام بهره‌ای نبرده، پس جریان غرب گرای داخلی با چه انگیزه و هدفی و برای کدام منافع جریانی، جناحی، سیاسی و یا اقتصادی مدافع برجام است؟ امروز باید دانشجویان انقلابی برای مردم تبیین کنند که کاسبان برجام چه منفعتی از سازش با بیگانگان می‌برند که حاضرند حتی به قیمت خلع سلاح ملت ایران و تسلیم کردن توانمندی موشکی به بیگانگان، باز هم به دشمن باج بدهند و مروج تسلیم موشکی باشند؟ رسالت ملی، انقلابی و دینی دانشجویان است که مزدوران مالی و فکری دشمن در داخل را رسوا کنند و اجازه ندهند وطن فروشانِ روشنفکرنما توانمندی‌های خوداتکای ملی را در بازار سیاسی و دیپلماسی جهانی به دشمن واگذار کنند.

وی ادامه داد: از طنز‌های خوشمزه تاریخ این است که جریان روشنفکرنمای داخلی، از یک طرف ترامپ را دیوانه می‌خواند و از طرف دیگر برای اجرای سیاست‌های او در داخل ایران در قامت یک مزدور تمام عیار عمل می‌کند. دانشجویان انقلابی نباید اجازه دهند که روشفنکرنماها، مزدوری برای دشمن را به یک ارزش تبدیل نمایند.

باقری گفت: اگر تا دیروز روشنفکرنما‌های وطنی، فقط پرچمدار عرصه نفوذ بودند و اگر تا دیروز غربگرایان داخلی زمینه ساز تسلیم هسته‌ای بودند، امروز نه تنها بسترساز تسلیم موشکی در عرصه‌های سیاسی و رسانه‌ای هستند، بلکه پا را فراتر گذاشته و نکبت و ذلت جاسوسی موشکی را نیز پذیرفته‌اند. غربگرایان تا آن حد ذلیل شده‌اند که از مزدوری در عرصه نفوذ به جاسوسی در عرصه موشکی سقوط کرده‌اند.
 
وی بیان داشت: خطرات و خسارت‌های ملی ناشی از "جریان نفوذ در حاکمیت" به مراتب بیشتر، گسترده‌تر و بلندمدت‌تر از "جریان جاسوسی از حاکمیت" است. 

معاون پیشین شورای عالی امنیت ملی ادامه داد: جریان جاسوسی، صرفاً بر روی یک مورد و موضوع و در یک دامنه محدود جغرافیایی و نیز بر روی مراکز مهم و حساس متمرکز شده و بیشتر موجب افزایش اطلاعات دشمن و ارتقای توان تحلیلی آن خواهد بود، در حالی که جریان نفوذ فرابخشی، فراگیر و بلندمدت است که هم حاکمان و هم نخبگان را در مرحله اول و افکار عمومی را در مرحله بعد پوشش خواهد داد. 

باقری گفت: باید از غربگرایانی که ژست واقع گرایی می‌گیرند و انقلابی‌ها را متهم به عدم درک واقعیت‌ها می-کنند، پرسید در حالی که به اذعان کتاب موازنه نظامی ۲۰۱۸، منتشره توسط مؤسسه بین المللی مطالعات استراتژیک لندن، «هزینه‌های نظامی در خاورمیانه در سال ۲۰۱۷ نسبت به سال قبل ۲۷ درصد رشد داشته، یعنی رقابت تسلیحاتی در اطراف مرز‌های جغرافیایی ایران نه تنها متوقف نشده، بلکه سرعت دوچندانی گرفته است»، بر اساس چه معیار و مبنای واقعی، تسلیم موشکی ایران در برابر بیگانگانی را که به طور مستمر بر توان نظامی خود می‌افزایند، توجیه می‌کنید؟ 

باقری تصریح کرد: هنوز مشخص نیست، چه ارتباطی میان استمرار تحریم‌های موشکی در قطعنامه ۲۲۳۱ و زیاده خواهی غربی‌ها برای امتیازگیری موشکی از ایران و پشتیبانی غربگرایان وطن فروش داخلی از تسلیم موشکی ایران وجود دارد، اما این واقعیت قابل کتمان نیست که پس از گذشت بیش از دو سال از ادعای سرگئی لاروف، وزیر خارجه روسیه مبنی بر این که «ما و چین می‌خواستیم تحریم‌های تسلیحاتی لغو شود، اما علی رغم حمایت ما، خود هیئت ایرانی موافقت کردند که تحریم‌ها تا ۵ سال ادامه یابد»، هیچ دولتمرد تدبیر و امید واکنشی نشان نداد و دولت مدعی پاسخگویی هیچ پاسخی به این ادعای طرف روسی نداد، اما وندی شرمن معاون پیشین وزیر خارجه امریکا و مذاکره کننده ارشد این کشور در گروه ۱+۵ طی سخنانی که مؤید اظهارات وزیر خارجه روسیه است، بر ادعای طرف روس صحه گذاشت و گفت: «روسیه معتقد بود که نباید هیچ محدودیتی بر روی موشک و تسلیحات باشد و قطعنامه ۲۲۳۱ صرفاً باید توافق [برجام]را تایید کند و نباید هیچ محدودیتی بر روی برنامه موشکی و تسلیحاتی ایران باقی بماند». 

وی در پایان خاطر نشان کرد: مذاکره کنندگان بالاخره باید به ملت ایران پاسخ دهند که چرا از ظرفیت روسیه و چین برای تأمین منافع ملت ایران استفاده نکردند و به استمرار تحریم‌های موشکی در قطعنامه ۲۲۳۱ تن دادند و چرا با چیزی موافقت کردند که خواست امریکا و تأمین کننده منافع غربی‌ها و برخلاف منافع ملی و امنیت ملی است؟!
 
منبع: دانشجو
کد مطلب: 606563
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
بسیار روشنگرانه بود. اما چکار میتوان کرد ؟
وقتی دولتی وجود دارد که متمایل به غرب است و قدرت اجرایی کشور را در دست دارد و نسبت به اعتراضات هیچ واکنشی نشان نمی دهد چکار باید کرد؟
چقدر باید حنجره پاره کرد ولی گوش دولت بدهکار نباشد ؟
دولتی که حرف ها دیگر بر آن اثر نمیکند و کلکسیون کاملی از حرفهای اتحاد شکن را در پرونده خودش دارد.
به زور نمیتوان جلو دولت را گرفت. نمایندگان مردم در مجلس هم که تبدیل به وکیل الدوله شده اند.
چقدر تحلیل و حرف درباره برجام زده شد؟ آیا دولت قبول میکند ؟
متاسفانه دولتی در راس کار است از راهی که آمده بر نمی گردد و بدتر از آن حتی اصلاح مسیر را هم قبول ندارد و نمیکند.